Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepszy chińczyk?


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Temat i owszem... ale prawa rynku są nieubłagane. Jeżeli firmy czegoś z tym nie zrobią... zostaną z tego rynku niestety wyeliminowane. Wydaje mi się że jeżeli pozbędziemy się kompleksu TM tu dzież innych znakomitych skądinąd firm sprawa przedstawia się na korzyść replik produkcji chińskiej. Po prostu pracują nad tym co robią, daleko im co prawda jeszcze do czołówki firm ASG ale...

 

Bardziej wolał bym żeby te firmy obniżyły ceny, zwłaszcza w przypadku gdzie do tuningu wywala się prawie wszystko.

 

A tak poza tym to mówimy w zasadzie o kilku modelach chińskich i kilku tych z wyższej półki. Reszta już nie wygląda tak różowo. Moment kiedy ograniczenia mocy replik dotrą do producentów i skończy się podkręcanie osiągów będzie decydujący o dalszym rozwoju. Dwa lata temu nie było praktycznie wyboru... profesjonalna replika za dużo kasy lub... profesjonalna replika za jeszcze więcej. Chińczyki były wręcz żenujące. Dziś porównujemy już te repliki ze sobą. Wszystko zależy od konkretnego modelu... jedni i drudzy maja mniej lub bardziej udane modele. Przynajmniej jest w czym wybierać.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

He he, mnie najbardziej ciekawi bardzo dobra opinia o CA, której potwierdzenie można szukać tylko w modelach MP5[ tutaj nie mają dobrej konkurencji], G36[tutaj podobnie] lub M249[pancerny!]. W reszcie są daleko w tyle ( moim skromnym zdaniem <na szczęście> byłego posiadacza M15A2 ze złamanym body i wieloma innymi problemami ).

 

Granatniki CA203 po kilkunastu rozsunięciach zaczynają chybotać, telepać się i nie domykać. Wiem, bo regularnie strzelam się z kolegą który posiada. G&P też nota bene nie robi idealnych granatników. Kolega z team'u rozsunął go do przodu przy wymianie granatu tak, że rozłączył go na dwie części :/ przy użyciu niezbyt wielkiej siły.

 

W ogóle jestem załamany jakością produktów w ASG, gdzie płacimy ogromne pieniądze za śmieszne kawałeczki odlewów z aluminium. Mój ojciec [mgr. inż. mechanik politechnika wrocławska] trochę się na tym zna i generalnie jakość body z ZnAl w CA to po prostu śmiech na sali.

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

He he, mnie najbardziej ciekawi bardzo dobra opinia o CA...

 

Miałem i mam kilka CA, jedne są mniej inne bardziej udane. Dobra opinia jest chyba stąd że stockowa replika lub z lekkim tuningiem jest naprawdę trwała. Oczywiście jak zawsze są wyjątki ale fakt pozostaje faktem, dobrze traktowana replika służy bezawaryjnie bardzo długo. Pasowanie elementów i rozbieranie CA to przyjemność... choć ostatnio rozbierałem JG i tez mnie przyjemnie zaskoczył. Można rozkręcić gearbox i po zwolnieniu sprężyny go rozdzielić, nic nie wyskakuje nie odpada itp. Ci którzy rozbierali kiedyś R6 wiedzą o czym mówię. Trademarki i jakość gearboxa to dziś podstawowa różnica po miedzy dobrym chińczykiem i dobra profesjonalna replika. Różnica która się powoli zaciera... w niektórych modelach.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Moc mocą w chińczykach tylko w większości przypadków moc ta obarcza gearbox większą awaryjnością. Uważam że ich kultura pracy w życiu nie zbliży się do TM czy innego markowego AEGa... chociaż w te coraz bardziej tracę wiarę. Jak patrzę na to co się dzieje z CA i G&P to płakać mi się chce. Generalnie uważam, że kwestią czasu jest jak chińczyki zbliżą się cenowo do AEGów z "wyższej półki".

Link to post
Share on other sites

He he, mnie najbardziej ciekawi bardzo dobra opinia o CA, której potwierdzenie można szukać tylko w modelach MP5[ tutaj nie mają dobrej konkurencji], G36[tutaj podobnie] lub M249[pancerny!]. W reszcie są daleko w tyle ( moim skromnym zdaniem <na szczęście> byłego posiadacza M15A2 ze złamanym body i wieloma innymi problemami ).

 

Akurat wymieniłeś w trzech replikach tej firmy dwie bardzo przeciętne. ;)

Link to post
Share on other sites

Już dzisiaj to nie do końca taka loteria. Dwa lata temu, owszem, zgadzam się, jak wychodziły pierwsze CYMY - wtedy to była loteria.

Teraz poziom idzie nieustannie do góry i w replikach nie ma już takich głupich błędów, jakie były wtedy w CYMAch czy innych AEGach Made in China.

Ale niepewność bez dostatecznej liczby informacji na temat repliki pozostaje, i zawsze pozostanie. W końcu to dla wielu zostaną 'tylko podróbki'.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: nie z tego sklepu.

Po drugie: owszem, pasują tutaj magazynki do M4/M16 - ale mojemu koledze jeden nie chciał podawać. Ponadto, one do końca do gniazda nie wchodzą - masz wolną przestrzeń, ale wszystko podaje idealnie.

Burst jest fajny - tak jak i cała broń, działa całkiem dobrze...

Po trzecie: to nie jest temat na tego typu pytania.

Edited by zavisza
Link to post
Share on other sites

Na pierwszym miejscu postawiłbym "pancerną" G36C\K od JG. Karabinek nie do zdarcia a jak pogrzebiesz w nim trochę to i na osiągi nie powinieneś psioczyć. Przerażającą moc (ratio - moc:typ broni) otrzymujesz w niejakim MP5 Navy od JG. Gorzej z jego żywotnością ale gwarancja załatwia swoje. Jeśli żadna z tych replik ci nie odpowiada pozostają zaskakująco dobre, nowe AK od Cymy. Swietne wykonanie (Blacha + drewno) za taką cenę to bardzo dobra okazja. Nasłuchałem się o nowszej serii AK od Boyi ale nigdy z nich nie strzelałem więc niczego osobiście nie potwierdzam. Śledź też info na temat nowej repliki produkcji GFC (M4 A1) dostępnej w ich sklepie (Gunfire.pl). Być może będzie coś warta.

Miej oczywiście na uwadze iż ASG to bardzo specyficzna zabawa także pod względem doboru sprzętu. Większość z nas zrobiła w swym airsoftowym życiu zapewne wiele błędów ale to właśnie dzięki nim mamy doświadczenie w tej dziedzinie. Podane przez nas repliki to znakomity wybór. Ale jak mówi stare indiańskie (chyba) przysłowie "Apetyt rośnie w miarę jedzenia" i sam się o tym wkrótce przekonasz. Tymczasem zaopatruj sie w swoją pierwszą replikę i życzę ci wesołego hasania po poligonach. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Miałem styczność już z wieloma chinolami i powiem tak:

- Pod względem wykonania najbardziej podoba mi się mój AKSU Boyi.

- Pod względem niezawodności G36c JG kolegi, bez awarii ponad 15tys kulek, zerowe zużycie części wewnętrznych. Mój kałaszek dobija do 10tys bez awarii, ale ja w nim sporo zmieniałem.

- Pod względem zasięgu AKM Cymy z wymienioną gumą hop-up. Strzela pięknie nawet na zwykłej lufie, z precką można spokojnie podpiąć optykę, PBS'a i zrobić para-snajperkę.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

 

Ja wypowiem sie, opierając swoje doświadczenie na replikach, które użytkowałem:

Ca33e,cm0.32 x2 ,mp5a3 Ca , aug jg x2 ,spr mod.0 boyi , m4ssystem boyi ,m4a1 IIgen. PJ , Sr 25k acm, i teraz sprawdzam g36k jg.

 

 

Moge z pełną odpowiedzialnością polecić ci G36K/C, Sr25/Sr25k jednak z modem i gwarancją taiwana. Na uwage zasługuje jeszcze aug jg, jednak bywa kapryśny przy upgreadzie .

Nowe m4a1 fullmetal JG także jest warte uwagi .

 

 

Pozdrawiam smoke!

Link to post
Share on other sites

Przerażającą moc (ratio - moc:typ broni) otrzymujesz w niejakim MP5 Navy od JG. Gorzej z jego żywotnością

 

Możesz mi powiedzieć na jakiej podstawie twierdzisz, że żywotność tej repliki jest mała?

 

Właśnie rozważam kupno takiej. Wychodzę z założenie, że jeśli JG robi solidne G36 to w mp5 będą części o podobnej wytrzymałości. Mylę się?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak powiedział Placek, MP5 Navy ma części wewnętrzne bardzo zbliżone do np. G36C ale znacznie mocniejsza sprężyna naraża te części na dużo większe zużycie. Z drugiej strony jednak, znajomy z teamu posiada już tą replikę blisko 9 miesięcy i nie stwierdził ani jednej usterki. Taka to już loteria.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...