Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Mam pytanie odnośnie Active Braking. W którym dokładnie momencie układ zatrzymuje silnik ? Zaraz po tym jak ostatni ząb zębatki tłokowej zwolni tłok ? I w jakim momencie faktycznie zatrzymuje się ta zębatka ? Zapewne zależy to od silnika i bateri, ale mniej więcej...

Edited by Gilmour
Link to post
Share on other sites
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hamulec wlacza sie w momencie kiedy zostanie przerwane zwarcie przewodu sygnalowego - spustu.

Dokladniej - kiedy odskoczy kostka zwierajaca w gearboxie.

A odskakuje ona kiedy przerywacz ja podbije.

 

W tym momencie w silniku sa zwierane oba bieguny i prad wirowy ktory tam jeszcze krazy - jest zwarciowo likwidowany.

Nie oznacza to jednak ze silnik od razu staje - po prostu staje duzo szybciej niz bez AB.

Na ktorym zebie - to zalerzy od silnika/batki.

 

Szybkie silniki Elementa potrafia przy m100 wypluc 3 kulki na semi.

Po odcieciu zasilania silnik ma jeszcze dostatecznie duzo momentu obrotowego zeby naciagnac tlok jeszcze dwa razy (oczywiscie juz wtedy nie jest zasilany silnik).

Link to post
Share on other sites

Zmierzam do tego że jeśli zębatka tłokowa zatrzymuje się dużo wczesniej niż przed przednim zębem, to zdąży się rozpędzić i będzie walić dużo silniej niż zwykle z pierwszy ząb tłoka z każdym strzałem. Pytanie czy to wpływa na szybsze zużycie/pęknięcie tłoka czy nie.

 

ps. A tak swoją drogą to jeśli AB polega na zwarciu styków silnika to można to zrealizować za pomocą przekaźnika który i tak mam już zainstalowany dla ochrony styków spustu. Dobrze myślę ?

Edited by Gilmour
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...