Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka do 200zl taktyka zielona


Recommended Posts

Chińska tandeta. Ale rzeczywiście są poniżej 200 zł. Bardzo dziwne, że speshop pisze iż kamizelka za 89 zł została wykonana z cordury dupontowskiej.

 

Podstawowa kwestia, to co chcesz w tym nosić...

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o PC to też można się kłócić dlatego napisałem, że nie są przeznaczone a nie, że się nie nadają ;)

 

Rzeczywiście, muszę się zgodzić. To prawda, że pas jest najwygodniejszy, aczkolwiek ma ograniczoną pojemność. Jeżeli tylko nie ma potrzeby noszenia dużej ilości szpeju to jak najbardziej pas.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj, jak chcesz się z tym męczyć to możesz to kupić. Na moje oko to ten system szybkiego rozpinania będzie cię pozbawiał kamizelki przy każdej nadarzającej się okazji (linki są wyraźnie na wierzchu i zahaczyć o nie nie będzie trudno). Jak chcesz coś co się da nosić do dozbieraj jeszcze co najmniej ze 100zł i jak nie z miwo to z chińskich zestawów będzie można wybrać bo za 200zł szczerze mówiąc nie ma zbytniego wyboru. Chyba że starczy ci kamizelka bez ładownic.

Link to post
Share on other sites

W 200 zł można się zmieścić np. z FLC (bodajże gunsmoke ma stale w ofercie używki) i jakimiś ładownicami np. Condora.

Alternatywnie, to co pisałem wcześniej tj. pt-3 + ładownice

albo chińczyk modułowy + ładownice.

 

Moim zdaniem kamizelki typu FSBE czy Ciras są średnio wygodne, bo bardzo zabudowane, ale to już tylko moje zdanie...

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Ja w tej chwili np. używam kopii PC eagla i daje radę więc tak naprawdę to czego będziecie używać w lesie to całkowicie subiektywna sprawa ;) Co nie zmienia faktu, że jedne kamizelki są projektowane pod tym kątem a inne nie.

Link to post
Share on other sites

Nie będę oryginalny. Polecam szelki i pas. Za 200zł można zrobić takie combo: Kupić lbvkę najlepiej jak najtańszą, kupić szelki Y alice i pas lc/1/2/3, comfort pada, komplet ładownic na magi od alice i butpacka.

Zapewne zastanawia was poco szelki od alice. W zasadzie potrzebne są 2 przednie paski z zaczepami, ci którzy mają zdolności manualne mogą sobie darować zakup szelek Y i samemu zrobić zaczepy po wywaleniu paneli od lbv. Przez pewien czas takiego zestawu używałem i byłem bardziej zadowolony. Wcześniej używałem kopii PC HSGI weesatch i było ok. Konstrukcja dość podobna do RACKa z tym wyjątkiem, że posiada zintegrowane ładownice na magazynki i ma pełne plecy, wcześniej miałem przepakowane sFLC od SDS. Mimo iż chestrigowaty PC od HSGI (bo noszony bez wkładów i czasem bez pleców) był wygodniejszy od FLC, to szelki wciągnęły te 2 zestawy nosem.

Link to post
Share on other sites

Alternatywnie po prostu comfortbelt z miękkimi szelkami. Myślę, że dobry comfortbelt, szczególnie profilowany, będzie znacznie wygodniejszy niż LC z comfortpadem (które są swoją drogą często przystosowane do pasów z rzepem, dla stabilności).

 

Mam i RACK'a i comfortbelt i używam ich zamiennie, zależnie od okoliczności. A jak trzeba więcej nosić na sobie to razem, z płaskimi szelkami. Niestety nie dorobiłem się jeszcze miękkich szelek, ale są w planach :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...