Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś chciałem założyć komorę PDI ale wkładając ją od strony zamka nie mogę jej wepchnąć na tyle żeby później móc włożyć maga. Tak jakby była za długa. Ale nie sądzę żeby to była wina komory bo do stockowej też ledwo mag wchodził. Wygląda na to jak by za wcześnie wystrugali ten próg w lufie zewnętrznej od środka. Macie jakieś rady? Czy zostaje tylko skrócenie komory?

Link to post
Share on other sites

Już się cieszyłem że tam jest jakaś podkładka. Nie ma tam nic plastikowego po prostu jedno wielke przewężenie które zaczyna się zbyt wcześnie od strony komory i kończy przy gwincie u wylotu lufy. W poprzednim M24 nie było tego, komora latała w tą i z powrotem i blokowało się ją wyłącznie śrubką. Dodam że karabin kupiłem tydzień temu.

Link to post
Share on other sites

Witam Pewnie zmiany wprowadzili w budowie w karabinku. Ściągałem za oceanu komorę Pdi z 2tyg. temu i wszysko pasuje idealnie nie było żadnych problemów z zamontowaniem.

Pokusiłem sie sobie jeszcze o zakup lufy Pdi 595mm ale sie zrobiła szczelność

Dla zainteresowanych magazynkami do m24 Ca nie długim czasie (2tyg lecą) i pojawią się w komisie.

A magi po przeróbkach pasują od Warrior-a sprawdzone na własnym doświadczeniu, spisuja się wyśmienicie mała alternatywa na brak magazynka :) Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Pudełko z M24 koloru białego. W środku katalog CA 2012. Komorę kupiłem 4 miechy temu na Specshopie.

 

Skróciłem komorę o 0,8mm teraz pasuje idealnie.

 

20120326-001.jpg

 

 

W sprawie przerabiania magów od Well'a to może powiedział byś coś więcej na ten temat. Kiedyś próbowałem wsadzać od Snow Wolfa ale rzeźbienie w tym mijało się z celem. A Well'owskie są metalowe co jest dla mnie sporą zaletą :cool:

Link to post
Share on other sites

No dobra opisze przebieg operacji z maga Warriora na Ca ,może chałupniczo ale grunt żeby działał :

 

1. Trzeba mieć maga Wariorra :)

2. Wybijamy piny z maga zdejmujemy metalową osłonę magazynka, ja nie użyłem jej do dalszego przerabiania za dużo roboty przy tym jest żeby spasować ją do gniazda karabinka za cienkie scianki by zostały.

3. Uwidoczni się nam baza gdzie mieszczą się kulki i jak osłona na sprężynie .

4. Rozbieramy. Sprężynę wywalamy osłonę plastikową zostawiamu później będzie potrzebna.

5. Najważniejsze sprawdzamy za każdym razem jak jest ułożenie wieżyczki która podaje kulki względem komory hop up żeby, wieżyczka wchodziła sama w komore tzn. przednią cześcią dotykała wlotu wewnętrznej części komory.

6. Najlepsza zabawa docinanie magazynka na długości względem gniazda i komory.Przednią część na długości 3-4mm żeby zostało mniej więcej 2mm przed wieżyczką nie mniej, bo wieżyczka nie bedzie trzymać dobrze.Tylna część, musimy rozkrecić magazynek, wyjąc sprężyne która popycha kulki do wieżyczki ,a na samym końcu spreżyny jest prowadnica sprężyny wyjmujemy ją.

7. Docinamy magazynek tak mniej więcej 5mm sprawdzając za każdym razem żeby mag wchodził lekko w gniazdo .

8. Następną czynością jest zrobienie dziur na prowadnice sprężyny, jeśli to dobrze wykonamy powinien nam magazynek ładnie się złożyć ,jak ktoś chce może skrucić spręrzyne, ja tego nie robiłem.

9. Składamy magazynek zwracając uwagę na pierwszą część która wypycha kulki na sprężynie, ma taki mały dzyndzelek który utrzymuje prosto popychacz kulek, patrząc jak stoi magazynek na blacie musi iść górną częścią

10. Skręcamy magazynek i nakładamy z torzywa górną część i docinamy ją żeby pasowała do gniazda

11. Przypomina mi się "Zrób to sam" Adasia Słodowego, bierzemy taśmę izolacyjną czarną i nawijamy na środkowej długości magazynka porządaną grubość tak żeby dobrze trzymało się w gnieździe.

 

Chałupniczo ale działa .

Najlepszym narzędziem do tego jest multiszlierka, czas jaki zajmuje zrobienie magazynka 1godz.

Bez problemowo funkcjonuje i podaje ładnie do ostatniej kulki

 

Link do oczytania, podobna przeróbka w wersji anglojęzyczny:

http://www.airsoftsniperforum.com/showthread.php?t=3257

 

Dane przydatne co do "rozmiarów" magazynków

http://airsoftsniper.proboards.com/index.cgi?board=ca&action=display&thread=1883

 

FIN

 

No dobra opisze przebieg operacji z maga Warriora na Ca ,może chałupniczo ale grunt żeby działał :

 

1. Trzeba mieć maga Wariorra :)

2. Wybijamy piny z maga zdejmujemy metalową osłonę magazynka, ja nie użyłem jej do dalszego przerabiania za dużo roboty przy tym jest żeby spasować ją do gniazda karabinka za cienkie scianki by zostały.

3. Uwidoczni się nam baza gdzie mieszczą się kulki i jak osłona na sprężynie .

4. Rozbieramy. Sprężynę wywalamy osłonę plastikową zostawiamu później będzie potrzebna.

5. Najważniejsze sprawdzamy za każdym razem jak jest ułożenie wieżyczki która podaje kulki względem komory hop up żeby, wieżyczka wchodziła sama w komore tzn. przednią cześcią dotykała wlotu wewnętrznej części komory.

6. Najlepsza zabawa docinanie magazynka na długości względem gniazda i komory.Przednią część na długości 3-4mm żeby zostało mniej więcej 2mm przed wieżyczką nie mniej, bo wieżyczka nie bedzie trzymać dobrze.Tylna część, musimy rozkrecić magazynek, wyjąc sprężyne która popycha kulki do wieżyczki ,a na samym końcu spreżyny jest prowadnica sprężyny wyjmujemy ją.

7. Docinamy magazynek tak mniej więcej 5mm sprawdzając za każdym razem żeby mag wchodził lekko w gniazdo .

8. Następną czynością jest zrobienie dziur na prowadnice sprężyny, jeśli to dobrze wykonamy powinien nam magazynek ładnie się złożyć ,jak ktoś chce może skrucić spręrzyne, ja tego nie robiłem.

9. Składamy magazynek zwracając uwagę na pierwszą część która wypycha kulki na sprężynie, ma taki mały dzyndzelek który utrzymuje prosto popychacz kulek, patrząc jak stoi magazynek na blacie musi iść górną częścią

10. Skręcamy magazynek i nakładamy z torzywa górną część i docinamy ją żeby pasowała do gniazda

11. Przypomina mi się "Zrób to sam" Adasia Słodowego, bierzemy taśmę izolacyjną czarną i nawijamy na środkowej długości magazynka porządaną grubość tak żeby dobrze trzymało się w gnieździe.

 

Chałupniczo ale działa .

Najlepszym narzędziem do tego jest multiszlierka, czas jaki zajmuje zrobienie magazynka 1godz.

Bez problemowo funkcjonuje i podaje ładnie do ostatniej kulki

 

Link do oczytania, podobna przeróbka w wersji anglojęzyczny:

http://www.airsoftsniperforum.com/showthread.php?t=3257

 

Dane przydatne co do "rozmiarów" magazynków

http://airsoftsniper.proboards.com/index.cgi?board=ca&action=display&thread=1883

 

FIN

 

Tak to jest jak z tableta pisze się, może któryś z administratorów wyczyści dziękuje z góry i sorki :)

 

Ale z tą komorą to mnie zaskoczyłeś, u wszysko ok czyżby kolejna wersja m24

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...