Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kasku nie nosi się dla lansu tylko do ochrony przed urazami. Jak nie ma ryzyka to lepiej założyć czapkę.

 

Skoro żołnierze wytrzymują w nich w Iraku czy Somalii, to da się wytrzymać. Tak jak napisał michalll - czapka wygodniejsza, ale jak trzeba się chronić to bez problemu wytrzyma się w tym kilka(naście) godzin.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mogę prosić wyjaśnienie różnicy między trzema Protecami: classic, ACE i B2. Szukam po google jakiś recki, ale nic nie mogę nic znaleźć :(

 

Chodzi mi o coś więcej niż tu taj piszą:

http://ha3o.eu/kaski-na-lad-c-3_85.html

 

 

Wszystkie te kaski są z serii Skate. Wolałbym wybrać coś z Snow, gdyż każdy otwór w kasku jes "zaślepiony" drobną siatką. Kilka razy otrzymałem kulkę w otwór kasku i nie jest to miłe. Poza tym Snow ma zdejmowaną osłonę uszu i karku (przydaje się w zimie).

 

Co do różnic to ilość otworów wentylacyjnych i ich umiejscowienie oraz rodzaj użytego wypełnienia. Najlepsze są kaski z systemem SXP, tu jest wszystko: http://www.pro-tec.net/snow/liners.html

Link to post
Share on other sites
Możesz zawsze zastosować stary patent, mokra bandama pod hełm i na jakiś czas problem z głowy.

Thx, zapomniałem o tym patencie.

 

 

 

Chciałbym przed zakupami w internecie przymierzyć taki kask w realu. Niestety w 3city znalazłem je tylko w Military i to w opcji niedostępne. Są jeszcze jakieś sklepy w okolicy z kaskami Proteca?

 

A jeżeli bez przymierzania to jaki?

Obwód mojej czaszki to 58cm, czyli rozmiar L. Tylko, że jak bym chciał jakąś bandamę pod spód wpakować lub podhełmówkę jak będzie chłodniej, to może lepiej XL? Zresztą ze względu na zatoki, to zawsze w jakiejś czapce lub czymś podobnym na głowie "biegam".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...