Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

O-ringa na głowicy nie przyklejaj. Weź głowice cylindra, oderwij ten "amortyzujący" oring z niej i weź szlifierkę. Zeszlifuj początek lejka aż do samego gwintu lub prawie do gwintu i do uzyskanej płaskiej powierzchni doklej gumowy amortyzator. Osobiście polecam kleje kontaktowe typu butapren. Raczej nic sztywnego sie nie nada. Ale trzeba kleic bardzo dokładnie i uważnie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za podpowiedź co do głowicy cylindra - ale ja mówiłem o glowicy(przodzie) tłoka któy ma dwa oringi - jeden rozprężający jak w aegach a drugi na czole doszczelniający - który niby ma coś tam wycisnąć jeszcze z całego zestawu - ale domyślam się ,że to nie ma sensu i lepiej zrobić jak piszesz?

Link to post
Share on other sites

Masz rację z tą funkcja oringa czołowego tłoka we wzmocnionym tłoku:)

Tłok PDI wygląda tak samo na zdjęciu :) czy myślisz może o tych tłokach co wyglądają podobnie jak ten stokowy z zakładaną gumą w kształcie korka z rozprężającymi się boczkami???

Oczywiście myślę pod kątem współpracy i wytrzymania springa 300 i 380% CA

Edited by Fresh
Link to post
Share on other sites

No to ruszam na chronowanko i do roboty do tokarza :) a potem znów do chrono - może się to jednak rozciągnąć w czasie :) a jeśli chrono za pierwszym razem wyjdzie zadowalająco to może nic nie będę robił

Edited by Fresh
Link to post
Share on other sites

Byłem dziś na chrono i moja m24 CA -

parametry:

zespół wzmocniony cylindra CA-niebieski tłok CA (tłok bez oringa czołowego, oring właściwy od połączenia pompy wspomagania kierownicy ze zbiornikiem oleju vectra b:) BEZ EFEKTU STRZYKAWKI!!!! )

sprężyna 380%CA(tłok wychodzi tylko na 2 cm z cylindra)

komora stokowa

gumka systema energy

lufa CA600mm

 

ma 555fps 5+-fps(bez efektu strzykawki ) na kulkach 0,2g niestety zapomniałem spytać jakie to były :) Robiłem pomiar w bbmaxsie.

 

Chłopaki poradzili bym rozciągnął ten oring co nieco co też zrobiłem - no i sprawdzając na stokowej sprężynce pojawił się piękny efekt strzykawy :):):):):)

Niestety zdecydowałem się powtórzyć czynność i oring pękł:)

 

Teraz muszę kupić u mechaników nowy oring i będzie cacy, albo wydać 150zł na tłok innego typu + gumowa głowica.

Jak wsadzę do m24 jeszcze promyczka 590mm co siedzi teraz w m16 no to chyba będzie bosko- na tyle bosko ,żeby zmienić sprężynę na słabszą:)

 

Aha jeszcze jak sprawdzałem na stokowym zestawie cylindra szczelność dysza/komora to troszkę syczy - mam nadzieję ,że powtórne lakierowanie dyszy pomoże :) - chyba ,że macie może jakieś namiary na oring do komory przy wejściu dyszy?????

 

Chociaż sprężyny CA mają niestety to do siebie ,że się diabelnie szybko zbijają - przynajmniej takie mam spostrzeżenia po dwóch tej firmy jednej 300% drugiej 380%

300%CA już po kilkudziesięciu strzałach po otwarciu cylindra nie wypycha tłoka :)

 

Czy sprężyny guardera do m24 są pod tym względem lepsze????

( w aegu miałem m110guardera- dawała na m15a2 363mm lufa stok, zespół cylindra deep fire tylko uszczelniony/wzmocniony średnio 415fps więc chyba się pomylili i wsadzili m120 i nie zbiła się przez 100 000 kulek - jakieś 3,5 roku)

Edited by Fresh
Link to post
Share on other sites

Sprężyny guardera są bez porównania lepsze od CA. Moja M170 po około 8000 kulek daje dalej zdrowo ponad 600fps. Wymień ten tłok, 555fps na 380% to trochę mało moim zdaniem. Na takiej sprężynie obstawiałbym z 650+fps, ja sam w swoim m24 na podobnym zestawie miałem 585fps (tylko, że to był spring 300%, nie 380).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Właśnie założyłem nową gumkę oringa (tą co mi wczoraj pękła podczas rozciągania-ta zużyta od wspomagania kierownicy) .

Efekt strzykaweczki jest gicior :) (gumeczka za 50groszy u mechaników FIATA :) )

Może jutro czyli w sobotę pojadę na chronowanko - i mam nadzieję zobaczyć coś pod 580+ fps.(poprzednie mierzenie bez efektu strzykawki było)

 

Rozumiem Was chłopaki, ale jak wcześniej zaznaczyłem te springi CA się strasznie szybko zbijają:) nie da się zrobić 600fps na 300% CA która jest tak zbita ,że nie wypycha nawet czubka tłoka z otwartego cylindra :)

Podobnie mi się wydaje jest z 380% CA która wypycha tłok jedynie na niecałe 2cm :).

 

To co mówicie pokrywa się z informacjami jakie kiedyś (3 latka chyba) dostałem od gościa w salonie asg jeszcze na Roentgena(gość z brodą z grupy 500+ chyba)

650 na 380% CA ale z czasem ma się ustabilizować na niższej wartości :) -

 

Przeliczanie sprężyn CA na Guardera nie ma sensu, bo jak sami napisaliście Guarderki są o niebo lepsze .

Pamiętam do dziś jak pierwszy raz włożyłem 300% CA :) po kilkunastu naciągnięciach naciągała się jak ta stara niby zużyta :)

Podobnie było gdy kupiłem 380%CA - siadła podobnie do siły nowej 300%CA.

 

Tak więc być może można porównywać/przeliczać springi CA na Guardery ale tylko do 20 strzałów tych pierwszych :)

Nie mialem jeszcze do czynienia z guarderami w mojej m24 tak więc to tylko wnioski z obserwacji i rozmów.

 

Poza tym tylko pierwsza sprężynka 300% w mojej m24 miała szlify zrobione(tak jak ją kupiłem od poprzedniego właściciela w 2009r) następne 300%CA i 380% CA nie miały szlifowań - trzeba było samemu szorować po chodniku :)

 

 

Ale zobaczymy co wyjdzie jutro :) Jeśli poprzednio tłok nie doszczelniał się nawet na sprężynie a teraz doszczelnia się normalnie przy zepchnięciu śrubokrętem - na springach też no to chyba będzie duużo lepiej na chrono :)

 

 

 

Dzięki za radę co do Guarderów.

 

 

Pytanko - chyba też powtórnie :

 

Jak poza teflonfixem , zalakierowaniem wejścia lufy do komory wraz z pierścieniem i polakierowaniem dyszy, można jeszcze doszczelnić stokową komorę CA???

Edited by Fresh
Link to post
Share on other sites

Orientuje się ktoś które cylindry współpracują z którymi rączkami przeładowania? Generalnie rozchodzi się o kulki i sprężyki między rączką a cylindrem. Miałem kiedyś stockową rączkę i cylinder CA 300% i że tak powiem wszystko się zmieliło po pierwszym przeładowaniu. Z tego co wiem nie tylko u mnie tak się dzieje przy tym zestawie. Jak to jest z rączkami i cylindrami PDI? Lepiej to współgra? Trzeba nosić ze sobą klucz do dokręcania rączki?

Link to post
Share on other sites

Aha czyli rączka CA z cylindrem PDI też będzie śmigać :happy:

 

dexter miałeś może styczność z tym cylindrem? Czy to jest ten palsonite czy ten zwykły pomalowany sprayem na czarny mat? Czy głowica ładnie się wpasuje do komory PDI?

 

Nie chcę kupować zestawu bo sprężynkę już mam a tłok mam zamiar dać od APS 96 (tylko nie wiem skąd go wezmę).

Edited by jano92
Link to post
Share on other sites

Tłok do m24 i aps 96 to ten sam tłok.

 

Z tym konkretnie cylindrem nie. Opis jest dość skromny i nie potrafię ocenic czy to wersja palsonite czy też wersja raven. Można sądzić jedynie po cenie. Palsonite- lepsze niż standard. Raven- gorsze ale dalej niezłe. Głowica bardzo ładnie pasuje do komory PDI. Cylindry PDI te standard (srebrne) sa moim zdaniem najlepsze w tej chwili dostępne.

Link to post
Share on other sites

No to i ja dodam swoje :)

U mnie już dawno nie ma kuleczek i sprężynek - raz wpadłem na pomysł i wsadziłem gumeczkę ale źle nałozyłem albo za grubą gumke dałem i naparstek się od środka w miejscu wejścia śrubki zdeformował ciutę - ale wszystko się poprawiło na szcęście.

Teraz nie mam żadnej gumki i mam problem odkręcającej się śrubki trzymającej rączkę.

Próbowałem na lakier ale to samo - czy jedynym wyjściem tu jest klej by się nie luzowała ta rączka?

Link to post
Share on other sites

Witam.

W tym sezonie mam zamiar z kumplem rozpocząc przygodę z AirSoftem. Na ten czas będziemy cwiczyc techniki ponieważ chcemy się wdrożyc w temat. Jako iż od zawsze "kocham" karabiny wyborowe, padł prosty wybór więc na snajpera. Lecz zanim rozpocznę przygodę chciałbym, byście pomogli mi przy tiuningu broni. Chciałbym wycisnąc z M24 tyle mocy ile jest to tylko możliwe. Wiem, że zaraz 90% wiary na forum pomyśli iż jestem durniem i powie, że można zrobic tym krzywdę drugiej osobie. Odpowiem teraz iż wiem na czym to polega i w sprawach bezpieczeństwa może nie mam tytułu doktora, lecz się znam. Mówiąc prościej potrafię zachowac zdrowy rozsądek by innym nie zrobic kuku w trakcie zabawy.

 

A teraz przejdźmy do rzeczy.

Myślałem by kupic M24 od CA za kwotę 890 zł

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=895

 

Następnie wsadzic takie bebechy i dodatki:

1. Zestaw Cylindra PDI do M24 Lv3 HD, zawierający:

* Stalowy, hartowany cylinder

* Stalową, podwójnie uszczelnioną głowicę cylindra

* Stalową prowadnicę sprężyny

* Wzmocniony aluminiowy tłok ze specjalną uszczelką w kształcie Y

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_161_305&products_id=9150&name=PDI_-_Zespol_Cylindra_do_M24_-_Palsonite_Cylinder_Set_HD

2. Stalowa dźwignia przeładowania do M24 - Polished Ver. - PDI

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_161_305&products_id=5396&name=PDI_-_Dzwignia_przeladowania_do_M24_CA_-_Polished_Ver.

3. Sprężyna główna Guarder, myślałem nad M180

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1335

4. Lufa Precyzyjna Prometheus 6.03mm - 509mm

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3371

5. Wzmocniona Gumka HopUp - Guarder czy Hard 80 Degree KA

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=56

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3967

6. Wzmocniona Komora PDI HopUp

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_161_305&products_id=3283&name=PDI_-_Komora_HopUp_do_M24

7. Wzmocniony zespół spustu do M24 - PDI

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_161_305&products_id=5391&name=PDI_-_Wzmocniony_Zespol_Spustu_do_M24

8. Luneta G&P - M3 - 3,5-10x40mm

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=278_177&products_id=2518&name=G&P_-_Luneta_M3_3.5-10x40#!prettyPhoto

9. Montaż lunety M3 tu nie jestem pewien jaki 25mm czy 30mm

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1680

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1681

10. CA - Dwójnóg Uniwersalny Składany

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=59

 

W tym momencie czekam na wasze opinie, co można jeszcze wsadzic lub poprawic by osiągi broni się zwiększyły. Zależy mi zaś głownie na jakości.

 

Edit: Podane linki mają ukazywac dany przedmiot, wiem że kilka z nich na obecną chwile jest niedostępnych.

Edited by MatysB
Link to post
Share on other sites

Dobra rada: poczytaj sobie najpierw forum kolego, zaczynając od tego, i tego. Potem przeczytaj ze zrozumieniem cały niniejszy temat.

 

Jeśli wtedy nie przejdzie Ci ochota kupowania m24 CA, czy w ogóle snajperki, to chociaż dowiesz się, za co przepłaciłbyś, a do czego warto dołożyć.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Owy temat mam już za sobą. Lecz nie wiem jak te części będą razem współgrały z sobą.

 

Teraz się zabieram za linki od Cb.

 

PS. Powstał błąd przy linku od lufy. Podałem 590mm Prometheusa lecz miała byc lufa 509mm.

 

 

Jestem już po wątkach jakie mi podrzuciłeś. Muszę Ci powiedziec, że jednych opis fachu snajpera opisany przez Vipera by przestraszył ;D lecz ja już o tym wiedziałem wcześniej i nic mnie od tej decyzji nie odciągnie. 1/4 czasu którą tracimy na skradanie jak i kolejną 1/4 na leżenie pod krzaczkiem uznaną za minus przez autora ja osobiście uznaję za plus. No cóż taki już jestem, lubię powolne skradanie się do celu jak i dłuuguie "kampienie" by zdjąc rywala.

Edited by MatysB
Link to post
Share on other sites

Siemasz MatysB

 

Nie jestem praktykiem w tej dziedzinie - ale z tego co się orientuję to części firmy PDI są uznawane za naj naj naj.

Co do stosunku jakość cena musieli by się wypowiedzieć inni praktycy specjaliści.

 

W Twojej konfiguracji zabrakło tylko lufy PDI :) - tu zdecydowałeś się na promyczka.

 

Powiem Tobie tak.

Spust stokowy wytrzymuje sprężynę 380%CA - jak doczytasz wyżej to znajdziesz odpowiednik guardera (nie zbija się tak jak sprężyny CA)

Więc nie ma potrzeby wymiany - można go natomiast lekko wzmocnić :) (zamiast niewielkiej średnicy bolców powstawiać coś grubszego).

Druga sprawa z zespołem spustu na mocnej spręzynie jest taka - że on wytrzyma ale gwinty mocujące do korpusu nie :)(śrubki są za małej średnicy - u tokarza zrobisz to za 15zł na większej średnicy śrubki i będzie trzymało dłuugo.

 

Jedyną rzeczą którą bym zrobił w swojej replice(poza tym co już mam (wzmocniony zespół cylindra 300%CA i precka promyka 590mm) to wymiana komory na PDI - podobno stokowe świstają:) - a na pewno są wkurzające.

Lufa,jakość komory i precyzja regulacji znacznie wpływają na ten parametr repliki snajperskiej na którym nam najbardziej zależy:) powtarzalnosc/celnosć.

 

 

Dlaczego odradził bym wywalania aż takiej kasy na m24 by zrobić full moc?! A no dlatego ,że na większości strzelanek i imprez ASG max dozwolona moc snajperek to 600fps.

Możesz mieć problemy by ktokolwiek chciał się z Tobą strzelać.

Chyba ,że chcesz mieć możliwie małej mocy sprężynę by się komfortowo naciągało i wyciągnąć z niej te 550 - które też nie jest bezpieczne w rękach nowicjusza.

 

Pamiętam jak po dwóch latach biegania ze szturmówką zabrałem raz m24 na strzelankę i mimo pełnej świadomości jej mocy w sytuacji gdy wróg wyskoczył mi na 10 metrach zareagowałem tak jak bym miał szturmówkę - szczęście ,że w nogi i ,że to był kumpel :) bo zasłużyłem na kolbę w buźkę.

 

Nie wiem - czy to dobry pomysł by zaczynać od snajpy - może wiele przeczytałeś i zdajesz sobie sprawę - ale niewielkie są szanse byś miał wyrobione odruchy , a raczej ich hamowanie.

Link to post
Share on other sites
A no dlatego ,że na większości strzelanek i imprez ASG max dozwolona moc snajperek to 600fps.

 

Taa?

 

 

 

 

MatysB, chyba słabo czytałeś bo wrzuciłeś kilka części odradzanych a nie wrzuciłeś kilku części niemal koniecznych do tunningu.

 

Polecam tez przeczytać wątki o warriorze i APS96 maruzena. Części wewnętrzne są praktycznie bliźniacze i stamtąd wygrzebiesz duzo informacji i ustalisz sensowna listę części. Na razie nie jest to rewela.

 

 

Większość podziurawionych ryjów na strzelankach zdarzyło sie za sprawą osób "opanowanych i zdających sobie sprawę bla bla bla". Ale tylko w internecie- w polu już jest inaczej.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...