Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Po pierwsze:

pytanie do WhoDaresWins i Ownage:

 

Jak długo bawicie się w airsoft więszy niż strzelanie z 5 kumplami?

 

Po drugie:

Nie ma AR-11 z systemem HP choćbyście pękli i nie wiem jak sie upierali. Chcesz mieć HP? Musisz kupić ARa za 2000-2500PLNa do tego dokupić system HP (reduktor, butlę i kilka innych pierdułek za kolejne 500-800 PLNów. Tak więc gadanie w stylu:

A po wkręceniu butli HP nie jest?

Coś mi się wydaje, że chyba nawet nie posiadasz tego typu sprzętu...

świadczy tylko o tym jak bardzo zgłębiłeś temat Who...

 

Sprawa kolejna zanim załozysz kolejny temat w taki spsoó sprawdx czy nie ma już podobnego. Tym razem przeniosłem next time wywalę w otchłań matrixa.

 

Wracajac do tematu to na WSZYSTKIE PYTANIA JEST ODPOWIEDŹ W TYM TEMACIE. Masz lenia Twój problem. Ja nie czuje się zobowiązany do pisania po raz "n-ty" tego samego. Jak wpadniesz na pytanie dotyczące spraw które tu nie były poruszone możesz liczyć na pomoc.

 

p.s.

Mam dziś naprawdę dobry dzień. Zapewniam i co niektórzy pewnie potwierdzą...

 

Aaaa i czekam na odpowiedź na pierwsze pytanie...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co jak co ale ja to pytanie odebralem jako ironie;), a dokladnie cos w stylu " Ty na pewno sie strzelasz w jakichs lokalnych grupach 14 latkow na osiedlu". Po przeczytaniu wielu Twoich postow na forum ciezko mi juz jest rozroznic zwykle pytanie od ironii. Ale mniejsza o to.

 

W softa gram od 2 lat.

Link to post
Share on other sites

Ok więc powinieneś wiedzieć jaką odpowiedzialnosć niesie za sobą używanie takiej repliki.

 

Niestety czytając co napisałeś o AR11 śmiem nadal twierdzić, że żyjesz w jakimś dziwnym świecie fantazji i urojeń. Dlaczego? Proszę o to przykłady:

 

2.Wg wymieniac nic wielce nie trzeba, chociaz lufe precyzyjna zawze mozna dokupic i na pewno w jakims stopniu zwiekszy ona precyzje.

 

A wiesz jak ją zamocować? (podpowiedź: nie da się kupić prec lufy i poprostu ją założyć, potrzebna jest tokarka, narzynka o odpowiedniej średnicy i skoku itp)

 

3.Regulacja jak najbardziej dziala. Jest ona plynna i mozna regulowac dokladnie tak jak napisales od 450 do 700 fps.

 

Regulacja ciśnienia podawanego na "kulkę" nie jest takprosta jak mogłoby się wydawać. Szczegóły były poruszane w tym temacie bodaj.

 

Korpus jest zrobiony porzadnie i jest zauwzalnie grubszy.

 

Możesz to rozwinąć? Co jest "grubsze"?

 

dzialajacy bolt catch

 

Taaak? Dziwne jakoś nie zauważyłem... Chyba, że nie wiem jak powinien działać... Albo Ty nie wiesz co to jest bolt cath...

 

zamek zostajacy w tylnym polozeniu po wystrzeleniu ostatniego pocisku...

 

A to jest dla mnie mistrzostwo świata wieńczące "opinie" o tej replice. Możesz dokładniej opisać jak ten zamek "zostaje w tylnym położeniu"? Bo kurde nie zauważyłem u siebie czegoś takiego...

Link to post
Share on other sites

Oj z tym blokujacym sie zamkiem to przesadzilem... Czytalem duzo o RAMach na specarmory.com. Bajke z zamkiem i co za tym idzie zwalniajacym go bolt catchem wkrecilem sobie czytajac o modyfikacji do 2 RAMow Jabera (chyba Troy i CASV) w ktorych to wbudowal jako tako dzialajaca blaszke zamka i zmodyfikowal bolt catcha tak zeby zwalnial "zamek". Gdyby jednak taki zamek mial dzialac w replikach M16/M15/M4 to tez bys ruchomego zamka nie zobaczyl, ew czesc w oknie wyrzutnika lusek ale po co ja Ci to mowie... Co jak co przepraszam czytajacych w.w. wypowiedz za wprowadzanie w blad.

 

I żeby mi to ostatni raz było ;)

thor_

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bo ja wiem... Repliki mają po ~650fps'ów z gumkami i strzelają, można by sprawdzić bo to nie jest chyba wielka rzecz, a w zamian dostajemy płaski tor lotu i wg. mnie znacznie większy zasięg - można sprawdzić a nie walić z replik po 800fps pod kątem 30 stopni ażeby trafić :D

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Link to post
Share on other sites

cała przewaga AR-11 polega właśnie na braku hopsiupa. Nie da się osiągnąć tej powtarzalności trafień na końcu dystansu mając choćby i 1000 fps i hopsiup.

Bez HU działa czysta balistyka, nie ma tu znaczenia temperatura (gumkę pokona). Kulki choćby najcięższe zawsze schodzą z toru pod koniec lotu jeśli są podkręcone.HU daje płaski tor lotu ale do określonego dystansu/mocy*, potem przeszkadza :???:

 

 

 

* dla myślących inaczej, to jest skrót myślowy

Link to post
Share on other sites

Dac się da na pewno, skoro ludzie latają na księżyc to pewnie i HU się da tu wsadzić.

 

Ja nie wsadzę, nawet gdyby się pojawił jakiś "gotowy moduł" rozdawany za darmo. Dla mnie cała frajda to właśnie brak HU i takie a nie inne zachowanie kulek. Zasięg jaki daje ta replika i sposób "prowadzenia z niej strzelania" mi sprawia 100% satysfakcję. To kolejny argument za tym, że każde naciśnięcie spustu trzeba przemyśleć i "zaplanować" z HU połowa z tego odpadnie.

 

Z innej strony skoro to coś potrafi wydmuchać elementy tłumika klejone na klej to obawiam się, że nie ma zbyt wielu gumek i dystanserów które dałyby radę "na dłużej".

Link to post
Share on other sites

Jakbyś nie "rozwiązał" to i tak guma bedzie narazona na kontakt z ciężką, cholernie szybko poruszająca się kulką. Przypomnę, że AR ma te około 700-750 fpsów na kulkach 0,25 ;) Czyli to nie to samo co 600-700 na 0,2 ;)

 

Ale oczywiście za cenę częstej wymiany gumy itp pewnie da się to zrobić ;) Ale nie pytajcie mnie o to bo mnie to nie interesuje ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

 

Ar-11 potrzebuje gwintu M8x0.5, wcześnie należy jednak stoczyć troszkę lufę gdyż standardowo średnica większości luf wynosi ~8,5mm.

 

Zrobiłem hopka w ramie.... działa... Problem darcia gumki leży po stronie dystansera jaki zrobimy, jeżeli uda się nam dobrać odpowiednią twardość, formę i powierzchnie myślę, że gumka troszkę posłuży....

 

Choć montując hopka niszczymy to co piękne w tej broni...namiastkę balistyki...

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

I jak się sprawuje taki HU?

 

@thor: Czy po zamontowaniu lufy 650 mm zauważyłeś spadek prędkości wylotowej względem stockowej lufy? Chciałbym wiedzieć, czy jest możliwość zamontowania jeszcze dłuższej lufy w nim (np. 705) bez strat mocy. Chyba że ilość podawanego gazu (nie tylko ciśnienie) jest także regulowana, wtedy chyba to bez znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...