Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 od ics plastik


Recommended Posts

  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problemem jest pierścień mocujący lufę ze strony body a właściwie gwint występujący w body , jest po prostu inny i nie ma szans aby "nakręcić" go na body ( próbowałem :-F nie polecam) sposobem może być nagwintowanie body pod gwint z pierścienia lub dorwać okładziny ICS , które są tak zrobione że trzymają sie stabilnie. Ja mam pierścień ICS i okładziny CA (robiłem m4 na m16) i z uwagi na to że mam batke na front ,batka rozpycha okładziny zaklejam czarną taśmą izolacyjną i trzyma się świetnie, taśmy prawie nie widać.Jest to rozwiązanie tymczasowe jak batka poleci na tył to coś pomyśle, prawdopodobnie coś pokombinuje z okładzinami aby upodobnić je do ICS-a.

 

Jeśli chodzi o przekładanie kabli na tył raczej nie będzie problemu, na długość kabli powinno starczyć ,będziesz musiał wyjąć cale dolne body i wywiercić otwór na kable w

zaczepie kolby, sens ma to jedynie jesli masz RIS-y na chwycie bo jak wspominałem do zwykłego chwytu mieszczą sie naprawde wydajne i niedrogie bateryjki KAN pomyśl nad lipo spokojnie zmieści się do prowadnicy i nie ucierpi estetyka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Ostatnio zaciekawiła mnie jedna rzecz. Od jakiegoś czasu wszystkie repliki ICS w wersji Universal mają w danych technicznych "Silnik: ICS Infinite", gdzie reszta replik ma nadal Turbo 3000 (no i w opisie "cech wewnętrznych repliki" w obydwu typach jest również Turbo 3000)

 

Czyżby wersja Universal różniła się od droższego odpowiednika już nie tylko body i rączką transportową? Wie ktoś może coś na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Witam! Przymierzam się do kupna ( eh, do ilu replik ja się już przymierzałem?... ) M4 R.I.S. od ICS'a w wersji Pro i mam kilka pytań, a raczej proszę o rady. Jak wygląda sprawa smarowania po dłuższym używaniu? Gdzie smarujemy? Wiem, że wymiana gumki to banał, ale z tego co wyczytałem to wymieniać dopiero jak stara się zużyje? Jak wygląda sprawa uszkodzień prowadnicy sprężyny? ICS sobie z tym poradził? Ogólnie to co wymienić na początek? Jaką batkę polecacie - będę ją nosił w atrapie lasera. Na razie to tyle pytań, pewnie będzie więcej, albo będzie mniej jak dokończę czytać ten temat ( na razie po łebkach przeszedłem ). Z góry dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

-Łamiesz emke aplikujesz smar na zębatki (o ile go już nie ma) oddajesz kilka strzałów i po sprawie,zęby i tłok posmarowane.

-Pewne osoby chwalą stockową gumę,u mnie zupełnie nie kręciła,jak będzie śmigać to po co wymieniać?

-w stocku prowadnica to kawałek plastiku,często pęka nawet przy 330 fps

-po wymianie prowadnicy w zasadnie nic,dobrym pomysłem jest kupno zestawu ICS-a górnego GB. Za około 300zł, masz drugi wzmocniony szkielet i części,które u mnie śmigają na M140 od pewnego czasu (jeśli myślisz o mocniejszych tuningach)

-osobiście nie polecam aku ICS 9,6v 1800 u mnie nawet M120 nie potrafił uciągnąć,teraz mam 10,8 1800 KAN i śmiga elegancko (dobre aku w rozsądnej cenie)

Link to post
Share on other sites

Smarować smarem sylikonowym zębatki? Nie dojdzie do styków itd.?

Sądząc po opisie ( :) ) ta: http://www.madonion.eu/Prowadnica_sprezyny...6_ICS_p353.html prowadnica będzie pasować, a jak z jakością? Pewnie od razu poproszę panów z madonion, żeby wymienili. Gwarancji raczej za to nie stracę. :mrgreen: Co do reszty: mocniejszych tuningów na razie nie planuję, dopiero po utracie gwarancji.

Co do batki: czy jakaś batka z Sanyo czy Intellecta może być? Albo nawet z firefoxa może na początek, nie? To i tak tylko 330 fps, więc fire fox 9,6 sobie poradzi. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja od razu kupiłem sobie wzmocnioną prowadnicę. Została założona jeszcze w sklepie.

Jak chciałbyś sam ją zmienić wtedy byś musiał zerwać plombę.

 

Ale mam pytanie dotyczące tuningu.

Myślę nad kupnem

Zestaw B do tuningu M4: http://www.madonion.eu/Zestaw_B_do_tuningu_M4_p491.html

lub

Zestaw D do tuningu M4 Bore-Up: http://www.madonion.eu/Zestaw_D_do_tuningu...oreUp_p492.html

 

Tylko czy do tego trzeba jeszcze coś wymienić? Na pewno baterię (obecnie mam 9,6 V 2000 mAh), ale na jaką :-?

Link to post
Share on other sites

Smarować smarem sylikonowym zębatki? Nie dojdzie do styków itd.?

Co do batki: czy jakaś batka z Sanyo czy Intellecta może być? Albo nawet z firefoxa może na początek, nie? To i tak tylko 330 fps, więc fire fox 9,6 sobie poradzi. Pozdrawiam.

 

Ja używam smaru łożyskowego,jest dość gęsty.Smar silikonowy raczej słabo się nadaje na zębatki,raczej do cylindra i komory hop up.

W stocku każda bateria o napięciu 9,6 świetnie da sobie rade.

 

 

Ale mam pytanie dotyczące tuningu.

Myślę nad kupnem

Zestaw B do tuningu M4: http://www.madonion.eu/Zestaw_B_do_tuningu_M4_p491.html

lub

Zestaw D do tuningu M4 Bore-Up: http://www.madonion.eu/Zestaw_D_do_tuningu...oreUp_p492.html

 

Tylko czy do tego trzeba jeszcze coś wymienić? Na pewno baterię (obecnie mam 9,6 V 2000 mAh), ale na jaką :-?

 

Bierz BU solidniej wygląda i zawsze daje te 20-30 fps więcej.

Batke niekoniecznie zobacz jak sobie da rade i dopiero wtedy wymieniaj.

 

Ale ja właśnie chcę poprosić o wymianę tej prowadnicy przy zakupie, tylko pytam czy jest okej. :-P

 

Sama prowadnica tak ale cena chyba nie do końca,za 80 zł masz prowadnice za 350 zestaw z BU i wzmocnionym szkieletem GB...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Myślę nad zmianą body na metalowe. Jenak coś mnie zastanawia.

Chodzi o wagę karabinka bez magazynka (na MadOnion):

 

M4A1 ze stałą kolbą, Universal Version: 3500 g

 

M4A1 ze stałą kolbą : 3200 g

 

Wydaje mi się że body z tworzywa jest lżejsze. Czy wersja universal jest jakoś dociążana?

Link to post
Share on other sites

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą repliki i zainteresowała mnie emka ics'a w wersji universal. Chciałbym do niej wsadzić sprężynę m110+preclufe systemy 455mm (wystającą część zakryłbym tłumikiem)+gumka systemy, czy korzystał ktoś z takiej konfiguracji, ewentualnie z krótszej lufy dedykowanej do m4? Jeśli tak, to byłbym wdzięczny za opisanie osiągów ;). Aha, Ciekawi mnie też, czy lepsza by była taka konfiguracja ics'a, czy też akm cymy 048 razem z lufa systemy i gumka. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cześć

Nie mierzyłem miarką, ale wydaje się, że to coś ok. 40 metrów - ale na prostym locie kulki, nie trochę podkręconym w górę. Raz pożyczyłem górny gb od kolegi - z cylindrem 0, tłok systemy, głowica ca i sprężyna 120 Madonion - zasięg znacznie wzrósł - o jakieś 10-15 metrów.

Aha mówię o wersji dorosłej, ale to prawie to samo

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...