Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Aktywne ochronniki słuchu


Recommended Posts

Witam, BW to nie moja działka, jednak spodobał mi się zestaw słuchawkowy, którego osoby rekonstruujące używają. Nie wiem czy sama armia także. Szukałem trochę w Waszym podforum ale niewiele/nic nie znalazłem. Chodzi mi o taki

http://www.abload.de/image.php?img=bild018mwh.jpg

zestaw słuchawkowy. Ile on kosztuje, jak się sprawuje i jaka jest jegno nazwa. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie zestaw słuchawkowy a aktywne ochronniki słuchu. Produkuje je kilka firm z czego najbardziej znana to Peltor, choć BW chyba używa innych. Tego typu "taktyczne" aktywne słuchawki zaczynają się ok od 1000 zł.

Nikt kopii nie robi.

Link to post
Share on other sites

Tyle, żę "cza być gupim" ;) żeby takie rzeczy kupować w Polsce u dystrybutora ;)

 

Nie zawsze. "cza być gupim", żeby nie wybadać rynku w celu dorwania najniższej ceny. ;)

Dochodzi do tego to, że np. na ebayu nie zawsze można dorwać odpowiednia ilość sztuk a jeśli chce się wyposażyć całą ekipą w dany sprzęt to niestety nie ma co polować na pojedyncze sztuki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie odnośnie zestawów słuchawkowych do SEM-ów 52A - czy istnieją jakieś przejściówki, by podłączyć do nich np. wyżej wspomniane Peltory bądź zwyczajne zestawy słuchawkowe używane w PMR?

 

I przy okazji - jakich jeszcze słuchawek używa się w BW?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Przejściówki żadne nie istnieją, w końcu te radia o krórych piszesz mają swoje lata. Istnieją oczywiście inne zestawy, ale przeznaczone są one do współpracy z nowszymi radiami rodziny SEM, dokładnych oznaczeń teraz nie przytoczę ale było już o tym pisane na forum.

Link to post
Share on other sites

Pozostaje więc "samoróbka" ;) Tylko czy oplaca sie niszczyc oryginalne okablowanie?

 

Jesli nowsze radia SEM, o ktorych mowi Wolf da sie podlaczyc jakos bez ingerencji w kabelki to chyba korzystniejszym rozwiazaniem bedzie wlasnie wymiana radia ;) Skoro stac na Peltory to nie powinno byc problemu z wymiana radia ;)

Link to post
Share on other sites

Pozostaje tylko kwestia rekonstrukcji i orginalności sprzętu i wyglądu :wink: Zestawy do SEM 52 S lub SL pojawiają sie na aukcjach i sklepach internetowych, ceny są całkiem przystępne, bo bywają nawet po kilka Euro, a i ceny samych radii spadają z dnia na dzień. Co kilka lat czyszczone są magazyny i pojawia się nowa partia sprzętu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Komplet, który pokazałeś to oliwkowy Standard Headset:

 

http://www.peltor.se/int/Product.asp?PageN...p;Product_Id=40

 

Od zwyczajnych Sound Trap-ów różni się tym, że poza mikrofonem wszystkie elementy są stałe - czasze łączy przewód, którego nie da się zdemontować a wejście znajdujące się w lewej czaszy to wejście na mikrofon. Poza tym przewód wychodzący z Headset-u - służący do podłączenia zestawu pod radio - jest na stałe.

 

W Sound Trap-ach wejścia na obu czaszach to wejścia audio, więc bez odpowiedniego okablowania nie da się podłączyć mikrofonu - jest to opcja listen only. Do stworzenia konfiguracji z mikrofonem służy, w tym wypadku, taki oto zestaw okablowania:

 

http://www.best4headsets.co.uk/product/asp...620/af/page.htm

 

Jak widać mamy tutaj dwa osobne przewody (jeden z męską końcówką podłączaną do wejścia w czaszy, a jeden z obudowanym wejściem do podłączenia mikrofonu) schodzące się w jeden. Ta druga konfiguracja umożliwia umieszczenie mikrofonu z dowolnej strony oraz podłączenie sobie audio pod czaszę po dowolnej stronie.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...