Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

"HOSTAGE RESCUE"

W tym scenariuszu udział biorą 4 drużyny :

 

1. Oddział Alfa 4 osoby (Marines/Rangers/Seals/Grom)*

2.Oddział Bravo 4 osoby (Marines/Rangers/Seals/Grom)*

3.Terroryści około 8-12 osób ( Mudżachedini/Al Kaida/lub inne czuby)

4.Zakładnicy 3-6 osób (jakieś ważne osoby)

 

Sytuacja wygląda tak, terroryści przetrzymują zakładników w

**budynku (ewentualnie bunkrze) oddział Alfa i Bravo maja za zadanie

wydostać zakładników i przetransportować ich do punktu ewakuacyjnego

zadaniem terrorystów jest pilnowanie zakładników (nie ich zabijanie a PILNOWANIE) aby oddziały Marines/Rangers/Seals/Grom ich nie przejęły.

Marines/Rangers/Seals/Grom wygrywają w momencie gdy przynajmniej 2 zakładników (na 5-ciu) dostanie sie do punktu ewakuacyjnego i przeżyje do czasu przyjazdu konwoju***. terroryści wygrywają w chwili gdy uda sie im utrzymać zakładników po upływie określonego czasu (20 -30 min). Cele misji terrorystów zmieniają sie w momencie gdy odziały AT wydostaną zakładników z miejsca przetrzymywania w takiej sytuacji priorytetem terrorystów jest zabić wszystkich zakładników

 

* Oddziały Marines/Rangers/Seals/ mają ograniczoną liczbę respów proponuje 2 max "odradzają" sie CAŁYMI oddziałami w tym wypadku 4 osoby.

**Najlepiej gdyby był to piętrowy budynek aby terroryści mogli porozstawiać zakładników na kilku piętrach.

***Konwój przyjedzie po około 15 min. od czasu dostarczenia zakładników do punktu ewakuacyjnego. W tym czasie terroryści mogą ZABIĆ zakładników

Link to post
Share on other sites

hmm Widziałem chłopaków z różnych ekip... myślę ze dali by sobie rade... poza tym ... Heloł to tylko zabawa tak? nie wyjdzie to nie będą więcej go wykorzystywać, widzę że nie opłaca sie tu pisać żadnych proopozycji bo zaraz Cie zmieszają z błotem E.O.T Paka

 

poza tym co Ty gadasz 4:1 tak? hmm czyli co jak jest 20 terrorystów to daja 80 KOMANDOSÓW? dziwne... :strach:

Link to post
Share on other sites
widzę że nie opłaca sie tu pisać żadnych proopozycji bo zaraz Cie zmieszają z błotem
Takich? Nie.

 

poza tym co Ty gadasz 4:1 tak? hmm czyli co jak jest 20 terrorystów to daja 80 KOMANDOSÓW? dziwne...
Tak.

Zapoznaj się np. z akcjami w Limie, w Biesłanie, na Dubrowce, w Entebee.

Link to post
Share on other sites

Takich? Nie.

 

Tak.

Zapoznaj się np. z akcjami w Limie, w Biesłanie, na Dubrowce, w Entebee.

 

Ej tej akcji w Entebee może miałeś racje że komadosów było 4:1 tylko że dlatego bo terrorystów było 4-ech... :wink:

Edited by gryncek1
Link to post
Share on other sites

Foka dziś wrócił z dość długiego patrolu milsimowego po terenie o różnicach wysokości w okolicach 50-60 metrów więc jest pewnie trochę zmęczony ;)

 

eee....źle trafiłeś...chodż bym po dzisiejszym asg wracał 3 godz na piechotę do domu z bagażem i poszedł na siłownie miał bym na tyle otwarte myśli że bez zastanowienia odpowiedział bym na twoje pytanie, niestety troche późno je zauważyłem, myślę że wiekszośc osób wymieniło by np ambasade w Londynie...

Link to post
Share on other sites

Gryncek ambasada w Londynie?? Mam propozycję jak o czymś niemasz pojęcia to nie pisz ok?

 

A teraz podajmi liczby: Ilu operatorów weszło do ambasady? Ilu zajmowało się infiltracja elektroniczną i nie tylko? ilu siedziało w odwodzie? ilu zabezpieczało razem z policją otoczenie ambasady?

 

I zestaw to z ilością terrorystów...

 

Naprawdę jak o czymś nie macie pojecia to nie piszcie bo raczej nie ze mnie czy z Foki robicie pośmiewisko...

Link to post
Share on other sites
myślę że wiekszośc osób wymieniło by np ambasade w Londynie...
Poproszę o wiarygodne źródło mówiące o liczbie żołnierzy biorących udział w tym szturmie :) Znam dużo materiałów na ten temat, nie wszystkie oficjalne ;), i jakoś nigdzie nie podano ile osób szturmowało.

Wiadomo tylko, że były 4 zespoły szturmowe i 2 snajperskie. Przy założeniu, że szturmowe miały po 5 osób to jest 24 żołnierzy, jeśli były 4-osobowe to jest 20 żołnierzy. Ale to tylko spekulacje.

Terrorystów było 6, więc przewaga była od 3,5:1 do 4:1.

 

Ooo i juz idealny przykład... tam S.A.S nie miał przewagi 5 na 1 :wink:
A ile miał? I proszę, odpowedz sam, a nie czekaj aż znowu ktoś zrobi to za Ciebie i to nie do końca poprawnie.

 

A teraz podajmi liczby: Ilu operatorów weszło do ambasady? Ilu zajmowało się infiltracja elektroniczną i nie tylko? ilu siedziało w odwodzie? ilu zabezpieczało razem z policją otoczenie ambasady?
Hyhy, przy "scenarze" na taką skalę to środowiska z jednego miasta by zabrakło ;) Mi wystarczy liczba żołnierzy bezpośrednio biorących udział w szturmie :)
Link to post
Share on other sites

Za dużo Ghost recona i R6 robi swoje (nie ujmując oczywiście niczego Tomowi C. odpowiedzialnemu za popełnienie tych gier). Nawet "tępy trep" wie że atakuje się w stosunku 2:1 na własną kożyść. Amerykanie zakladaja atakowanie przy stosunku sił 7:1 dla siebie.

Atakowanie liczniejszego (lub nawet równorzędnego liczebnie) przeciwnika na dobrze przygotowanej pozycji obronnej musi się skończyć (i się skończy) źle.

Link to post
Share on other sites

Dobra widzę że kompletnie nie opłaca się pisać tu czegokolwiek bo zaraz Cię zj*bią , z dobrej woli wystawiłem scenariusze by urozmaicić jakoś strzelanki obydwa scenariusze można zrealizować bardzo szybko wystawiłem to na http://realcaponly.fora.pl/ i tam jakoś to zaakceptowali. z tego co widzę ani Thor ani Foka nie napisali żadnego scenariusza , a jebią po mnie równo, tylko dlatego że przysiadłem i napisałem te głupie scenario :wink: :???: może dali byście sie wypowiadać innym a nie pierwszy komentarz (zjeba oczywiście) był od Admina później wspomagany przez Moderatora zapewne obydwoje o zasadach pkt.1 Admin ma zawsze racje pkt.2 jeśli admin nie ma racji patrz pkt.1 pytałem znajomych co o tym sadzą i powiedzieli ze są dobre , jak sie tak strasznie nie podobał to trzeba było go usunąć później wspomagany przez Moderatora zapewne o zasadach pkt.1 Admin ma zawsze racje pkt.2 jeśli admin nie ma racji patrz pkt.1 od dziś będę używał tego forum tylko do zapisywania sie na strzelanki :???:

 

 

E.O.T

Edited by Lechia
Link to post
Share on other sites

Tak Thor i Foka nie zorganizowali żadnego scenariusza jebankowego. Ich bawią inne gry niż zwykła jebanka z pierdyliardem kulek i podziałęm my tu wy tam i zaczynamy za kwadrans. To primo odnośnie sprawdzenia kto, kogo i za ile :wink:

 

Dwa. Czy rozegrałęś kiedys te scenariusze?? I czy zadałeś sobie minimum trudu aby sprawdzić czy ktoś nie stworzył podobnego lub takiego samego scenariusza z nieco innymi nazwami??

Link to post
Share on other sites

1. Tak sie składa ze rozegrałem ten scenariusz co prawda terroryści wygrali bo zabili zakładników w punkcie ewakuacyjnym

2. nie patrzyłem czy na tym forum już ktoś napisał taki sam scenariusz znalazłeś taki?

Edited by Lechia
Link to post
Share on other sites
z tego co widzę ani Thor ani Foka nie napisali żadnego scenariusza
Kurde, masz mnie. :wink:

 

a nie pierwszy komentarz (zjeba oczywiście) był od Admina później wspomagany przez Moderatora zapewne obydwoje o zasadach pkt.1 Admin ma zawsze racje pkt.2 jeśli admin nie ma racji patrz pkt.1
Cóż, ktoś powiedział złe słowo i już się obrażamy? Admin/moderator to tylko funkcja na forum, a tak się składa, że zwykle pełnią ją gracze z dużym doświadczeniem i to, że pełnią jakąś rolę porządkową nie znaczy, że nie mogą się wypowiadać jako gracze, szczególnie, że z thorem (razem i oddzielnie) robiliśmy dziesiątki gier od 20 do 200 osób ze scenariuszami od dwóch zdań, do ciągłej gry przez 2 dni. Wiem, że wolałbyś same pochwały od ludzi od miesiąca się bawiących w airsoft, a tu zimny prysznic...

 

pytałem znajomych co o tym sadzą i powiedzieli ze są dobre
No i super, zobaczymy co o tym powiesz za dwa lata.

 

Tak sie składa ze rozegrałem ten scenariusz co prawda terroryści wygrali bo zabili zakładników w punkcie ewakuacyjnym
Dziwne, przecież mając taką przewagę powinni przegrać.

 

nie patrzyłem czy na tym forum już ktoś napisał taki sam scenariusz znalazłeś taki?
A widziałeś tutaj scenariusz CTF? Po prostu najprostszych i podstawowych scenariuszy nie ma co opisywać bo są wszystkim znane, czy to ze strzelanek, czy z gier. Tutaj powinny się pojawiać ciekawe, rozbudowane pomysły.
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Somalia (Mogadiszu) 1993, tam Delcie i Rangersom nie wyszło według planu i musieli tłuc się z całym miastem... takie akcje tez się liczą

To nie była akcja HR.

Nie poszła zgodnie z planem z powodu zestrzelenia 2 śmigłowców.

Straty Somalijczyków - wg różnych źródeł 500-2000 KIA, straty Amerykanów - 18 KIA, 73 WIA? Nadal uważasz, że przy takiej przewadze liczebnej nie poradzili sobie?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...