Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"PRESS" asg


Guest ctalkep

Recommended Posts

Obejrzyj dla klimatu klasykę:

Welcome to Sarajevo-wspomniany już wyżej

Ziemia Niczyja

Zawód: Szpieg z Bradem Pittem

Full Metal Jacket tez znajdziesz kilka ciekawych scen

Może jeszcze w Jarheadzie jedną czy dwie sceny

 

Myślę że to pozwoli Ci zebrać info co i jak powinien nosić PRESS REPORTER.

I życzę powodzenia bo warto żeby to co robimy było dobrze uwiecznione :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Przypadkiem natrafiłem na ten temat ale napiszę, bo może się komuś przydać...

 

Też miałem okazje kiedyś robić fotki na strzelance i specjalnie na tą okazję (zaczynałem dopiero z AS) wymyśliłem patent na osłone szkła obiektywu. Patent tyczy się tylko i wyłącznie lustrzanek, ew większych kompaktów.

Jeśli posiadamy, bądź też możemy się zaopatrzyć w plastikową osłonę przeciwsłoneczną (tzw tulipana) jest sposób żeby chronić szkło cennego obiektywu lepiej aniżeli samym filtrem UV, który też kilkadziesiąt zł kosztuje (w zależności od średnicy obkiektywu).

 

Wymyśliłem, żeby u szklarza zamówić sobie najzwyklejsze okrągłe szkiełko (w moim przypadku średnica ok 70mm (Nikon D70s, obiektyw ze szkłem średnicy 67mm) czyli takie by idealnie wchodziło do tulipana, a grubości ok 3-4mm. Takiej grubości szyby o wyżej wspomnianej średnicy nie przebije raczej żadna replika. Szyba (jeśli czysta i dokładnie umyta) nie powoduje absolutnie żadnych strat jakości zdjęcia.

 

Problem z tym, że nic nie zabezpieczało szybki przed wypadnięciem od przodu - nie była przez nic trzymana. I tu pojawiają się najzwyklejsze w świecie tanie miarki zwijane (np z Castoramy). Większość z nich ma z tyłu taki metalowy zaczep do zaczepiania ich np o pasek spodni. I wystarczy kupić takie dwie najtańsze miarki i poodkręcać z nich te zaczepy :-P W moim przypadku miarka nie straciła na użyteczności, a jedynie na funkcjonalności (myślałem że odkrecając śrubke zaczepu, padnie w środku miary mechanizm, ale na szczęście nie padł).

Koszt takiej miarki to może 2-3 zł, nie pamiętam...

Wkładamy więc szkło w tulipana, metalowe zaczepy z dwóch stron wsuwamy na tulipana w taki sposób by zablokować szkiełko.

Voila!

Zaczepy w skrajnym przypadku można zastąpić klamerkami, ale to już hardkor bo wygląda komicznie, a i może zasłaniać kadr.

Jeśli chodzi o korpus aparatu, to jeśli to lustrzanka to raczej nie ma się o co obawiać, no, chyba, że w CQB. Można też się skusić na obudowę podwodną :mrgreen: ale to już kosmos, a do tego wydatek rzędu XXXX zł.

 

Mam nadzieję, że sie komuś przyda ;-) Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

ciekawy temat...

 

Parę przemyśleń z doświadczenia:

 

- trzeba się zdecydować albo broń albo aparat, czasem do dobrego ujęcia potrzeba tak samo niewiele czasu jak do oddania strzału

 

- gdy jest się neutralnym obserwatorem, bardzo często to gdzie robisz fotkę oraz gdzie kierujesz obiektyw (zwłaszcza jak jesteś dobrze widoczny) zdradzić pozycje gracza. Dlatego moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest dołączenie do którejś ze stron.

 

- najciekawsze zdjęcia podczas akcji są od spodu05afghanis.th.jpg , są bardzo rzadkie i mogą być bardzo ciekawe.

 

- staraj się nie pstrykać za często pozowanych zdjęć, najciekawiej wychodzą zdjęcia gdy atmosfera jest gorąca a na ciebie nikt nie zwraca uwagi ( przykład z mojej galerii, pozowana -niby bardzo fajnie ale ile można ? Oraz uchwycona podczas akcji fotka po odparciu natarcia)

 

- uchwycenie ruchu jest trudne ale lepiej zrobić paręnaście fotek ciemniejszych (krótszy czas przesłony) i potem poprawić to w PS'ie niż mieć rozmazane zdjęcie

 

- wszystko zależy od tego jaki materiał chcesz uzyskać, podrzucam link do fotek które zrobiłem Galeria. Może dadzą ci ogólny pogląd na temat.

 

 

I jeszcze na temat korespondentów wojennych:

 

Podczas prawdziwego konfliktu bardzo często to dziennikarze są celem, żaden rząd lub ugrupowanie nie chce pokazywać prawdy o swojej działalności, tego do czego się dopuszczają (ludobójstwa itp). Dlatego często samochodu z napisałem TV są atakowane.

 

Z innej beczki - Polecam tegoroczne Word Press Foto gdzie są fotki z Gruzji oraz Afganistanu.

Edited by MartinSKOT
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...