Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ogólnie jestem chamem i samolubem, nie lubię chwalić ludzi, ale...

 

No właśnie... Sapera moge pochwalić z czystym sumieniem :)

 

Moje marzenie się spełniło - M16A4 z 3-strzałową serią.

 

Układzik dostałem w czwartek 02.10 (Saper złożył go dla mnie indywidualnie, za nieco większą kasę, wywiązał się z terminu!). Zależało mi na kupnie nowego układu, poza allegro, bo aukcja kończyła się jakoś w środę, a ja w piątek wyjeżdżałem na manewry reko, na które chciałem mieć eMke z "burstem". Niestety w czwartek nie zdążyłem tego złożyć :( Wziąłem się za to dzisiaj, jakieś 2 godzinki mi to zajęło (wszystkie prace łąćznie, czyli rozkładanie GB, lutowanie i przypiłowywanie body).

 

Do rzeczy. Na razie układ działa wyśmienicie.

 

Selektor na "Semi" - wciskam spust na ułamek sekundy, co normalnie dorpowadziłoby do zatrzymania tłoka w tylnym położeniu (chyba że na świeżej dobrej baterii) - pada pełny strzał. Eliminuje nam to zacinki tłoka w tylnym położeniu na słabej baterii.

 

Seria 3-strzałowa - za każdym razem padają ni mniej ni więcej, ale 3 strzały. Jeśli wciskamy spust tylko na chwilę - pada jeden lub dwa. Tak jak w "prawdziwku". Dla porównania - w PTW jest to spartaczone - wystarczy wcisnąć spust na ułamek sekundy a padną 3 strzały. Niby mają to poprawić w nowej wersji :)

 

Co tu więcej pisać? Nic. Układzik działa genialnie. Niestety z mojej strony nie licznie na jakieś głębsze testy - strzelam się 4-6 razy w roku na milsimach, więc o żywotności układu powiem Wam za 10 lat :P Używam swojej repliki w pracy (mini-strzelnica na imprezach integracyjnych dla firm), więc niby strzela dużo, ale akurat sezon się kończy, więc będę coś wiedział dopiero po następnych wakacjach :) O żywotności pewnie powiedzą za kilka miesięcy 3 osoby, które kupiły układziki na allegro.

 

Uwaga dla posiadaczy eMek G&P (innych pewnie tez) - trzeba nieco przypiłować wewnętrzną stronę górnej części "body", żeby zmieściły się fotokomórki. Ot, 15 minut pracy pilniczkiem.

 

Generalnie nie żałuję wydanej kasy, mimo że zapłaciłem 20-30zł więcej niż ludzie kupujący na allegro - cóż, za pośpiech się płaci :) To tyle :)

 

 

 

Osobiście chętnie się tylko dowiem, jak całość reaguje na kontakt z wodą. Nie wiem, czy dalej moge się kąpać z moją repliką czy nie...?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[...]

 

A jaki jest pobór prądu przez to urządzenie w stanie spoczynku? To znaczy jak jest podłączona bateria ale nie naciskamy na spust.

 

 

Aktualnie ok. 3mA.

 

Cholercia, dopiero teraz wychwyciłem ten fragment. Bo się przed chwilą zdeczka zdziwiłem, jak wziąłem karabin do ręki i oddałem 2 strzały, a układ był gorący... To w takim razie będzie ciężko na milsimach, bo niby kiedy odłączyć tam baterię? :roll: :?

Link to post
Share on other sites

Teraz sprawdziłem. Zapomniałem włączyć w programie tryb uśpienia. Dioda IR jest cały czas zapalona więc układ pobiera ~50mA. Grzeje się stabilizator. Jeżeli masz czas, wyślij do mnie układ, to wgram nowy program (oczywiście za darmo). Gwarantuje że już nie będzie się grzał, i nie rozładuje baterii nawet po 2 tygodniach.

 

Przykładowo:

 

Bateria 1700mAh:

 

50mA - Padnie po ok 30 godzinach.

3mA - Padnie po ok 450 godzinach.

 

 

Niestety - rolą prototypu jest wychwycenie błędów. :)

Edited by saper_
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...