Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężone powietrze?


Recommended Posts

Poza tym nie byłoby już naszych kochanych/wrednych (niepotrzebne skreślić :wink: ) sprężynowców i były by droższe z powodu samego działania na sprężone powietrze a poza tym części wewnętrzne(przynajmniej tłok) chyba musiałyby byc metalowe podobnie jak to jest w green-gazowcach bo by je najzwyczajniej rozsadziło (dobrze mówię?? :) ).

Chciałbym jeszcze dopowiedziec że sprężynowce działają na sprężone powietrze tylko nie jest ono magazynowane w butlach a sprężane przez tłok (prawda? :) )

Pozdrawiam

Wochu

Link to post
Share on other sites

poza tym GG kupuje sie w "butelce" i nabija... ciekawe komu by sie chcialo latac z 15kg butla do sklepow nurkowych zeby ja nabic, a pozniej nosic na poligon zeby nabijac pistolet... a i jeszcze kupowac stacje (adapter) do nabijania z duzej do malej...

 

GuNNeR, e tam, nie da sie... my (paintballisci) biegamy z butlami na 300 atmosfer... najmniejsze maja 0,8l ale co szkodzi zrobic mniejsze... gaziaki chodza na b. niskim cisnieniu... a kevlarowe butle sa lekkie :)

 

Misiek... hmm magazynek do np. Beretty z Palmersem i manometrem? :D :lol:

 

PS Kabzior, gdzie znalazles gazowego M16?

Link to post
Share on other sites

Zaraz zaraz, a na co 'chodziły' tzw klasyczne ASG, z lat 80? Wydawało mi się, że większość z nich właśnie na sprężone powietrze... Swoją drogą, szkoda ża są teraz tak trudno dostępne i drogie. Ech, mieć takiego gazowego M4 od JAC albo Asahi, metalowa obudowa i części wewnętrzne, zasięg 100m bez hopupa (a przynajmniej tak mi się zdaje), praca zamka jak w oryginale, hałas, ODRZUT, mmmmm :). A i wybór był wtedy niezły - oprócz M-ek i MP5-ek także FAL, FNC, Calico i wiele innych. Trochę zdjęć znajdziecie tutaj: http://www.arniesairsoft.co.uk/beta/html/m...bnails&album=14

 

Pozostaje miec nadzieję, że takie 'sprężono-powietrzne' repliki powrócą - w sumie już wróciły, w postaci paintballowych RAMów przerabianych na ASG przez Area51 Airsoft. Tylko te ceny :|.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Pozostaje miec nadzieję, że takie 'sprężono-powietrzne' repliki powrócą

raczej nie - AEGi są pewnie tańsze w produkcji i eksploatacji

jak myślisz - dlaczego są tak popluarne AEGi ? a nie są popularne np. M1 Carbine na GG?

w sumie już wróciły, w postaci paintballowych RAMów przerabianych na ASG
no fakt... jakby nie patrzeć....coś w tym jest....aha - pomysł urealnienia "markera paintballowego" - w końcu po latach prób i doświadczeń przybrał jakieś konkretne kształty. tyle tylko, że niezbyt kompatybilne z resztą paintballowego światka. i drogie toto, faktycznie... to chyba w takim celu służy do innych celów niż zabawa..
przez Area51 Airsoft.
przez co? a mnie sie wydawało, ze to jakaś inna firma produkuje...gdzieś w Chinach, czy na Tajwanie...
Link to post
Share on other sites
raczej nie - AEGi są pewnie tańsze w produkcji i eksploatacji

jak myślisz  - dlaczego są tak popluarne AEGi ?  a nie są popularne np. M1 Carbine na GG?

Heh, oczywiście że tak, ale pomarzyć sobie zawsze można. I powiedz, że nie chciał byś mieć takiej maszynki :).

przez co? a mnie sie wydawało, ze to jakaś inna firma produkuje...gdzieś w Chinach, czy na Tajwanie...

Tam są produkowane oryginalne RAMy, a brytyjska firma A51 (www.area51airsoft.com) przerabia je na ASG, do wyboru 6 lub 8mm.

Link to post
Share on other sites
raczej nie - AEGi są pewnie tańsze w produkcji i eksploatacji

jak myślisz  - dlaczego są tak popluarne AEGi ?  a nie są popularne np. M1 Carbine na GG?

Heh, oczywiście że tak, ale pomarzyć sobie zawsze można. I powiedz, że nie chciał byś mieć takiej maszynki :).

ja???? nie :P bo....looknij w linki w mojej stopce :P

 

Tam są produkowane oryginalne RAMy, a brytyjska firma A51  (... ) przerabia je na ASG, do wyboru 6 lub 8mm.
aha :) :)

wczoraj całkiem przypadkiem znalazłem coś podbnego:

http://www.armotech.us/wg811.html

Link to post
Share on other sites

PS Kabzior, gdzie znalazles gazowego M16?

 

Nigdzie nie znalazlem :) chodzilo mi o to moj przedmowca mowil ze zbiornika ze sprez. powietrzem nie zmiescilbym w magazynku (chodzilo o bron krotka) a ja odpowiedzialem ze np. w kolbie od m16 bez odniesienia do istniejacego modelu - chodzilo mi o to ze gdyby cos takiego konstruowac to tam moznaby ewentualnie cos takiego zmiescic.

Link to post
Share on other sites

w sumie karabin z BB to bylaby swietna koncepcja ... zbiornik z co2 lub GG mozna by wrzucic do kolby ... lub 12gramowe co2 naboje do magazynka ... dzieki co2 mozna by uzyskac calkiem niezla predkosc wylotowa :P... pozatym daloby sie takie ustrojstwo niezle wytlumic ... kurde ... science fiction ... szkoda :(

Link to post
Share on other sites

a wiecie ile by to kosztowalo? sama giwera, a nastepnie eksploatacja?

podpowiem ze w wiatrowkach 12g naboj CO2 wystarcza na wystrzelenie ok 70 srucin, a tam nie ma BB... takze z jednego naboju MOZE by sie udalo wystrzelac jeden magazynek...

zbiornik w kolbie sie zmiesci owszem, nawet ok 0,5l, tylko w tym momencie sie pojawiaja problemy z nabijaniem o ktorych mowilem wczesniej

Link to post
Share on other sites

Na sprężone powietrze był M40 Asahi. Każda łuska była miniaturowym zbiorniczkiem pompowanym pompką ręczną, V wylotowa sięgała 550 - 600 fps (ale nie było Hop Upa). Podobnie z M700 tej samej firmy. Podobieństwo do oryginału było zbyt znaczne, zbyt łatwo można bje było przerobić na strzelające prawdziwą amunicją i dlatego zostały wycofane z produkcji i zakazane w Japonii.

 

Większość klasycznych modeli z lat osiemdziesiątych to jednak modele na gaz. A co do zasięgu - myslisz się, Ko5ma, był nierzadko niższy (w stockowych modelach) niż stockowych AEGów. Realistycznie patrząc - 20 metrów. Tak przynajmniej twierdzą opisy, bo mi nie udało się jeszcze takiej broni dotknąć nawet.

 

Dodatkowo magazynki do M4 gazowego firmy JAC są przez posiadaczy opisywane jako dosyć słabe i rozpadające się. Trudno powiedzieć, czy to prawda.

 

MP5 oferowane też były w wersji z wypadającymi łuskami, jak zresztą wiele modeli pistoletów. Nie wiem, na jakiej zasadzie dokłądnie to działało (niektóre łuski to pewnie były zbiorniczki miniaturowe, inne to tylko atrapy a w modelu Walthera SMG zdaje się łuski były włożone w magazynku w osobnym tunelu za kulkami). Większość informacji na ten temat można dziś uzyskać tylko od kolekcjonerów na sieci.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...