Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 od ics plastik


Recommended Posts

Mam małe pytanie. Naczytałem się na temat m14 cm. Jak to ona ma 40m celnego zasięgu itd. To samo czytałem na temat ICS... I teraz mam mały mętlik w głowie... Może mi ktoś napisać jak to z tą celnościa i zasięgiem jest na przykładzie obu tych replik? Małe porównanie. Bo jakoś nie chceMi się wierzyć że cm strzela tak samo jak ICS.

Edited by producent
Link to post
Share on other sites
  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No jeśli chodzi o celność, to stockowa lufa w m4a1 będzie oferowała mniej celne strzały niż o 200 mm dłuższą trochę gorszej jakości. Miałem doczynienia tylko ze stuningowanymi M14 CM i zasięg i skupienie były większe niż w mojej emce(ze stockową sprężyną). Powiem tak, biegam z M4 330fps od półtora roku i starczało mi to.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie bardzo się mylę... Ale wg mnie (i na moje możliwości finansowe) lepszym powiązaniem jest kupno m14+precka+sprężyna dająca około 400fps. To wszystko w cenie stockowego icsa (na dodatek plastikową wersję).Moglbym odłożyć więcej pieniędzy i poczekać z zakupem. Ale wtedy dopiero cieszył bym się repliką w następnym sezonie... A to mija się z celem.

Edited by producent
Link to post
Share on other sites

Maiłem pierwszy problem z moją M4

 

Strasznie spadła celność, więc wyciągnąłem lufę. Wszystko okazało się jasne. Komora hop up była pęknięta. Mniej więcej w tym miejscu:

3e897e964cef6b4em.jpg

 

Dokładnie to tak wyglądało:

f571f653b73b7397m.jpg

 

Karabinek jest już po serwisie i śmiga aż miło :-)

 

 

 

Od nowości również wykręcały się imbusy przy regulacji długości lufy. Nawet środek zapobiegający odkręcaniu się nic nie dawał. Poradziłem sobie z tym w taki sposób:

 

7cb996fc6f39e41am.jpg

 

 

Czy ktoś miał jeszcze jakieś przypadki z luzowaniem się jakiś części?

Link to post
Share on other sites
U mnie są małe problemy z dust coverem, przy najmniejszych drganiach sam się otwiera, ani trochę mi to nie przeszkadza, ale jednak niedoróbka jest.

Pokombinuj z pilnikiem i nie będziesz miał problemu. Pozatym ja dla lepszego działania jeszcze od środka przykleiłem izolkę w klapce wyrzutnika. Poszukaj - jest jeszcze gdzieś na forum.

Link to post
Share on other sites

Dust cover (klapka zabezpieczaąca wylot łusek) ma się tak właśnie otwierać - jest zrobiona podobnie jak w ostrej M-ce, gdzie ma odskoczyć sama od wstrząsu towarzyszącemu włożeniu magazynka. Zabezpieczeniem komory hop-up i wnętrza repliki jest odsuwana suwadłem blaszka, więc chodzenie z otwartym dust coverem jest jak najbardziej ok i nie szkodzi replice.

Link to post
Share on other sites

No nie do końca ;)

 

Klapka otwiera się przy ręcznym przeładowaniu oraz przy oddaniu strzału. Dzięki temu można biegać z przeładowaną bronią i zamkniętą klapką, nie martwiąc się o zanieczyszczenie.

 

Aczkolwiek przez te 2 lata gdy miałem ICSa, biegałem z otwartą i potwierdzam, że nigdy żaden syf do środka się nie dostał.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

pytanie do użytkowników i posiadaczy tych karabinów...

 

Jak to jest z częściami innych firm, czy one pasują bez większych problemów czy trzeba coś piłować i się bawić w małego modelarza? Konkretnie chodzi mi kolbę, przedni RIS czy chociażby chwyt silnikowy.

 

Czy np. te kolby będą pasować kolba 1 kolba 2 albo ten RIS, w czym ze ten przedni chwyt interesuje mnie najbardziej

 

Pytam bo po przeczytaniu całego tego tematu, gdzie waszym największym problemem jest dobór sprężyny i sporadyczne problemy ze stockowymi prowadnicami (gdzie finałem było raczej ryzykowne eksploatowanie niż jej wada fabryczna) to można stwierdzić że rzeczywiście jest to bardzo dobra replika za niewielkie pieniądze, tyle że przy wszechobecnej eMce na naszych strzelankach chciałbym mieć coś takiego fikuśnego :mrgreen: .

 

Na chwile obecną jestem zainteresowany TROYem KA bo jest zarazem dobrą repliką i do tego nie wygląda jak zwykła eMka, gdzie własnie ten wygląd jest kartą przetargową, ale natomiast ten dwudzielny GB jest tak niesamowity, że się zakochałem i mam dolomat...

Link to post
Share on other sites

W przypadku kolby nr 1 problemu nie będzie bo prowadnice maja takie same jak każda inna emka. Kolba nr 2 raczej będzie troche zabawy , problemem jest mocowanie prowadnicy, śruba mocująca jest dłuższa niż w przypadku emki ics-a , należy ją skrócić i nagwintować. Okładziny i ris będą pasować ale nie będą stabilne (będą się kręcić) , z uwagi na inny pierścień mocujący lufę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...