Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kiedyś ktoś pisał iż rzekomo dobrze sprawdzają się tylko w replikach z niskim fsp jednak o ile mnie pamięć nie myli _thor ma w swoim potworze lufę tej firmy. Skrobnij pw ;P.

Prześledziłem dokładnie temat TK, wypowiedzi Thora również :-), w zasadzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy warto, dlatego miałem nadzieję ,że ktoś wsadził taką lufę do swojej M24 i będziemy mieli odpowiedź, a swoją drogą jaka długość lufy np Promyka 509/550/590 jest optymalna ?

Link to post
Share on other sites

Z tą rączką też na razie bym się wstrzymał, zależy to też od tego kiedy karabin był kupowany. W moim egzeplarzu kupionym dwa miesiące temu rączka jest stockowa, sprężyna M190 na zespole cylindra PDI. Na razie nie ma żadnych oznak że coś by miało się popsuc.

 

Orty, polskie znaki...

A co do rączki to mój dziadek też żył do puki nie umarł!

Viper

Link to post
Share on other sites

Jakieś 2-3 miesiące temu też miałem styczność ze Spechop'owym M24. Kumpel przyniosł bo zgubił śrubeczkę od HU i 'dziwnie' mu strzelała. Aż tyle do poprawy nie miałem co dexterkrak. Ale ja bym się nie podpisał pod kwitem, który informuje, że giwera ma 650fps gdzie po przestrzeleniu na chrono* nie chciało wyjść więcej niż 560fps. 'Pomylić się' o 90fps? Wolne żarty...

 

*Jasne, że HU był na 0 a kulki 0,2 Xtreme.

Edited by luglo
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Podłączam się do pytania kolegi z poprzedniej strony. :)

 

Edit:

Niestety, nie mogę edytowac, więc będzie podwójny post.

 

Napisałem maila do specshopa odnośnie komory aps2 i powiedzieli, że nie będzie pasowac do m24, ale dostawa powinna dotrzec w ciągu 3 tygodni. Jeśli ktoś ma, to chętnie przygarnę komorę HU PDI do m24. :)

Pozdrawiam,

Krzak

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Czołem,

pozwolę sobie na odkopanie tego ciekawego tematu.

 

Moje M24 ma problem przy komorze HU. Przy dokręcaniu komory do lufy, cała komora przesuwała się o góra 2mm i jednocześnie przekręcała o kilka stopni, co skutecznie blokowało magazynki i zamek przy przeładowaniu na góra 1cm przed 'prawidłowym' położeniem.

 

Powierzchnia komory, która jest dociskana przez tą śrubę, nie wyglądała dobrze. Odciski na powierzchni komory od tej docisku tej śruby powodowały wszystkie przemieszczenia.

 

Tymczasowe rozwiązanie --> wypiłować ową powierzchnię na równo.

I tak też zrobiłem. Teraz komora siedzi na miejscu i nie przemieszcza się podczas dociskania.

 

Po oddaniu może 20 strzałów, komora się przemieszcza (ale nie przekręca) o około 1,5 mm (tak na oko). Mam na to dwa pomyły:

1. Wypiłować rowek, tak aby śruba mocująca wchodziła w ten rowek

2. Wymienić komorę HU ze stockowej na PDI

I tu pojawia się pytanie: Czy komora PDI siedzi w miejscu, czy się nie przemieszcza ? Na zdjęciach widziałem na niej rowek, wnioskuję ze jest on właśnie dla śruby montażowej.

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

przed komorą na lufę to ja mam dwa 'stabilizatory' ;)

A na poważnie:

dobierając się do swojej komory

1. th_49361__IGP9532_122_400lo.JPG

Miejsce gdzie śruba dociska komorę zaznaczyłem na niebiesko. Oględziny z bliska ujawniły, że trzeba tam sporo popiłować, aby śruba trzymała komorę w miejscu.

 

2.th_49364__IGP9533_122_162lo.JPG

Uszczelka dociskająca ramię dociskające dystanser nieco mi tak wystaje, co powoduje problem z włożeniem komory do lufy zewnętrznej. Zakładam że tak być nie powinno. Są do tego dedykowane o-ringi ?

 

3. Przy oględzinach gumki HU, wyszło na to że jest ona nieco poszarpana i wymaga wymiany. Czy taka guma http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=55 będzie odpowiednia ?

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Podkładki mam założone na stabilizator lufy w komorze, ta metalowa tulejka wchodząca na lufę i potem do komory.

 

Druga sprawa, to po ustawieniu komory w odpowiednim miejscu, przez otwór na śrubę stabilizującą w lufie zewn. wytrasowałem sobie na komorze miejsce, które dociska śruba (to co u Ciebie, na pierwszym zdjęciu jest zaznaczone na niebiesko), a potem je nawierciłem i nagwintowałem. Na koniec pozostaje nam tylko kupić dłuższą śrubkę i mam 100% pewności że komora ani drgnie.

 

Z O-ringiem też miałem kłopot (w sumie mam dalej bo nie mam czasu tego zrobić), ale po przymiarkach dobrałem mniejszy O-ring, a z trochę mocniejszej mieszanki gumy. Dodatkowo można trochę podpiłować to ramię, dociskające dystanser do gumki HP. Co do gumki, to wg. sklepów nie pasują te od AEG-ów (przynajmniej kiedyś takie info widniało w kilku), u mnie w starej komorze CA pasowały wszystkie gumki od elektryków, od MB sharka po Gurdera i Systeme.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam kilka problemów z M24 CA (wszystko stock) replika nie chce strzelać (tzn bez kulek wszystko chodzi jak powinno, ale jak załaduję kulką to występuje efekt zatkanej strzykawki), zatem chciałem się was poradzić.

 

1. Czy ta część do której jest przymocowana dysza.. przy przeładowaniu (dopchnięciu zamka do przodu) powinna opierać się o komorę hop-up czy nie?

Jest między komorą a tym elementem odstęp 2-3mm. Zatem o tyle mniej dysza wpycha kulkę do komory. Gdy chce zniwelować ten odstęp (odsuwam komorę hop-up w stronę zamka, to z kolei jest nie możliwe założenie magazynka).

 

2. Replika jest dobrze złożona (efekt strzykawki jest), ale, jeżeli do stockowej gumki zakładam jakikolwiek dystanser (jako ciekawostka - nie było go fabrycznie :|) , to niestety ale nie ma siły by przepchnąć kulkę dalej.

Nawet jeżeli wkręcę śrubkę od regulacji całkowicie (hop-up off) to i tak kulka nie chce wylecieć, ma ciężkie opory, a gdy się przez nie ją przepchnie, to kulka wypada z lufy.

 

3. Gdy wyjmę komorę hop-up, przyłożę do reszty i oddam strzał (wtedy luz z pkt1. jest zniwelowany, ponieważ dociskam zestaw cylindra do komory) nie ma problemu z oddaniem strzału.

 

4. No i mam problem jak kilku innych użytkowników z wystającym o-ringiem w komorze.

 

5. Sprężynka w magazynku, która się zacina i nie podaje kulek :|

 

Pozdrawiam i czekam na jakąkolwiek odpowiedź, sugestię.

Gdy mocniej dopycham zamek.. to strzela..

Aczkolwiek czekam na jakieś propozycje rozwiązania tego problemu. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1. Dysza z głowicy cylindra powinna wchodzic do komory hu. Do środka a nie opierac się o nią. Albo śrubka do regulowania hu jest na tyle wykręcona, że hamuje dyszę, albo masz źle zamontowaną komorę gu. Spróbuj dokręcic śrubkę regulacji hu tak, żeby nie wystawała, i spróbuj jakoś ustawic komorę hop up. Może jest przekrzywiona w którąś stronę, albo samoczynnie przekrzywia się jak dokręcasz ją w lufie.

 

2. Zamontuj mniejszy dystanser. Kup O-ringa i go dotnij, albo polecam dystansery typu H od PJ. Ten biały jest na tyle mały, że powinno byc ok.

 

4. Zmień O-ringa :)

 

5. Nasmaruj np. wd-40 albo innym sylikonowym smarem sprężynkę. Będzie działac.

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Link to post
Share on other sites

1.Dysza wchodzi, chodzi mi o tą "podstawę dyszy" czy powinna się opierać o komorę hop-up?

Komora jest przymocowana, sama komora delikatnie zeszlifowana i nawiercony delikatny otworek do montażu.

 

2. TEN dystanser będzie dobry? Obecnie wsadziłem taki malutki (miałem go w M14 Cymy) fi 1,5-2,0mm

i nawet jak śrubkę od regulacji hopa maksymalnie wkręcę, to wszystkie kulki lecą w niebo ;/

 

4. O ring na 100 % kupuje nowy, podałby ktoś najlepsze rozmiary?

 

5. Smarowałem, delikatnie rozciągałem sprężynę nawet delikatnie pilnikiem przeleciałem magazynek w miejscach, gdzie sprężyna się zacina 0 efektów.

 

Ogólnie muszę dać negatywną opinię dla M24 od CA...

Karabin markowy, ale po wyjęciu z pudełka strzela mizernie, nic nie dokręcone, komora luźna, Hop-up szczelny, ale nie da się ustawić., magazynek który od nowości nie działa..., nawet rączka zamka nie była dokręcona, przez co po kilku strzałach zmieliła się jedna sprężyna i pękło zabezpieczenie.. ehhh

Dla porównania dałem prawie 2 razy mniej za M14 Cymy i replika chodzi bez awaryjnie od początku non stop.

 

Za te pieniądze, to mogliby trochę zrobić w stronę użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Smar, czy cokolwiek w spray'u moim zdaniem odpada, ponieważ, upaprzą się w nim kulki. Z magazynkiem kombinowałem i kombinowałem.. mam dość, szlifowałem, jak opukuje magazynek to kilka strzałów to niby wszystko w porządku.

 

Zdecydowałem, że kupuje nowy mag. -> są dostępne tylko od CA? nie mogę znaleźć innych producentów.

 

Co do nie wystrzeliwania kulek.. wspomnę jeszcze raz, że jak mocniej dopycham (gwałtownie, że słychać stukot zamka o łoże) to jest wszystko w porządku.

Zdaje mi się, że dysza nie do końca dopycha kulkę w komorę gdy delikatnie domykam zamek.

Jeżeli bardziej cofnę komorę hu do tyłu, to nie wejdzie magazynek do niej, "dopchać" zespołu cylindra ten kawałek do komory jest nie możliwy.. pozostaje mi dać dotoczyć całą dyszę tak o 1-2mm dłuższą tokarzowi i zobaczyć jak wtedy będzie się sprawa miała..

 

Problem gumki/dystansera: nawet jak śrubkę regulacyjną wkręcę maksymalnie (z tego co zauważyłem, to do regulacji mamy tylko 3 i pół obrotu z mięciutkim dystanserem fi 1,5mm na kulkach 0.2PJ wszystkie idą w górę, oczywiście jutro wymieniam o-ring.

 

Podsumowując:

 

Rozwiązane problemy:

- Latająca komora hop-up.

- "Niemożność" wystrzelenia kulki

 

Problemy z którymi się borykam:

- Aby strzelić, muszę gwałtownie dopchać dźwignię zamka

- Niemożność wyregulowania hop-up

 

Problemy których nie da się rozwiązać:

- Magazynek nie podający kulek.. trafił mi się bubel i tyle ;/

 

Jeszcze 2 pytania:

1. Czy ten DYSTANSER (element typ H) będzie pasował?

2. Zestaw stockowy jaką najmocniejszą sprężynę jest w stanie utrzymać?

Czy nie rozsypie się cylinder, tłok czy prowadnica na np. M160?

 

Pozdrawiam wszystkim i dziękuje za zainteresowanie.

Edited by Turi
Link to post
Share on other sites
ponieważ, upaprzą się w nim kulki
Nie, smar zza gł tłoka nie przedostaje się do części sprężającej cylindra. Po prostu zadki smar nie nadaje się do sprężyny.

 

 

Zdaje mi się, że dysza nie do końca dopycha kulkę w komorę gdy delikatnie domykam zamek.
Błąd w rozumowaniu, w replice snajperskiej niema to znaczenia. Stawiam że kiedy mocno domykasz zamek- jednocześnie mocniej ściskasz łoże gnata a tym samym- dociskasz reką magazynek (mimowolnie). Dociskaj magazynek, wystarczyć powinno. Oczywiście czyszczenia magazynka nie proponuję bo na pewno zrobiłeś to już dawno sam.

 

 

Jeżeli bardziej cofnę komorę hu do tyłu, to nie wejdzie magazynek do niej
Przy starannie i dokładnie zmontowanej całosci zarówno mag wchodzi na miejsce jak i całość strzela bardzo dobrze. Problem tkwi w nieumiejętnym montażu.

 

pozostaje mi dać dotoczyć całą dyszę tak o 1-2mm dłuższą tokarzowi i zobaczyć jak wtedy będzie się sprawa miała.
JEśli masz za dużo kasy. Osobiście proponuje powolny, staranny montaz wszystkich części. STARANNY.

 

 

na kulkach 0.2PJ wszystkie idą w górę
Pewnie że idą bo ten gnat w dobrej konfiguracji nie jest przystosowany do strzelania kulkami 0,2g! Minimum dla snajperki to jakieś 0,3g ale optimum to 0,36-0,4g. HU ustawiony na minimum to nie jest HU na "zero" i zawsze coś podkręca a lekka kulka przy takiej prędkości zwyczajnie leci w niebo i to jest NORMALNE.

 

 

Zaproponowany dystanser nie współpracuje z komora PDI a bez komory PDI ta snajperka niema najmniejszego sensu więc i brak tematu do dyskusji. Podobnie bebechy z cylindra- działać ma szanse ale nie ma szans na działanie na najwyższych obrotach, z maksymalną wydajnością. To zapewniają jedynie markowe, drogie części zamontowane w prawidłowy sposób (bo wbrew pozorom składanie snajperki to nie są puzzle gdzie wystarczy zrobić wszystko według instrukcji czy rysunków). Na większość problemów pomoże zwyczajne rozmontowanie na części pierwsze, czyszczenie gruntowne, montaż z powrotem wraz z PRAWIDŁOWYM smarowaniem. To rozwiązuje większość problemów ze snajperkami i gaziakami (nie wiem jak AEG bo to nie moja działka).

Link to post
Share on other sites
Nie, smar zza gł tłoka nie przedostaje się do części sprężającej cylindra. Po prostu zadki smar nie nadaje się do sprężyny.

Nie wiem dlaczego ale chodziła mi po myśli sprężyna w magazynku, głowicę tłoku przesmarowałem smarem grafitowym, sprężynę i prowadnicę sylikonowym, ale jutro jeszcze raz najwyżej zerknę.

 

Błąd w rozumowaniu, w replice snajperskiej niema to znaczenia. Stawiam że kiedy mocno domykasz zamek- jednocześnie mocniej ściskasz łoże gnata a tym samym- dociskasz reką magazynek (mimowolnie). Dociskaj magazynek, wystarczyć powinno. Oczywiście czyszczenia magazynka nie proponuję bo na pewno zrobiłeś to już dawno sam.

Napiszę dokładnie co się dzieje..

Gdy delikatnie dopchnę zamek kulka jest wprowadzona do komory.. naciskam spust i słyszę "psss" (coś w rodzaju rozszczelnionej strzykawki)

Gdy zamek dopchnę gwałtownie.. to strzela.. ciekawe jest to że gdy dokręciłem śruby mocujące komorę do lufy wewnętrznej to to przeciśnięciu kulka nie chciała wylecieć skierowałem lufę w dół delikatnie popuściłem śruby i kulka wyleciała..

to się dzieje zarówno gdy jest wsadzony magazynek i gdy ręcznie podaje mu kulki.

 

Przy starannie i dokładnie zmontowanej całosci zarówno mag wchodzi na miejsce jak i całość strzela bardzo dobrze. Problem tkwi w nieumiejętnym montażu.

Operację montażu komory wykonałem następująco, luźno wsadzoną komorę wraz z lufą (całość wyjęta z łoża) przykładałem magazynek aby wchodził bez oporów zaznaczyłem miejsce dokręcania śrubki, wyjąłem komorę delikatnie podpiłowałem i nawierciłem delikatny otworek aby śrubka delikatnie w niego wchodziła.

 

JEśli masz za dużo kasy. Osobiście proponuje powolny, staranny montaz wszystkich części. STARANNY.

Gdy gwałtowniej wciskam zamek to kulka prawdopodobnie ciut głębiej wchodzi do komory ten 1-2mm dlatego myślałem, aby o tyle przedłużyć dyszę.

Ale jutro na spokojnie rozkręcę replikę i jeszcze raz ją STARANNIE złożę!

 

Pewnie że idą bo ten gnat w dobrej konfiguracji nie jest przystosowany do strzelania kulkami 0,2g! Minimum dla snajperki to jakieś 0,3g ale optimum to 0,36-0,4g. HU ustawiony na minimum to nie jest HU na "zero" i zawsze coś podkręca a lekka kulka przy takiej prędkości zwyczajnie leci w niebo i to jest NORMALNE.

To wiele tłumaczy, Przy M14 (370FPS) 6.03/570mm stosuję kulki 0.25g na nich uzyskuję zadowalające osiągi, skoro M24 posiada 310FPS / 6.08/515mm wydawało mi się, ze kulki 0.2 będą odpowiednie. Najwyżej kupie 0.3g wymienię o-ring i zobaczę jak będzie strzelać (gumka aktualnie stock, ale wraz z kulkami kupię guardera albo systemę) zobaczę, nie wiem dlaczego ale wydaje mi się że 0.3g to ciut za ciężkie do 310FPS.. (aktualnych)

 

bez komory PDI ta snajperka niema najmniejszego sensu więc i brak tematu do dyskusji

Może trafiła mi się dobra sztuka co do komory.. ponieważ jak uszczelnię wylot lufy i pociągam za spust otrzymuje efekt strzykawki, zatem komora jest 100% szczelna.. i to bez pakowanie teflonu ani niczego podobnego chyba, że szczelność to nie wszystko.

 

Ogólnie to wielkie dzięki za zainteresowanie się problemem dexterkrak.

 

Czy sprężyny od zwykłych AEG podejdą do M24 ?

Na Guarder 140-150 cylinder i reszta powinna sobie spokojnie dać radę.. (chyba)

Chciałem na razie bez większych wydatków osiągnąć te 400-450 FPS.

Oczywiście później będę wymieniał cylinder, sprężynę, lufę itp itp itp, ale obecnie mam trochę wydatków i chciałem się ograniczyć do minimum.

 

Pozdrawiam.

Edited by Turi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...