Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ICS, CA, G&P, G&G


Recommended Posts

Witam !

Przymierzam się do kupna M16A3/A4. Jednak nie wiem jakiej firmy replikę wybrać. Wszystkie mają podobną cenę, osiągi.

Interesuje mnie wykonanie replik względem oryginału, jakość użytych materiałów oraz wytrzymałość bebechów. Liczę na dużo opinii i porad co będzie lepsze.

 

Pozdrawiam Zielarz

Edited by Zielarz
Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W tym momencie cierpliwie wertuj forum, bo materiałów jest na całe godziny czytania. ICS i G&P cieszą się porównywalnie dobrą opinią, więc sam podejmij decyzję po przeczytaniu paru wątków i rozważeniu podanych za i przeciw.

Edited by Wombat
Link to post
Share on other sites

Wombat, problem polega na tym, że te strony w tematach są zapchane "płytkimi", że się tak wyrażę, informacjami. A już w ogóle brakuje porównania, lub opisów na nie pozwalających.

 

Repliki tych dwóch firm są równo chwalone, ale nie znalazłem opinii nikogo, kto miałby obie te repliki :).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mam to i to. Obie porównywalne ale różnice są:

 

1. Elementy zewnętrzne / jakość wykonania - obie na podobnym ( dobrym ) poziomie. Dobre materiały, precyzyjnie spasowane, brak luzów czyli +/+ ( G&P/ICS )

 

2. Elementy zewnętrzne /estetyka - G&P różnicuje kolorystycznie/materiałowo elementy zewnętrzne ( są też nieco lepiej wykonane ), ICS jest całe zamalowane na czarny-mat. G&P stosuje opisy oryginalne lub ciekawe "okolicznościowe" , ICS nie ( ma tylko kiepskiej jakości grawerke "ICS bla,bla,bla..."

Dla mnie G&P zdecydowanie bardziej estetyczne, czyli +/- ( G&P/ICS )

 

3. GB - w G&P klasyczny i bardzo wytrzymały V2, w ICS ciekawa konstrukcja otwierana wraz z body repliki w sposób przypominający ostry odpowiednik. W obu bardzo dobra jakość materiałów i spasowanie. G&P w stocku ma sprężyne M110 a ICS M120. ICS pracuje charakterystycznie głośno - dla niektórych to może być wada bo jak wiadomo przyzwyczajenie itd... W tym przypadku remis , czyli +/+ ( G&P/ICS )

 

4. Silnik - stockowy G&P ( M120 ) nieco słabszy od stockowego ICS ( 3000 ). Przy głębszym tuningu ja wymieniam silniki stosownie od obciążenia, ale stockowo można uznać niedużą wyższość ICSa, czyli -/+ ( G&P/ICS )

 

5. Komora HP - w G&P do wymiany odrazu, w ICS prawidłowo działająca ( choć jej precyzja jest daleka od TM ). Jednak w moim ICSie zdarzają się podwójne strzały na "SEMI" - jeszcze się tym nie zająłęm, nie mam czasu... W tym zestawieniu lepszy stockowy ICS, czyli -/+ ( G&P/ICS )

 

6. Lufa wewnętrzna - w obu dobrej jakości "prawie-precyzyjna" ( 6,05 G&P i ok. 6,04 ICS ). Ja w moich wymieniłem na precyzyjne. Tu również remis, czyli +/+ ( G&P/ICS )

 

7. Zasięg i szybkostrzelność - w obu przypadkach dobre wyniki i remis, czyli +/+ ( G&P/ICS )

 

8. Magazynki ( w pudle z repliką ) - w G&P dostajemy dobrej jakości metalowego HC a w ICS dwa "lipne" plastikowe, czyli znów remi bo w obu przypadkach do wymiany lub szuflady

( nie lubię HC.. ): -/- ( G&P/ICS )

 

Czy to coś pomoże..? ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Wombat, problem polega na tym, że te strony w tematach są zapchane "płytkimi", że się tak wyrażę, informacjami. A już w ogóle brakuje porównania, lub opisów na nie pozwalających.

Pozdrawiam.

Nie zgodzę się, ale niech Ci będzie :D Ja lubię egzotykę, więc brałbym pewnie ICSa.

Lambert - nieźle ;)

Edited by Wombat
Link to post
Share on other sites

Dzięki Lambert za tak obszerne opisanie całego tematu :-P . Pomogło mi to w doborze replik. Myślę, że zdecyduje się na G&P, chociaż bardzo kusi otwieranie M'ki ICS'a jak oryginalnej M'ce, ale znowu szpecą te napisy ICS. Komora HU G&P zamienię na CA(chyba, że polecicie mi coś lepszego) Myślę, że decyzja zapadła chyba, że ktoś mnie jeszcze przekona w tą drugą stronę ;-) Jeszcze raz dzięki Lambert

Edited by Zielarz
Link to post
Share on other sites

Co do oznaczeń to na madonion.eu masz bardzo szczegółowe zdjęcia i widać na nich dokładnie, że replika jest robiona na licencji Colta.

Akurat na zdjąciu są widoczne oznaczenia m4a1, ale pewnie wrzucili je kopiując opis z innej emki bo wszystkie maja w sumie wszystko to samo w środku. Ale za przeproszeniem jaj do taboreta przybić sobie nie dam, bo nie widziałem na żywo tych nowych emek. Miałem okzją widzieć te z oznaczeniami Olympic Arms i powiem że ładnie się prezentuje.

 

Wracając do porównania: w zestawieniu Lamberta ICS ma więcej plusów niż G&P. Ja na twoim miejscu wybrałbym ICS bo to w sumie jedyna replika AEG w miarę wzglednie odzwierciedlająca oryginał, lepsza jest tylko Systema PTW ale za taką jedną miałbyś 3 jak nie 4 ICS'y. Do tego precka Systemy i w sumie można śmigać.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie! Wcześniej tego zdjęcia nie zauważyłem, jednak są jakieś opisy nad selektorem ognia i to szpecące Cyber Gun, bo ICS jeszcze zrozumiem. zastanawiam się ile ten ICS'wski GB, wytrzyma, bo jakby nie patrzeć to nie pancerna V2, i to mnie troszkę zniechęca do ICS. Jeszcze jakby ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o tym GB ICS'a

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za podwójny post, (chyba?) minął czas edycji tamtego.

Wracając do sedna sprawy, byłem dzisiaj w sklepie i na serwisie mieli replikę ICS. I postanowiłem obadać replikę. Powiem krótko: wykonanie plastików jest fatalne! Przypomina to ze sprężynówek za 200zł, a tu replika za 1200zł! CA ma znacznie lepsze wykonanie, ba jest boskie! Jeszcze pozostało mi tylko obmacać G&P. I jak na razie jestem w 100% przekonany za G&P

Link to post
Share on other sites

@Zielarz- dobra, widziałeś ICS'a, ale z której wersji? Bo w tej najnowsiejszej to przyznam, chyt przedni jest be, ale chwyt pistoletowy i kolba są b. ładne, ładniejsze niż w CA ;-)

@Lambert-czemu moim zdaniem ICS jest ładniejszy? Bo jest cały czarny i koniec(ładny w sumie ten kolor ;-) ), a G&P jest takie jakby.. plastikowe?(przykład-posiadacz M16A3 językiem sprawdzał, czy jego body oby napewno jest metalowe :-P )

Do ICS'a dodaja dwa HI-CAP'y na 450 kulek, z METALU ;-) Pancerność GB? ja mam stock'a(+ łożyskowana prowadnica) złożonego na nadpęknietej prawej górnej połówce, skręconego 3 śrubami i na 9.6 śmiga aż miło przez 1k kulek ;-) Drugi GB działa na: M120, podwójne łożyskowanie, aluminiowy tłok, Bore Up. Nic się nie dzieje, żadnych pęknięć, nadpęknieć. ICS'a można kochać albo nielubić, innej opcji nie ma :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Faktycznie! Wcześniej tego zdjęcia nie zauważyłem, jednak są jakieś opisy nad selektorem ognia i to szpecące Cyber Gun, bo ICS jeszcze zrozumiem. zastanawiam się ile ten ICS'wski GB, wytrzyma, bo jakby nie patrzeć to nie pancerna V2, i to mnie troszkę zniechęca do ICS. Jeszcze jakby ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o tym GB ICS'a

 

 

Przepraszam za podwójny post, (chyba?) minął czas edycji tamtego.

Wracając do sedna sprawy, byłem dzisiaj w sklepie i na serwisie mieli replikę ICS. I postanowiłem obadać replikę. Powiem krótko: wykonanie plastików jest fatalne! Przypomina to ze sprężynówek za 200zł, a tu replika za 1200zł! CA ma znacznie lepsze wykonanie, ba jest boskie! Jeszcze pozostało mi tylko obmacać G&P. I jak na razie jestem w 100% przekonany za G&P

 

 

Od bodaj 2006 roku wszystkie ICSy mają oznaczenia Colta (pierwsze wersje miały oznaczenia Olympic Arms, potem DPMS).

 

Pancerna V2? :-F To chyba jeden z najbardziej gównianych gearboxów. Fał dwójki to badziewie, niestety jak się kocha eMki to się nie ma dużego wyboru... Chyba że... No właśnie! ICS! GB ICSa jest chyba najmocniejszym stockowym gearboxem. Powiem np. że GB ICSa waży około półtora razy tyle, co inne popularne szkielety. Mam porównanie, bo posiadam i ICSa i G&P, i sam widzę, który ma grubsze ścianki, które ma więcej wypełnień w newralgicznych miejscach itp. A najlepszym świadkiem niech bedzie choćby kolega Punisher - z tego co pamiętam, to ponad 3 lata temu montował w ICSie full tune-up kit Systemy ze sprężyn M150. Szkielet spokojnie trzyma, mimo strzelania na auto. Pokażcie mi drugi stockowy GB, który wytrzyma takie traktowanie.

 

Plastiki - tu się zgodze - w M4A1 plastik z łoża jest fatalny. Znaczy się - na początku jest ok, ale szybko się wyciera i staje się błyszczący. Natomiast chwyt pistoletowy i kolba składana miała bardzo fajny plastik. Nie wiem jak jest w nowych wersjach. Dlatego najbezpieczniej jest kupić RISa jakiegoś :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...