Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Podsumowując CA ma dobry zespół spustu który można zamienić na LL.

Do SW z serii raven tylko cylinder. Jeżeli nie można kupić oddzielnie to można samemu wypolerować czeski i śmiga. Resztę można pakować tą samą co w CA.

 

Nie pisze żeby się sprzeczać :icon_wink: tylko wkurza mnie doradzanie każdemu, że kupno SW nie ma sensu.

To dobra alternatywa dla tych którzy "mają co zrobić z kasą".

 

Dodaje linka do swoich postępów:

http://forum.hussars...77920952e#p5064

Może komuś się przyda (mam nadzieje, że nie zostanie potraktowane jako reklama.. jak tak to przepraszam)

Obecnie największy problem mam z głowicą cylindra. Nie wiem czy jakaś z dostępnych będzie pasować do czeskiego cylindra. Stock z dorobionym amortyzatorem zjada sporo fpsów :icon_razz:.

 

Przy okazji. Jakiej jest grubości dźwignia w CA w miejscu 'zatrzaskiwania'? Może ktoś sprawdzić?

Pytam bo chce wiedzieć czy w SW zatrzaśnie się dźwignia dedykowana do CA.

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites
  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A pare osób morze wkurzać kiedy przychodzi ktoś kto porządnej snajperki (jak sam przyznaje) na oczy nie widział :D i udowadnia, że SW jest cacy. Na szczęście mnie to nie wkurza tylko bawi- póki nie doradza jej kupna nowym.

 

SW zamiast CA, do tego garść "czechów" zamiast LL i PDI, walnijmy jeszcze preckę MB zamiast promysia czy PDI, sprężynkę DF zamiast guardera, to od tokarza i już, patrzcie państwo jak fajno zaoszczędzić 1000zł :D. Szkoda, że to nie takie piękne.

Link to post
Share on other sites

Nie musisz ze mnie robić airsoftowego nooba. Nie każdy kto zabiera się za pierwszą snajperke i pisze tutaj pierwsze posty jest pacanem :). Nie mówiłem, że jest cacy.

Komora i gumka są pdi, sprężyna guardera, lufa prawdopodobnie będzie pdi chociaż się waham. Kupiłem te straighty z francji ale kiedyś się skończą.

Za jakiś czas pochwałę się wynikami i zobaczymy czy nie można na niczym oszczędzić :).

Link to post
Share on other sites

Swojego czasu złożyłem M24 za 1300zł i sprzedałem za 1750zł. Miało promyka i ~700fps. Także jak ktoś chce się nastrzelać i wyjść z kasą na + (albo przynajmniej nie stracić zbyt dużo) to tylko CA. Po kilku latach strzelania można to sprzedać naprawdę dobrze bo tam się nie ma co zepsuć (oprócz magów jednorazówek). Moje M24 używałem w środowisku leśnym przez 2 lata i jak sprzedawałem to wyglądało niemal jak nówka. No i oprócz tego że nie stracisz dużo to jeszcze latasz z kawałkiem solidnego łoża. Nic nie skrzypi nie lata możesz komuś wyje*ac z kolby, robić pompki opierając na lunecie i używać jako drążka do podciągania. Nie miałem nigdy w łapie R700 ale podejrzewam że jakość wykonania łoża CA nie wiele odbiega od ostrego.

 

Także to jest rozmowa typu: czy kupować co roku buty za 50zł czy kupić najki nieździerajki za 300 i chodzić 7-8 lat. Na czym wyjdziesz lepiej?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Myślę że tak tylko do tego dobrze jest mieć gumkę PDI. Nie polecam jednak bo ta podwójna regulacja to raczej utrapienie. Trudno wyregulować obie strony równo i jest jakieś prawdopodobieństwo że kulka się źle podkręci. Jeszcze ktoś bardziej doświadczony może to potwierdzi. Ja mam taką komorę i gumkę ale nie eksperymentowałem z krzywą regulacją.

Przy okazji.. Polecicie jakąś normalną gumkę do 600fps?

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Na tym to polega że przy komorze PDI możesz wyregulować dokładnie w którą stronę podkręci kulkę. Moim zdaniem to bardzo pomaga w idealnym wyregulowaniu. Tym bardziej ze jeżeli ustawisz nie do końca poprawnie komorę w lufie zewnętrznej to nie musisz wszyskiego rozkręcać tylko regulujesz śrubkami HU. Proste to nie jest ale jak już wyregulujesz to wymiatasz.

 

A co do gumki to SYSTEMA ENERGY.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zakupiłem m24 ca po tuningu (cylinder 300%, wzmocniony tłok CA, ok 540 fps, lufa 590 mm src 6.03, stabilizatory lufy PDI więcej nie pamiętam) i mam problem z pokręceniem kulki, nie ważne jak wyreguluje hopek kulki i tak pędzą w stronę słońca, była gumka systemy, teraz siedzi Madbull i jest to samo, dystanser działa za dobrze i testowałem podmianę na coś innego typu ucięty przewód. Strzelam na kulkach 0.36 Madbulla. Co robić ? Nie ukrywam, że chwilowo nie dysponuję zbyt dużym funduszem.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

Troche odnowie temat:

Kupiłem mało uzywane m24 CA - zespół cylindra 300% CA, ostatnio zakupiłem precke promyka, doszczelniłem taśmą teflonową stockową komore HU, obecnie czarna gumka systemy ( dla testów mam też zielona G&G ale jeszcze jej nie testowałem ).

O dziwo przy dobrym doszczelnieniu HU i promyku, na kulkach 0.2 G&G wyszło mi 580fps +/- 3fps.

 

Niestety ostatnio fps zaczeły szaleć jak się okazało przez zmielony Y-ring. W dordze mam zestaw PDI ale z tego co czytam wystepuje w nich podobny problem z tłokiem i w tym miejscu rodzi się moje pytanie. Czy nie bawić się w testy i zakupić tłok i głowice LL czy może ktoś już uzywał tego i jest w stanie się wypowiedzieć http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=12405&name=Silverback_-_Tlok_Ultralight_Carbon_do_Type_96,_APS96,_APS2,_M24 .

Opis brzmi ciekawie, ale jestem ciekaw jak ze szczelnością.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam, od pewnego czasu posiadam m24 ca full pdi, gdy kupiłem replikę był problem taki, że zaczep nie łapał tłoka. Udało mi się z tym uporać ale ciężko się naciąga replikę. Wsadziłem teraz nową sprężynę m160 guardera ktra osiąga 640 fps. Jest to wina mocnej sprężyny, czy coś źle złożyłem? Aby zaczep łapał tłok musiałem dodrukować podkładkę pod zespół spustowy i oddalić spust i nie jestem pewien czy to ma wpływ na naciąganie. Wydaje mi się też, że cylinder ociera o górną ściane podczas ładowania. Może ktoś bardziej doświadczony miał podobny problem lub wie co to może być?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Powiem Ci tak jak mialem 16 lat i dostałem w ręce właśnie m24 CA na 550 fps skrojoną to sie zastanawiałem jak ten chłop to naciąga...teraz mam prawie drugie 16 xD i VSR na 580fps i daje rady.W boju bywa różnie..jak napiernicza do ciebie 3 kolegów a ty masz adrenaline i chęć ich ubicia to czasem szarpiesz się z tym zamkiem jak jehowy z klamką w drzwiach i nawet nie raz sam zeskoczy tłok z seara przy próbie szybkiego ładowania.

Co innego kiedy wróg nie widzi skąd kulki lecą i masz czas a co innego jak jest gonitwa za tobą :)

Link to post
Share on other sites

Pytanie było takie:

Może ktoś podpowiedzieć jaka jest najlepsza firma repliki M24, snow wolc, CA czy modify ?

 

A więc -MARIO- chyba trochę bardzo nie na temat napisał.

 

Posiadam M24 CA wykonanie zewnętrzne bardzo fajne. Ciężka zwarta i solidna konstrukcja nie trzeba się martwić, że zahaczysz o drzewo kopniesz replikę lub przewrócisz się na nią bo z pewnością nic się nie stanie. Miałem wcześniej L96 od Wella tam w porównaniu do M24 CA była tragedia i totalna porażka.

Wewnątrz o stockunic nie powiem bo nie wiem dlatego, że kupiłem już z częściami Pdi a więc z CA tylko wydmuszka została. Części Pdi nie muszę chyba opisywać.

Edited by Potfurr
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...