Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wrednie profesjonalny karabin


Recommended Posts

Ostatnio wpadłem na pomysł kupienia sobie porządnego karabinu snajperskiego. Chciałbym kupić sobie replikę gazową.

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...Sniper%20Rifles

 

oo taką na przykład.

 

 

Drodzy koledzy po fachu. Kieruję gorącą prośbę o przedstawienie mi plusów i minusów napędu gazowego. Nie proszę o teksty typu "przy niskich tęperaturach nie da się ztżeladź i jusz" ale o fakty typu przy temp. 10 stopni nie strzela dalej niż... albo powtarzalność strzałów spada po x strzale.

 

 

Dziękuję

 

Frozenfish.

Link to post
Share on other sites

Sam kupiłem m40 tanaki. Jedno nabicie naga wystarcza do wystrzelenia podobno 2 jego zawartości. Zawsze ładując maga kulkami można go dobić gazem.

 

Ogólnie z tego co wyczytałem to karabin na prawdę warty swojej ceny.

 

W ciągu jednego/dwóch tygodni zrobię kilka testów :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Tani tuning, mocna w stocku. Niektórzy mówią, że gaziak to powtarzalność i skupienie będziesz miał kiepskie. Przeczytaj testy Lamberta na ten temat i sam możesz stwierdzić czy są tak mocno widoczne te wady. M700 aics dobry sprzęt, ale ja bym zaryzykował i wziął l96 (ponoć ulepszone m700, a ile w tym prawdy nie wiem). Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o ta kiepska powtarzalnosc strzalow to jest to tylko glupie gadanie ludzi nie majacych pojecia ani stycznosci z replikami na CO2. Swiat sie nie zawali jezeli predkosc poczatkowa kulki poszczegolnych strzalow bedzie sie roznila o 5-10fps co przy 400 czy 500fps nie ma wiekszego znaczenia...

Link to post
Share on other sites
tzenth Napisano 14/10/2008, 13:21

Jezeli chodzi o ta kiepska powtarzalnosc strzalow to jest to tylko glupie gadanie ludzi nie majacych pojecia ani stycznosci z replikami na CO2. Swiat sie nie zawali jezeli predkosc poczatkowa kulki poszczegolnych strzalow bedzie sie roznila o 5-10fps co przy 400 czy 500fps nie ma wiekszego znaczenia...

 

Jeżeli dobrze mi wiadomo to te repliki są na GreenGas a nie na CO2... :-P

Link to post
Share on other sites

Green Gas jest dużo mniej "przewidywalny" niż CO2. CO2 poza problemami w niskich temperaturach rozpręża sie bardzo "liniowo" i na pewno sensowniejsze jest używanie CO2 w replikach "długich" niż GG tyle że chyba sporo droższe ;)

Link to post
Share on other sites

Hehe Thor :P

Pewnie używasz repliki CO2 :)

 

Jeśli chodzi o rozprężanie - bardzo ciężko będzie ci w replice snajperskiej osiągnąć powtarzalność strzału z napędu na rozprężający się gaz.

W sumie są systemy precyzyjnego podawania określonej dawki, ale przy dużej powtarzalności "strzałów" ochładza się komora strzału, co za tym idzie objętość podawanego gazu (CO2 jest BARDZO wrażliwy na temperaturę).

Trochę podstawowych informacji z firmy w której pracuję jako technolog:

(zwróć uwagę na ciepło odparowania !!)

 

http://www.messergroup.com/pl/Informacje_t...osci/index.html

 

Podsumowując:

Czy propan czy CO2 - ciężko tym strzelać precyzyjnie. Próbowałem wszystkiego i doszedłem do zupełnie innych rozwiązań (całkowicie inny gaz :) )

 

Dlatego odpowiadając na postawione przez autora pytanie:

- Jeśli chcesz super precyzji - sprężyna

- Jeśli chcesz gaz - nie modyfikuj, używaj Stocka - jest tak obliczony, że będziesz miał w miarę precyzyjne osiągi.

Edited by Spajda
Link to post
Share on other sites

Parę razy padło już stwierdzenie, żeby nie tuningować gaziaków. Dlaczego mają być tak obliczone, żeby działały powtrzalanie w stocku a po tuningu już nie? I co to znaczy, że będą niepowtarzalne, jakiego rodzaju spadków fps można się spodziewać? 700fps, strzał 680, strzał 650, strzał 620?

Thor, czy HP eliminuje ten problem?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz nietuningowaną M700 Tanaki i świeżą butelkę GreenGazu lub Propanu - spadek FPS między pierwszym strzałem a ostatnim to 10-20 fps.

 

Jeśli jeszcze dodatkowo poczekasz między strzałami chwilę (2-4 minuty) to stabilność fps jest super.

 

Jak zaczniesz grzebać - zużycie gazu rośnie, czym samym spada szybciej ciśnienie po każdym strzale.

 

Stockowe Tanaki strzelają powtarzalnie !!

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien, czy nic się z tym nie da zrobić, bo niby dlaczego ma się nie dać, skoro w wiatrówkach na co2 ten problem prawie nie występuje. Nie jest to kwestia mocy, bo wiatrówki są mocniejsze a strzelając z kapsuły co2 np. z Walthera CP88 na 80 strzałów, wszystkie z wyjątkiem może 6 ostatnich idą równo. Nie twierdzę, że nie ma tam spadków mocy ale są one niezauważalne. Czy co2 w replikach asg będzie zachowywać się tak samo, czy nie jest to kwestia rodzaju gazu wogóle?

Link to post
Share on other sites

Kolego, jedynie zewnętrzne źródło zasilania gazem (o dużej pojemności) sprawi, że twoja tuningowana replika będzie w miarę równo strzelała.

 

Jest ogromna różnica między Propanem (green gas) a CO2... są to zupełnie różne gazy o innych właściwościach. CO2 ma wysoką tzw "rozprężalność" z jednostki cieczy niż Propan. Dlatego markery Painballowe są na CO2 bo jest go "dużo" z małej buli i daje w miarę równe wyniki.

 

Magazynki stockowe nie są przystosowane do obsługi CO2. Możesz przerabiać jeśli się naprawdę znasz na tym.

 

Drako - ja doładowywałem po każdym strzale póki nie wymyśliłem innego systemu :)

Edited by Spajda
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...