Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AIMS od VFC


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam od niedawna, w zasadzie ciężko mi powiedzieć jak działa na stocku ponieważ praktycznei odrazu wymieniłem całe bebechy na porzadne, został tylko szkielet który też pewnie pojdzie do wymiany.

W samym gearboxie sa zastosowane tanie czesci, o pomstę do nieba wołaja "łożyska" a własciwie tanie wkladki plastikowe.

Poza tym replika wykonana idealnie. Magazynki low-cap ClassicArmy pasują bez problemu.

O awaryjnosci ciężko mówić, za wczesnie. W kazdym razie ja sobie chwale ten zakup :), no i ten przedni uchwyt jest super, na początku myślałem ze odrazu go wymienie na jakies "normalne" drewienko ale teraz nawet mi to przez myśl nie przechodzi.

Jeszcze jedno, BlowBack działą dobrze ale ja go "zdeaktywowałem" nic nie daje a pogarsza celnosc.

Link to post
Share on other sites

został tylko szkielet który też pewnie pojdzie do wymiany.

W samym gearboxie sa zastosowane tanie czesci,

Szkielet jest bardzo ok wytrzymuje spokojnie M150 na full auto.

Tanie części: słabymi elementami są łożyska i prowadnica które nie są z metalu, reszta części w gearboxie trzyma wysoki poziom kultury pracy i szczelności.

Karabin działa na stocku gładko i cicho, lepiej niż TM.

Silniki czasami szwankują...

Ogólnie repliki VFC w środku są ok, małe zmiany: prowadnica i łożyska i można wstawiać M120.

Link to post
Share on other sites

Jak się nie mylę to są łożyska są 7mm ?

Na jakich bateriach wasze repliki pracują?

Na stock-u można bezpiecznie użyć 9.6 2200 od G&G?

 

Dzięki za informacje, coraz bardziej mi się ten AIMS podoba :mrgreen:

Moja działała na stocku na 9,6V 2200mAh G&P, ROF b.dobry, rerakcja na spust też.

Idealna kombinacja według mnie, do tego lufa precyzyjna systemy i gumka hop-up systemy silikonowa. Zasięg zwiększył się i celność była idealnajak na stocka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Części VFC są dobrej jakości? Chyba tylko głowica tłoka i cylinder.

U mnie i u znajomych tłoki robią niezłe figle. Mój zdechł na m110 tak, że zjadło mu wszystkie ząbki, oprócz metalowego który został częściowo wbity do środka, a czoło tłoka popękało.

 

VFC jest dobre z zewnątrz. Można nim "drewno rąbać" ale w GB warto pare rzeczy wymienić.

a. ja mam AKS74N. Może w AIMSie coś zmienili...

Edited by marys1
Link to post
Share on other sites

Części VFC są dobrej jakości? Chyba tylko głowica tłoka i cylinder.

U mnie i u znajomych tłoki robią niezłe figle. Mój zdechł na m110 tak, że zjadło mu wszystkie ząbki, oprócz metalowego który został częściowo wbity do środka, a czoło tłoka popękało.

 

VFC jest dobre z zewnątrz. Można nim "drewno rąbać" ale w GB warto pare rzeczy wymienić.

a. ja mam AKS74N. Może w AIMSie coś zmienili...

Widzisz, to zależy jak dany egzemplarz Ci złożą...

mój na stocku chodził bez awaryjnie przez rok, teraz nic nie mam ze stocka oprócz szkieletu... :D

Link to post
Share on other sites

Field striping? Chodzi o rozkładanie ? Bo jakoś nie mogę tego przetłumaczyć...

 

Powiedzmy że takie "szczegóły" mogę(a raczej muszę) przeżyć...prawie 100$ to duża różnica. Chyba że jest więcej takich rzeczy które różnią te repliki.

Link to post
Share on other sites

Field striping? Chodzi o rozkładanie ? Bo jakoś nie mogę tego przetłumaczyć...

 

Powiedzmy że takie "szczegóły" mogę(a raczej muszę) przeżyć...prawie 100$ to duża różnica. Chyba że jest więcej takich rzeczy które różnią te repliki.

Tak rozkładanie, jeżeli masz mniejsze fundusze to G&G i tak cię zadowoli, to i tak jest wyższa półka niż inne repliki. Nie wiem tylko jak z kopatybilnością części w G&G mianowicie dyszę oraz komorę HU, która w poprzednich modelach była nie kompatybilna...

Link to post
Share on other sites

ja mam Blow-backa wyłączonego ponieważ zżera ciut więcej prądu ale najważniejsze jest to że przy włączonym bb komora hu troszkę się rusza.

Poza tym po pierwszym zachwycie uważam że to taki bajer. W każdym razie z repliki jestem baaardzo zadowolony. Moi znajomi którzy byli w armii nie byli w stanie rozpoznać że to zabawka bez bardzo dokładnych oględzin.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Stało się! Jestem posiadaczem karabinu AIMS PMC version VFC.

 

Trzeba napisać coś dla potomnych.

 

Początek...

Czego się spodziewać? W końcu to VFC, nie byłem zaskoczony wykonaniem. Jest po prostu perfekcyjne. Uśmiech na twarzy poszerza się z każdą chwilą spędzoną z AIMS w rękach. Stal, R.I.S PMC wykonany fenomenalnie, szczególnie dokładnie została wykonana metalowa szyna na rurze gazowej. Wykonanie fenomenalne, na kolbie nie można odczuć nawet 1mm luzu po rozłożeniu lub złożeniu. Replika jest wykonana na najwyższym poziomie, zbudowana ze stali i dobrego jakościowo kompozytu. Tyle o wyglądzie tej hybrydy.

 

Nowatorstwo

Czyli blow-back. VFC zastosowało system electric blow-back. Spodziewałem się kompletnej klapy, ale zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Suwadło chodzi bardzo płynnie i wykonuje pełny ruch przy cyklu gearboxa. Ciekawy gadżet, ale zapewne przy ostrej eksploatacji, która go czeka, przestanie działać sam lub zostanie wyłączony.

 

Jak to strzela?

 

Do mojego AIMS podłączyłem baterię 8.4V stick na ogniwach Firefox, następnie Intellect. Nie było zauważalnej różnicy w ROF, który przy tym voltarzu ogniw był nadzwyczaj dobry. Blow-back, który również potrzebuje prądu, chodził na prawdę szybko, przy ogniu automatycznym strzela się bardzo przyjemnie. Jedyne co pozostawia wiele do życzenia to celność. Porównywałem do JSDF Type 89 Tokyo Marui. VFC dysponuje większą ilością FPS, ale wyższa prędkość wylotowa nie zaowocowała wzrostem celności. TM nadal z przodu. Dobrym wyborem będzie lufa precyzyjna i nowa gumka HU. Poza tymi niedociągnięciami, karabinek strzela naprawdę godnie swej renomy.

 

Konkluzje

 

Oczywiście moja ocena jest w pełni subiektywna i proszę nie kierować się nią w ewentualnym wyborze AK z VFC. AIMS jest po prostu świetny. Ogromna ilość zalet i pewna suma wad, dają mu i tak wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej między replikami, które już znalazły się w moim posiadaniu. Od siebie serdecznie polecam, jeśli ktoś poza osiągami i blachą ,którą oferują chińscy producenci, poszukuje wykonania bliskiemu oryginałowi, ciekawych rozwiązań i szczegółów.

 

To tyle

 

Pozdrawiam

 

Skaut

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Więc także podzielę się wrażeniami z użytkowania AIMSa VFC:

 

 

Pierwsza i najistotniejsza sprawa to wykonanie: VFC jest wykonane w całości z oksydowanej stali - body jest po prostu idealne, zaraz po kupnie może wydać się nieco "zbyt nowe" (Inokatsu wyeliminowało to przecierając repliki jeszcze w fazie produkcji), jednak po 2 godzinach dokładnej pracy z drobnym papierem ściernym na mokro (na podstawie zdjęć ostrego odpowiednika) uzyskałem idealny efekt - z zewnątrz jedynie wprawne oko wskaże różnice do oryginału.

 

 

Drewna sprawiają dobre wrażenie, ale ich kolorek jest według mnie zbyt "plastikowy" - ja ze swoich drewienek VFC zdarłem lakier i wykąpałem w bejcy i oleju.

Jako, że nie jest to standard TM, tylko Układu Warszawskiego w ciągu kilku dni zaopatrzyłem się w okładziny do ostrego AKMu ;)

Zdarza mi się czasem używać dwóch chwytów (od polskiego AKM i od "Rumuna") - wymiana okładzin na polu walki to 1 minuta 8)

 

 

Gearbox jest piękny - bardzo precyzyjna robota, części stockowe i tak od razu wymieniłem, ale sam szkielet gearbox'a jest na najwyższym poziomie i nie ma sensu go wymieniać przy tuningu. Ze stokowych części ładnie wygląda cylinder, który jest świetnie wypolerowany.

 

 

Co do BB, to uważam że jest to fajny bajer i nawet ciekawie rozwiązany, chociaż sam, po zamontowaniu Bore-UP'a musiałem wygiąć nowy, nieco mniej skomplikowany drucik, bo oryginalny miewał tarcia ;) Więcej o BB nie powiem, bo go zdemontowałem (jestem zwolennikiem suwadła z ostrego, bo lubię sobie "przeładować" kałaszka 8) ), jeśli chodzi o demontaż, to trwa on 15 sekund.

 

 

Kolba "pogrzebacz" jest świetna, użytkuje się ją bardzo wygodnie i w niczym nie przeszkadza - można spokojnie montować optykę i przerzucać selektor ;)

 

 

AIMS sprawia wrażenie topora, jest to pierwszy mój AEG, który kiedy mi upadnie, to upadnie - już nie sprawdzam, czy wszystko jest a swoim miejscu, bo po prostu wiem, że jest 8)

Złamanie kolby, lufy, czy innego dowolnego fragmentu body to wielki wyczyn.

 

 

Do AIMS-a pasuje stała kolba od AKM-u - kolba składana jest zamontowana na obsadzie kolby stałej, a całość przykręcona jest jedną śrubą/wkrętakiem - wymiana to kilka minut, a zaskoczenie na twarzach kolegów trwa długo 8)

 

 

--------

 

Ocena tak jak powyższa jest subiektywna, ale jeśli się spotkacie z AIMS-em VFC, też tak go pewnie ocenicie :P

Edited by Jackall37
Link to post
Share on other sites

(Jutro wstawię foty, jeśli tylko będę miał chwilkę czasu)

 

Nie ma się co tutaj za dużo rozpisywać, w AIMS-ie nie trzeba niszczyć całej stałej kolby, żeby ją jakkolwiek wcisnąć na miejsce, a gotowa obsada kolby stałej załatwia sprawę.

 

Ważną rzeczą jest, aby kupić kolbę od AKM-u, a nie od kbk AK, bo stare dobre AK ma zupełnie inną obsadę kolby.

 

Jak już się ją ma, wystarczy podpiłować tak, żeby wcisnęła się pod gearbox'a i przykręcić wkrętakiem identycznie jak składaną.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...