Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Interesuje mnie kwestia używania tłumików w karabinach powtarzalnych i samopowtarzalnych po obu stronach konfliktu. Spotykałem się w necie i literaturze z wytłumioną bronią pistoletowych kalibrów ale nigdy nie widziałem tłumika na karabinie snajperskim albo samopowtarzalnym z tego okresu.

Czy coś takiego w ogóle istniało?

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ok, ale nawet z amunicją naddźwiękową sam wystrzał będzie zdecydowanie cichszy niż z poddźwiękową.

 

Dexterkrak, jak się już czepiasz to rób to umiejętnie. Pisałeś o naddźwiękowej (supersonic) czy poddźwiękowej (subsonic)? :P

Link to post
Share on other sites

Foka nie znęcaj się... :)

Były wytłumione Steny, Madseny, Sterlingi, widziałem zdjęcia mp38 albo 40 z tłumikiem, OSS miało pistolety High Standard. Ale o tłumiku który miałby być stosowany dla karabinów nie słyszałem. Czy Niemcy nie zrobili czegoś takiego na Stg 44? Bo na nim były chyba często testowane nowości :)

Link to post
Share on other sites

De lisle carabine jest kalibru 45 ACP więc nie o to pytałem....

Zdaje się że Mosin mógl mieć montowany tłumik. Używała go razwiedka na tyłach niemieckich. W nr 37 magazynu Militaria i Fakty jest zdjecie owego Mosina.

O właśnie dzięki wielkie... Musze to zdobyć :)

 

Edyta

Maaammmm:) Jak wiedziałem czego szukać to się znalazło.

http://guns.connect.fi/gow/arcane3.html

 

http://guns.connect.fi/gow/QA1.html

Edited by cosmo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...