Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wg moich informacji na stałe wyposażenie nie weszły, wydana została tylko niewielka partia na "Truppenversuch", czyli testy polowe.

Buty same w sobie podobno dobre i wg opinii użytkowników nawet lepsze od Haixów, Maindl to w końcu też dobra firma.

Link to post
Share on other sites

Jak sprawuja sie BW 2005 w czasie lata i wyzszych tempertur rzedu 25-30 stopni? Poczatkowo myslalem o nich jako model podstawowy, pozniej stwierdzilem, ze jednak na wiosne / lato lepiej byloby poszukac jakis nieprzemakalnych pustynnych w kolorze niepustynnym, a teraz juz kompletnie zglupialem ;)

 

Kupowac BW 2005 na jesien / zima a na wiosna i szczegolnie lato cos innego, czy jednak odrazu zakupic jedne i miec z glowy? Mowie o tym modelu http://armyworld.pl/product-pol-406-Buty-HAIX-Model-2005-Kontrakt-dla-wojska-taktyczne-BW-NOWE.html

 

Przy okazji jakich skarpet uzywacie do butow BW? Nie tyle zalezy mi na odpowiedzi 'skarpet BW', ale tego czego nalezy sie wystrzegac w zakupie skarpet.

I jakie sa szanse i sposoby (talk, specjalne spraye, skarpety itp) aby jednak stopa w upale i w bucie z kilku warstw skory sie nie pocila przez kilka godzin marszu?

Szczypta, dosłownie, "wody borowej" do skarpety przed założeniem. W aptece za kilka złociszy kupisz saszetkę, która starczy na lata. Sposób "babciny" (skuteczny). Skarpety do tego sposobu dowolne pod warunkiem, że nie będą lakierkowe.

Jakie skarpety? łatwiej odpowiedzieć, jakie nie: nie cienkie ( noga nie latać ma ). Długie, co najmniej do cholewki ( goła gira ( łydka) będzie się pocić jak nie będzie warstwy, która odprowadza gorące powietrze od stopy.).

 

Polecam, link do tematu butów. Dużo do czytania, ale tam już chyba napisali wszystko i jeszcze trochę na temat BW2000 i 2005.

-buty-bundeswehry,318,71.html"]Mój odnośnik

 

p.s. z tego, co mi wiadomo to nie ma czegoś takiego jak model 2008. To tylko "chłyt matekingowy" żeby wyrwać kilka ojro więcej. Osobiście kupiłem model 2005 jako model 2005 pół roku temu. Robione były w maju 2009. Fakt mają nowe wiązanie i białą profilowaną wkładke, ale to dalej model 2005 a jak to to samo to, po co przepłacać.

p.s. i dodam jeszcze, bo nie było tego. Nie podgrzewamy do pastowania pasty kontraktowej w tubce, podgrzewamy buty.

Edited by pokoik
Link to post
Share on other sites

Pokoik: Bardzo dziekuje za link. Co prawda 70 stron, ale mysle ze warto bedzie calosc przegrzebac (tak jak i ten temat). Chyba jednak BW2005 zostawie sobie na jesien i zime. Poszukuje aktualnie czegos szczegolnie na lato. Nie mniej dziekuje bardzo za pomoc. I BW2005 i tak kupie jak tylko pojawi sie odpowiedni rozmiar ;)

Link to post
Share on other sites

Wg moich informacji na stałe wyposażenie nie weszły, wydana została tylko niewielka partia na "Truppenversuch", czyli testy polowe.

Buty same w sobie podobno dobre i wg opinii użytkowników nawet lepsze od Haixów, Maindl to w końcu też dobra firma.

A znane są Ci powody, dlaczego BW kupuje jako buty pustynne wyłącznie modele z gore-texem? Z doświadczenia wiem, że z dobrymi skarpetami buty z gore da się komfortowo nosić nawet w 40 stopniach, ale czym się kierują kupując buty z membraną?

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Prawdopodobnie zadaję (mam nadzieję) ostatnie pytanie w tym wątku...

Czy (i jeśli tak, to czy od razu, jeśli nie jest to objęte tajemnicą, mogę prosić o namiar) można gdzieś legalnie dostać nowe "bundeswerki"* (tak, żeby i gwarancję dali)... bo siły już nie mam szukać używanych (jak raz zdobyłem w dobrym stanie, to się okazało, że (tak sądzę) wycofano je z powodu błędnie oznaczonej numeracji... mam pecha do zakupów na odległość). Najlepiej, żeby dao się "fizycznie" kupić... wolę raz zapłacić i mieć spokój.

Z góry dziękuję i przepraszam za trucie.

* albo odpowiednik pod względem funkcjonalności (nie wyglądu)

Link to post
Share on other sites

1. Te "nowe H. na rynek cywilny"- różnice są chyba kosmetyczne w stosunku do kontraktów (tego się przynajmniej doszukałem na forum) ?

2. A jakby ponowić moje pytanie, zakładając że nie wspominałem o gwarancji? Są jakieś "źródła" gdzie "fizycznie" można kupić nowe buty ?

BTW, dlaczego u nas nie można zrobić porządnego obuwia ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Temat butów górskich był już na forum poruszany, wystarczy poszukać. Cena jest bardzo korzystna w porównaniu do ceny nowych butów. Są to kontraktowe buty piechoty górskiej, przystosowane do zakładania nart lub rakiet snieżnych.

 

Widać to po kształcie tyłu podeszwy. Akurat do zwykłego codziennego użytku, bym sugerował szukać zwykłych butów górskich.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym się zapytać gdzie w Polsce można kupić NOWE! buty sportowe Bundeswehr. Wiem że na armyworld - ale tam są używane, na rangershopie były, ale nie wiadomo kiedy będzie kolejna dostawa a na wojsko.com.pl - zamówiłem i po tygodniu mi powiedzieli że butów niestety niema. Zależy mi bardzo na nowych bytach. Wiem że są na niemieckim ebayu ale same buty kosztują w granicach 15-20 euro (co jest ceną normalną), ale koszt wysyłki do Polski to ok 15 euro. Posiadam akurat te buty i są one bardzo solidne i wygodne, jednak potrzebuje nowych, ponieważ skóra na boku buta mi pękła. Czy ktoś z Was wie gdzie mogę je kupić, za cenę do 100zł, może ktoś z Was akurat robi zakupi w takich sklepach gdzie są te buty. Proszę o kontakt :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

czołem,

mam takie szybkie pytanie, a mianowicie czy orientuje się ktoś jaka powinna być optymalna długość sznurowadeł do butów haix 2005 ?

Moje sznurowadła zaczynają się przecierać na przelotowych oczkach, tych najbliższych haczyków. Z moich pomiarów, lekko przyjmując wyszło 200 cm. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić ?

Link to post
Share on other sites

Pytanie - jak z jakością butów wyprodukowanych na kontrakcie przez firmę Kajman (bo zakładam, że ta firma posiada kontrakt) ?

Nigdy o takiej kontraktowej firmie nie slyszałem, co nie wyklucza, że ktoś sobie takie buty kupił. W okresie pierwszych misji w Kosowie modne były zwykłe Magnumy.

 

 

czołem,

mam takie szybkie pytanie, a mianowicie czy orientuje się ktoś jaka powinna być optymalna długość sznurowadeł do butów haix 2005 ?

Jeśli piszesz, że twoje się przecierają, to wystarczy zmierzyć ich długość i kupić nowe. Przypuszczem jednak, że zadając to pytanie nie miałeś oryginalnych sznurowadeł i dokupiłeś inne, a teraz chcesz się upewnić na przesyłość.

Link to post
Share on other sites

Jeśli piszesz, że twoje się przecierają, to wystarczy zmierzyć ich długość i kupić nowe. Przypuszczem jednak, że zadając to pytanie nie miałeś oryginalnych sznurowadeł i dokupiłeś inne, a teraz chcesz się upewnić na przesyłość.

 

Gdy te buty kupowałem, to wyglądały na nieużywane. Sznurówek jeszcze w nich nie zmieniałem, więc zakładam że to oryginały. Pomiar na oko centymetrem krawieckim to koło 200 cm. Szybkie sprawdzenie allegro ujawniło "oryginalne sznurówki bw" o długości 110 cm (LINK), co przy moich obecnych sznurówkach... trochę za krótkie.

I chciałbym się upewnić:

- jaka powinna być optymalna (lub kontraktowa) długość

- oraz... jak długo takie kontraktowe sznurówki powinny wytrzymać. Swoje buty mam od jakiś 2 miesięcy. I jak co dwa, trzy miesiące mam wymieniać sznurówki... to to dla mnie jest zbyt często.

Link to post
Share on other sites

Prawidłowa długość to 210cm. Wytrzymałość to pojęcie względne i zależy jak często są używane i jak się sznuruje but (mocno czy słabo), ale ja jeszcze nigdy o problemach z sznurowadłami BW nie słyszałem.

 

Dzięki za info. Akurat sznuruję dosyć mocno, zwłaszcza te pierwsze 3 rzędy oczek, i własnie tam sznurowadła mi się psują. Ostatnie pytanie: Czy oryginalne sznurówki do butów są jakoś specjalne ? Czy może można kupić dowolnego producenta w dowolnym sklepie z obuwiem ?

Link to post
Share on other sites

I mam kolejny problem z moimi Haixami 2005. Wracając sobie do domu, poczułem że lewy but mnie uwiera (czego wcześniej nie robił). Jak się okazało, skórzana wyściółka w bucie, koło jednego cm ponad piętą ma małą dziurkę. Oglądając to ustrojstwo, doszedłem do wniosku że dziurka powstała w wyniku przetarcia materiału. Czy takie przetarcie materiału we wnętrzu buta jest częste ?

 

A drugie pytanie: Jaka będzie Wasza opinia o siateczkowych, zielonych wkładkach antypotnych (LINK) ? W moim przypadku całkowicie poprawił się komfort chodzenia.

Link to post
Share on other sites
Czy takie przetarcie materiału we wnętrzu buta jest częste ?

Występuje często przy znoszonych butach. Jedyna rada to zakleić to miejsce jakąś skórą.

 

Jaka będzie Wasza opinia o siateczkowych, zielonych wkładkach antypotnych (LINK) ? W moim przypadku całkowicie poprawił się komfort chodzenia.
W upalne dni komfort użytkowania nieporównywalnie lepszy. Stopa się tak bardzo nie poci.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...