Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie, czy jakiś oddział BW albo pojedynczy żołnierz albo ktokolwiek inny ktos związany z Bundeswehrą używa krótkiej G3?

 

Chodzi o to: http://www.taiwangun.com/shop,show,1384

 

Wiem, że niby SAS, ale może gdzieś tam BW używała tego.

 

Tak jak napisał Kantek. Taka broń nie istnieje i nie używa jej zarówno BW jak i wspomniany SAS ;)

A co do listy broni używanej w BW to przewalała się tu na forum setki razy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdyby w ogóle istniał ostry odpowiednik to ta broń nie miałaby prawa działać - ruch rączki zamkowej byłby za krótki jak na amunicję 7,62 x 51 i zamek cofałby się podczas przeładowania za blisko (nie o długość całego naboju), tym samym nie dałoby się wprowadzić naboju do komory.

 

W ostrym G3 ruch rączki zamkowej jest praktycznie trzy razy taki ;).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

A oto najkrótsza wersja G3:

 

IMG_1596.JPG

 

G3KA4, a własciwie jego brytyjski odpowiednik skonstruowany swego czasu na licencji na zamówienie brytyjskich jednostek specjalnych, które chciały mieć krótką broń o dużej przebijalności, jednak broń nie była udana (była zbyt niestabilna podczas strzału) i szybko oddano ją jednostką interwencyjnym policji (gdzie pewnie lezy w magazynach).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A teraz coś z zupełnie innej beczki ;-)

1] Czy ktoś sie orientuje jak orginalne montarze optyki Hensoldta mają się do body Classic Army? Jest ono troche szersze od ostrej żeby pomieścić gb.

 

Ten montaż konkretnie

 

2] Czy wszystkie 3 modele optyki Hensoldta korzystają z tego samego montarzu?

Chdzi mi o zdjecie na samym dole tej strony.

 

3] Czy ktoś kto miał tą optyke w ręku może sie wypowiedzieć nt. wytrzymałosci szkła?

Szkoda stracić taką optyke przez 1 zbłąkaną kulke lub wywrotke :cry:

 

4] Czy ewentualnie ktoś moglby mi polecić optyke podobna do Hensoldta w bardziej przystępnej cenie, (tylko nie chiński szmelc) najlepiej na PW żeby nie zaśmiecać tematu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Panowie przyłączam się do pytania Gzu dotyczącego optyki Hensoldt, a mianowicie:

830.jpg

Z tego sklepu: LINK

Czy tę "zabaweczkę" wcisnę na classicowskiego G3. Ponadto przeglądałem internet i cena z tego sklepu to najniższa jaką mi udało się wyszukać. Czy rzeczywiście jest to niska cena?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź :-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Miał ktoś doczynienia z kolbą od ostrej g3 bo z tego co widzę

to nie da się ściągnąć stopki z kolby - jest chyba ona przyklejona i to dobrze :/

 

Ja potrzebowałem do tego noża(aby w ogóle zrobić szpare do podważania) dwóch klinów, śróbokretu i półgodziny szarpania... ale się da

 

masz wersję kompozytową czy drewnianą? Jesli kompozytową to czekam na pomysły odnośnie baterii i zamocowania na replice (jak wiadomo replika jest gdzieniegdzie szersza od orginału)

Link to post
Share on other sites

Przymierzam się do zakupu G3 ale z tego co przetrzepałem sklepy to nie ma już markowych replik tego gnata - poza sprężynowym TM oraz SG-1. Interesuje mnie wersja G3A3, którą z tego co widzę produkuje już chyba tylko chińskie JG... Warto to to brać i biegać po lesie na strzelankach?

Link to post
Share on other sites

Cężko to przyznać ale te JG po wymianie precki i gumki działa lepiej niż moje CA. Brak mu metal body, ale jeśli nie stanowi to dla ciebie przeszkody to możesz śmiało kupić.

Oczywiście możesz tez kupić wersję SG1 i wydac jakieś dodatkowe 50 zł za chyt i kolbę.

Link to post
Share on other sites

Panowie i jak tam Wasze wojaże z kolbą oraz chwytem [kompozyt oliwkowy].

Ja właśnie walczę ze stopką. Ze środka kolby wykręciłem dwie śruby i....nic, tego metalowego elementu nie mogę oddzielić o reszty kolby.

Jeśli chodzi o chwyt to wygląda na to, że trzeba spiłować około 2 mm tworzywa od strony wyrzutnika łusek.

Proszę o sugestie i wszelkie porady pomocne w instalacji :-)

 

ps. Zapomniałem, czy ktoś z Was próbował pozbyć się oznaczeń "szfaben arms" z repliki CA??

Edited by Julas
Link to post
Share on other sites

No i wszystko jasne. Do repliki muszę używać takiej baterii:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1458 [chodzi o minimalne napięcie oraz pojemność]

Do prawdziwej kolby nie wejdzie na bank. W ogóle nie wiem czy dałoby się tam wcisnąć coś o konkretnej pojemności.

Wyjściem jest pokrowiec na maga od G3 wpakowany na kolbę. Moja bateryjka wchodzi na wcisk [wygląda to lipnie] ale rozwiązaniem będzie taki pakiecik:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1874

Co sądzicie o takim rozwiązaniu - hmm a jest inne? :-P

Może jacyś chętni do wymiany akumulatorów?? :mrgreen:

Po za tym body trzeba będzie spiłować w paru miejscach.

Edited by Julas
Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam parę pytan odnośnie G3.

 

Pierwsza sprawa:

Zamocowałem pokrowiec na maga do G3 za pomocą zacisków do kabli. Na ostatniej strzelance zaobserwowałem, że pokrowiec nieco się majtał.

 

Myślałem, żeby spiłować zaczepy które wchodzą do oczek pasa tak aby pokrowiec bardziej przylegał do kolby.

137_2.jpg

 

Jednak może jest inne bardziej skuteczne rozwiązanie?

 

Użyłem 2wóch zacisków które przewlokłem przez zaczep S95 tak, że pokrowiec jest przytwierdzony do kolby praktycznie tylko w jednym punkcie.

Zbyt wielu opcji poza spiłowaniem nie widzę ale może jednak :mrgreen:

 

Ponadto zauważyłem, że zamek w oknie wyrzutnika łusek w prawdziwym G3 nie różni się zbytnio kolorem od reszty karabinu [w przybliżeniu czarny kolor]. Z kolei w replice CA element ten jest koloru szarego.

Zastanawiałem się nad pomalowaniem tej części modelarską farbką, tzw. "metalizerem" który po wypolerowaniu, plastikowym elemetom nadaje metalicznego połysku [ja akurat myślałem nad szaro stalowym kolorem] aczkolwiek teraz w świetle fotek prawdziwego G3 nie jestem do końca przekonany.

Classic%20Army%20-%20SAR%20Sportmatch%20M41%20SG1.jpg

22.jpg

Jakie jest Wasze zdanie:

Zostawić szary kolor i nic nie zmieniać ewentualnie pomuskać siusiakiem.

Zamalować na czarno [połyskujący czarny]

Zamalować "metalizerem" [przetarta stal]

 

 

Kolejnym szczegółem jest mały okrąg po prawej stronie repliki. W prawdziwym gnacie jest na nim biała kreska która wskazuje ustawienie selektora ognia. W replice ten element jest nieruchomy i nie ma na nim białej kreski[powyższa fotka] stąd nie wiem czy jest sens malowania białej kreski, która będzie wskazywać tylko jedno ustawienie [hmm...które?]

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :-)

 

 

p.s Czepianie się takich szczegółów? To chyba jakieś zboczenie, puryzm :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...