Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc tutaj napiszę.

http://allegro.pl/item1169562719_karabin_s...okyo_marui.html

Tokyo Marui? Słyszał ktoś o M24 TM? Wcześniej na tej aukcji było napisane Classic Army, ale gdy zadałem mailowo pewne pytanie do sprzedawcy, to napisałem, że pomylił producentów repliki i że jest ona produkcji TM. Co o tym sądzicie? Nigdy nie słyszałem, aby Tokyo robiło M24.

Link to post
Share on other sites

Mimo iż czytałem trochę tematu to poproszę kogoś kto już tuningował m24 aby podesłał mi zestaw którym osiągnął bym stabilne 535 - 550fps na kulka 0,28 - 0,3 przy precce promyka 509mm i m24 CA z capri asg military version.

 

I drugie pytanie co by się stało gdybym do stockowych części włożył sprężynę m150 promyka ?

Edited by Chochoł
Link to post
Share on other sites

Witam,

dzisiaj będę wsadzał do swojej M24 CA:

- Stalowy, hartowany cylinder PDI

- Stalowa, podwójnie uszczelniana głowica cylindra PDI

- Stalowa prowadnica sprężyny PDI

- Wzmocniony aluminiowy tłok ze specjalną uszczelką w kształcie Y PDI

- Spring M180 Guarder

 

Mam założoną stalową rączkę zamka od CA.

 

i teraz pytania:

1. Czy stockowy zespół spusty wytrzyma te obciążenie, czy raczej sypnie się po kilku strzałach?

2. Co warto jeszcze wymienić, aby replika cieszyła się sporą żywotnością? (tzn. Jakie jest teraz najsłabsze ogniwo)

 

Pozdrawiam, Turi

Link to post
Share on other sites

Najsłabsze ogniwo to chyba właśnie spust... Nie powinien szybko paść pod warunkiem, że będziesz go oszczędzał (nie trzymał naciągniętej sprężyny tylko przeładowywał przed strzałem itd). Wiem tyle, że M170 wytrzymuje, a przy M190 potrafi paść jeśli się nie uważa, więc ty jesteś po środku :)

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie troszkę w innej półki .

Gdzie mogę kupić części do M24? Chodzi mi o części firmy PDI (komora HOP-UP).

Na ten moment Specshop nie sprowadza ze względu na wysokość kursu jena.

Może macie namiary na jakiś inny sklep nie koniecznie w Polsce.

Link to post
Share on other sites

Witam mam problem, kupiłem dzisiaj m24 i od razu wziąłem się za wymianę lufy, gumki i całego zestawu cylindra.Po skręceniu okazało się że kiedy naciągam sprężynę cylinder nie dochodzi do końca(wystarczy że końcówka głowicy opuści komorę hop up i już nie wejdzie dobrze z powrotem) . Dopiero po oddaniu strzału wskakuje na miejsce. Rozkręciłem nowy cylinder nasmarowałem sprężynę (smarem) i skręciłem.Komorę hop-up dwa razy skręcałem(śrubki dokładnie i mocno dokręciłem bo przeczytałem, że mogą jakoś nie trzymać). Kiedy naciągnę sprężynę mogę pchać ile wlezie ale cylinder i tak nie dojdzie do końca. Proszę o jakąś radę.

 

 

Podstawowe części wymieniłem na:

 

1) http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=212,

2) http://www.madonion.eu/Lufa_precyzyjna_509...MHead_p564.html

3)gumka systema

 

Dodatkowe spostrzeżenia:

1) Kiedy cylinder nie chciał dojść do końca odkręciłem zestaw spustowy i wtedy dotarł do końca. Może jakoś źle skręciłem cały zestaw cylindra po smarowaniu sprężyny?, ale tam zbytnio nie ma czego źle włożyć)

2) Po odkręceniu końcówki lufy zewnętrznej (ta, która trzyma końcówkę lufy stabilnie) lufa mocno wygina się w dół,a kiedy odkręcam hop up od lufy zewnętrznej precka sie prostuje.(czyli wychodzi na to, że po dokręceniu komory, oring ciśnie o wnętrze przez co powstaje nierówność, która powoduje to wygięcie?)

 

Mam nadzieje, że w miarę czytelnie opisałem problemy.

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

Długo się nie nacieszyłem zespołem cylindra od PDI..

 

Po kilku-kilkunastu strzałach, rozsypała się główka tłoka, a o-ring wewnętrzny na tłoku został wypluty przez dyszę..

Od główki tłoku odłamał się malutki pierścień trzymający oba o-ringi, mam nadzieję, że cylinder nie został wewnątrz porysowany na wypadek gdyby nie przyjęto mi reklamacji.

Spec-shop chce abym wysłał im całą replikę, w celu uznania reklamacji, i ich majster ma ocenić, czy jest to usterka fabryczna, czy usterka wywołana złym montażem.

 

Świadkiem jak to wszystko się rozleciało jest Leon.

 

Zamieszczam treść wiadomości, którą jutro wysyłam do SPC:

 

Uszkodzony przedmiot: Główka Tłoka + o-ring

 

Historia Złożenia:

1. Cylinder przesmarowany niewielką ilością smaru grafitowego wewnątrz.

2. Prowadnica przesmarowana dookoła osi niewielką ilością smaru grafitowego, umieszczona w cylidnrze.

3. Wsunięta sprężyna

4. Tłok przesmarowany tylko na zewnętrznym o-ringu poruszającym się wewnątrz cylindra.

5. Dysza przesmarowana na obu o-ringach/

6. Wszystko złożone i skręcone.

 

Historia awarii:

Złożony cylinder został zamontowany w Replice M24 [CA].

Zostało oddanych kilka strzałów w celu porównania zasięgu względem wersji stockowej (ciężko powiedzieć ile to było, coś w okolicy 7-8 strzałów).

Następnie na chronometrze został oddany jeden strzał i wskazał on wynik 580FPS : 175m/s. (na sprężynie M180 Guardera], zatem wynik najlepszy nie był)

Oddając następne dwa kolejne strzały na chronometrze, pomiaru nie było, ponieważ kulki nie opuściły lufy.

Trzeba było wyjąć magazynek i wyciorem przepchać lufę.

Wraz z 2-ma kulkami z komory hop-up wydostał się o-ring.

Początkowo było podejrzenie, że jest to o-ring z komory hop-up, niestety po dokładnym przeglądzie komory, jakichkolwiek braków/usterek nie stwierdziłem.

Po delikatnym odkręceniu dyszy i delikatnym uchyleniu, wszystko stało się jasne, dalszą ekspertyzę powierzam Państwu.

 

Jako, że uszkodzony został element wewnątrz cylindra (cylinder z zewnątrz nie jest uszkodzony, posiada delikatne ślady normalnego użytkowania (poruszania się wewnątrz lufy zewnętrznej repliki)

zwracam się do Państwa z prośbą, abym nie musiał wysyłać całej repliki (jako, że posiadam stockowy kompletny zespół cylindra, wystarczy, ze go zamontuje i replika będzie dalej sprawna),

ale tylko kompletny złożony (tak jak był zamontowany w replice) zespół cylindra (bez stalowej rączki przeładowania)

 

Załączniki:

1. Zdjęcia wyplutego przez dyszę o-ringa

2. Zdjęcia zewnętrzne zespołu cylindra.

Zdjęcia zamieszczę później, ponieważ w chwili obecnej jestem w pracy.

 

P.S. Napisałem do MadOnion w sprewie komory hop-up PDI,

Oto wiadomość którą otrzymałem:

Witam,

 

 

 

Koszt tego elementu to 235,00 zł + koszty przesyłki do Klienta wewnątrz Polski (11 do 25 zł, w zależności od formy wysyłki).

 

Ponieważ jest to towar sprowadzany na zamówienie, wymagamy przedpłaty w wysokości 25% wartości, reszta do uregulowania w momencie kiedy towar do nas dotrze.

 

Czas realizacji to ok. 3 tygodnie.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Edited by Turi
Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować postu, zatem mała poprawka:

Był to dedykowany smar od CA do cylindra i tłoka w białej tubce z logiem Classic Army.

Dostałem informację, że nie jest to smar grafitowy, niestety nigdzie nie mogę się doczytać jakiego typu jest to smar.

---------------------------

Co prawda jest to niewiele znacząca informacja, ale na KP wyczytałem, że może to wpłynąć na opinię przy uwzględnianiu informacji.

Link to post
Share on other sites
Długo się nie nacieszyłem zespołem cylindra od PDI..

 

Części PDI mają właśnie to do siebie, że ładnie wyglądają i na tym z grubsza ich zalety się kończą.

 

Oring się odkleił ponieważ po mocnym strzale przyssał się do stożka głowicy cylindra, a że jest osadzony na kleju, to oderwanie nie było trudne - to dosyć normalna sprawa z tłokami PDI.

 

Kołnierz się pokruszył, bo jak przypuszczam strzały były oddawane na lekkich kulkach, a cała przednia część tłoka jest aluminiowa, więc przy spr. 180 mogło do tego dojść.

Cylinder nie powinien ucierpieć , bo jest ze stali nierdzewnej, więc raczej aluminium nie powinno go porysować zbyt dotkliwie, poza tym pokruszenie nastąpiło na głowicy cylindra, no chyba że jeszcze po tym fakcie były oddane kolejne strzały.

 

Generalnie reklamacja powinna być uznana ponieważ części są opisywane jako tuningowe , do działania pod obciążeniem mocnych sprężyn, a właściwy montaż ogranicza się do założenia i przesmarowania zestawu - w końcu są to części dedykowane i mają pasować bez specjalnych zabiegów.

 

Jednak żeby nie było tak optymistycznie, to serwis specshopu raczej z profesjonalizmu nie słynie i z tego co pamiętam były chyba kiedyś już problemy w podobnych sprawach.

Link to post
Share on other sites

Zatem jak polecasz tę sprawę rozwiązać?

 

Zastanawiam się, czy nie dać do wytoczenia główki cylindra tokarzowi.

Całość i tak doszczelnia o-ring zewnętrzny, zatem do setnych milimetra dokładności nie musi być.

Sam tłok jest wykonany solidnie, zatem czy ta główka tłoka będzie pasować na gwint na tłok od PDI?

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5901

 

Oto zdjęcia:

39761_146598552033106_100000488878207_388520_2499287_n.jpg

 

40622_146598748699753_100000488878207_388521_6387276_n.jpg

 

40622_146598752033086_100000488878207_388522_5068666_n.jpg

 

40622_146598755366419_100000488878207_388523_2151283_n.jpg

 

40622_146598758699752_100000488878207_388524_410168_n.jpg

 

39876_146598915366403_100000488878207_388525_5921508_n.jpg

 

39876_146598918699736_100000488878207_388526_6233096_n.jpg

 

39876_146598922033069_100000488878207_388527_2544942_n.jpg

 

39876_146598925366402_100000488878207_388528_8380177_n.jpg

 

 

Na chwilę obecną zdjęć z wnętrza nie będę robić. Chyba, że nie uwzględnią mi reklamacji..

 

Pozdrawiam

Edited by Turi
Link to post
Share on other sites

Głowicy cylindra raczej nie trzeba dorabiać, chyba że Ci się pomyliło z tłokiem, jeśli tak, to można oczywiście to zrobić , tylko jeśli wykonasz to ze stali, to będzie dodatkowy ciężar, a tłok PDI i tak do lekkich nie należy.

 

Natomiast widzę , że nie do końca się orientujesz w tych tłokach, bo głowica do której link podałeś jest pod tłoki takie jak np. Laylaxa, czyli ze stożkowym zaczepem na gumową głowicę, a tłok PDI ma z kolei głowicę na oringi i to że akurat jest na gwincie, a nie jako integralna część korpusu tłoka, to tylko dodatkowe "udziwnienie" firmy PDI.

 

Co do reklamacji, to można próbować. Jeśli nie masz strasznego parcia na strzelanie nawet stockowym karabinem, to lepiej było by wysłać całość tak, jak panowie ze specshopu proszą, bo tak to zawsze mają dodatkowy argument, że nie są w stanie ocenić itd. Z tym, że w najlepszym przypadku pewnie dadzą Ci nowy tłok, a zejdzie pewnie chwilę zanim to łaskawie sprawdzą , ocenią. Za przesyłkę pewnie trzeba będzie zapłacić, więc najlepiej będzie chyba właśnie dorobić sobie to we własnym zakresie, szczególnie że ta głowica tłoka powinno wyjść nie wiele drożej, niż przesyłka w obie strony.

 

Fotki poza pokazaniem przeciętego oringa i cylindra wiele nie wnoszą w sprawie oceny tej usterki.

Edited by bart_a
Link to post
Share on other sites

Najmocniej przepraszam, oczywiście chodzi o głowicę tłoka.

 

Zdjęć z wnętrza niestety zrobić nie mogę, bo nie chce aby Panowie z SpecShopu mogli się o pluć o to.

 

Zrobienie nowej głowicy tłoka to koszt 20-30pln.

Dzwoniłem do SpecShopu i powiedzieli mi, że jeżeli nie będą w stanie nic stwierdzić, to będą musieli wysłać cały zestaw do producenta (Japonii) i niestety trochę czasu to zajmie.

Dlatego zastanawiam się czy latać i bawić się w reklamacje jest opłacalne..

Zwłaszcza, jeżeli kolejny tłok i tak czy siak ma mi się rozlecieć.

 

Zatem pytanie:

Czy opłaca się zrezygnować z zabawy w reklamacje i samemu sobie z tym poradzić, czyli dać wytoczyć głowicę tłoka, jak tak to:

- z jakiego stopu najlepiej wykonać główkę tłoka(aby wytrzymało i się nie rozleciało na M180

- Czym(jakim klejem) przymocować o-ring do główki tłoka

 

Pozdrawiam i czekam na odp.

Link to post
Share on other sites

Ło Jezu, jak oni to mają do Japoni wysyłać, to ja już bym serdecznie podziękował panom ze specshopu za "współpracę".

 

W takim razie wg mnie zostaje to zrobić samemu - zrób z aluminium tą głowicę i po prostu nie strzelaj kulkami 0,2 przy takiej sprężynie, to się nie powtórzy taka sytuacja. Oring sobie podaruj i zastąp go takim okrągłym plastrem z gumy . Z klejami ciężko coś doradzić, bo sam nie mam takiego co by skleił tak nie do zdarcia gumę z metalem - trzeba popróbować.

Link to post
Share on other sites

Trudno jednoznacznie określić co dokładnie było przyczyną , jeśli nie wiadomo w którym momencie odkleił się oring. Strzelanie zbyt lekkimi kulkami, lub co gorsza "na pusto" jest szkodliwe i mogło uszkodzić gwint na głowicy/w cylindrze , jak i kołnierz na tłoku.

 

Akurat kruszenie czy też łuszczenie gł. tłoka nie jest spowodowane strzelaniem lekkimi kulkami, tylko strzelaniem z odklejonym o-ringiem. Co do kleju, to sprawdza się kropelka.

Link to post
Share on other sites

Uzyskałem informację ze SpecShopu.

 

Zespół cylindra PDI nie jest przystosowany do tuningu mocowego, służy on do zapewnienia 100% szczelności. Przy sprężynach powyżej M150 nie udziela gwarancji na podzespoły.

 

I tutaj podziękowania dla SpecShopu, postanowili przyjąć reklamację i wymienili tłok na nowy, oraz poinformowali, że przy kolejnych reklamacjach, będę zmuszony wysłać całą replikę.

 

Aby uniknąć kolejnych takich sytuacji, polecili mi zastosowanie słabszej sprężyny.

Polecono mi również doklejenie o-ringa klejem, ale to równa się z utratą gwarancji.

 

Zatem najlepsze rozwiązanie, to jak przyjdzie paczuszka do mnie z powrotem to dać dotoczyć główkę tłoka z nieco bardziej wytrzymałego materiału.

 

P.S. Zdjęć uszkodzonego tłoka niestety nie będzie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No to specshop pozytywnie zaskoczył, natomiast części do tuningu do maks. sprężyny 150 to jakiś żart.

 

Z główką jasne, że można chociażby ze stali zrobić, tylko że , jak już wcześniej pisałem tłok PDI jest już wystarczająco ciężki i są z tego tytułu straty fps.

Link to post
Share on other sites

Warto żeby zamieścili taką informację przy swoim produkcie na stronie, bo w innym razie jest to jawne wprowadzenie klienta w błąd.

Po co kupować cylinder który obsługuje max M150 w snajperce?

Wg mnie wina leży po stronie specshopu, gdyż towar nie został dobrze opisany- co klient ma się domyślać że akurat ten cylinder jest do takiej sprężyny? N/C

Dobrze, że nie robili problemów z wymianą na nowy...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...