Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Inokatsu M4 M.T.W


Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Strasznie mnie korci ta replika ale mam pewne obawy odnośnie Policji i tego że wg nich może zostać to przerobione na broń ostrą :/

Ja nie widze więkrzych problemów...

Wystarczy być kumatym (i lekko pierd***ietym), ale bez kupna kilku części nie dasz rady ;-)

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to chodzi. Policja w razie ewentualnych oględzin bądź kontroli drogowej może stwierdzić to samo co ty sebin a na ekspertyzie mogą to potwierdzić. Bo w teorii i wystarczył by bolt i lufa z tego co widzę.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie...

Reszte masz, ew. dopasować.

A jak to miało by ewentualnie strzelać ?? Robił ktoś jakieś badania w laboratorium kryminalistycznym, czy to tylko opinia jakiegoś niedouczonego policjanta ?

Przecież nawet jakby komuś udało się przerobić tą M4 w ten sposób żeby oddać z tego strzał z ostrej amunicji ( co moim zdaniem nie jest możliwe, bo co miałoby tam np zbijać spłonkę ? ), to ten karabinek najprawdopodobniej rozleciałby się na kawałki. To już łatwiej chyba AK kupić w PL niż przerabiać jakąkolwiek replikę ASG na broń palną.

Edited by maark
Link to post
Share on other sites

Pamiętaj że żyjesz w Polsce a tu jest wszystko możliwe. Znam przypadek gdzie zarekwirowano AK marki TM z metalowym body SRC i okładzinami wraz kolbą od ostrej. Leży na "ekspertyzie" już ponad rok i 4 miesiące. Więc nie zdziwił bym się że w przypadku MTW mogło by być gorzej. A po za tym sądzę że wytrzymało by to więcej niż jeden strzał.

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj że żyjesz w Polsce a tu jest wszystko możliwe. Znam przypadek gdzie zarekwirowano AK marki TM z metalowym body SRC i okładzinami wraz kolbą od ostrej. Leży na "ekspertyzie" już ponad rok i 4 miesiące. Więc nie zdziwił bym się że w przypadku MTW mogło by być gorzej. A po za tym sądzę że wytrzymało by to więcej niż jeden strzał.

 

Zdaję sobie sprawę z tego że żyję w Polsce, jednocześnie z tego jak działa w tym kraju policja. Lecz to że jakiś nadgorliwy policjant działając bezprawnie może chcieć zarekwirować "zabawkę" którą tak naprawdę są repliki ASG, tylko dlatego że wygląda jak broń i jemu jednocześnie się wydaje że ktoś może przerobić ją na broń ostrą, nie oznacza że prawo jest po jego stronie. A ta osoba której zarekwirowano tego "niby AK" gdyby się odwołała to już dawno odzyskałaby ten karabinek i być może również odszkodowanie za bezprawne przetrzymywanie przedmiotu na który nie jest wymagane zezwolenie, rejestracja ani nie jest przedmiotem przestępstwa. Co do wytrzymałości materiału z którego wykonane są repliki ASG to osobiście nie zaryzykowałbym odpalenia naboju 5.54 (oczywiście gdyby to wogóle było możliwe) trzymając w rękach nawet najlepiej wykonanego Inokatsu.

Edited by maark
Link to post
Share on other sites

W Białymstoku zarekwirowano w grudniu zeszłego roku replikę elektryczną AK, może rozmawiamy o tej samej. Chłop zapomniał pokrowca z domu i musiał przenieść replikę z samochodu do klatki schodowej. Zajęło mu to dokładnie kilkadziesiąt sekund, jednak to wystarczyło, "życzliwych" sąsiadów nie brakuje:) Nie pomogło tłumaczenie, że to replika o napędzie elektrycznym, zasilana odłączalnym akumulatorem, strzelająca plastikowym shitem.

Jakiś tydzień temu otrzymał replikę z powrotem, na szczęście nietkniętą.

 

Odnośnie M.T.W., chyba na gasguns.com ktoś się wypowiadał, że łatwiej (i taniej)byłoby zbudować karabin od nowa niż przerobić tę replikę na ostrą wersję.

 

Ale fakt, problem z realizmem replik, zwłaszcza GBB staje się coraz bardziej rzeczywisty.

Link to post
Share on other sites

Nie jest to temat o tym czy to wytrzyma czy nie i czy policja może zarekwirować czy nie, bo nawet ja nie może to to zrobi jak będzie chciała. A ta osoba już 3 odwołania pisała i zawsze odpowiedź brzmiała że prowadzone są badania.

EOT.

 

Sobol nie to było w kraku.

 

Ktoś wie dlaczego wersje SR16 mają mniejszą moc?

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Pamiętaj że żyjesz w Polsce a tu jest wszystko możliwe. Znam przypadek gdzie zarekwirowano AK marki TM z metalowym body SRC i okładzinami wraz kolbą od ostrej. Leży na "ekspertyzie" już ponad rok i 4 miesiące. Więc nie zdziwił bym się że w przypadku MTW mogło by być gorzej. A po za tym sądzę że wytrzymało by to więcej niż jeden strzał.

Tak tylko wtrącę do Waszej dyskusji, że działanie policjanta było całkowicie usprawiedliwione. Repliki ASG tu gdzie mieszkam są traktowane jako broń i ujęte w ustawie o zwalczaniu przestępczości pod nazwą "realistyczna imitacja broni palnej". Nie daj Panie Boże nikomu by wyciągnął coś takiego na publice, np przez wymówkę, że zapomniał pokrowca. Pewien kolekcjoner Polak nie tak dawno pokazał kawałek klingi miecza na deptaku miasta, w którym mieszkam. Dosłownie za 5 minut miał policję na karku i ekspresowy wyrok w sądzie. Tłumaczenie "zapomniałem pokrowca" i miałem "życzliwych sąsiadów" jest dziecinne. Takie zachowania są ostro krytykowane np na Arnim jako bardzo nieodpowiedzialne. Bo kto wie tak naprawdę, że replika to nie jest ostra broń ? Czy nie tylko ten kto ją posiada ?

 

Trochę dziwna sprawa z tą historią Sobola, w sumie za taką kasę obsługa klienta gorzej niż do d...y.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Zaznaczam, że korpus nie przyjmuje siły strzału na siebie :)

po to jest tzw. barrell extension. Korpus przyjmuje tylko ruch suwadła po strzale, a rygiel rygluje sie właśnie na przedłużeniu lufy. Tu masz schemat w razie wątpliwości :)

http://www.bushmaster.com/electronic-docum...20Schematic.pdf

 

W customowym karabinku od RA-Tech jest ponoć górny korpus od ostrej wstawiony :)

 

edit

SR16 mają chyba ciut krótrzą lufę, więc kula szybciej ją opuszcza - krótszy czas działania ładunku. Przynajmniej tak mi sie wydaje :)

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites

I właśnie o takie zachowanie policji jak pisze Nazgool mi chodzi. Przy kontroli drogowej albo coś mogą się zaciekawić no jest w pokrowcu w bagażniku ale już naprawdę EOT.

 

Ale jak? Mają lufę wewnętrzną kończącą się w połowie zewnętrznej?

 

Edit:

chodzi mi o tą wersję:

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airs...il?prodID=26859

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Powiem tak.

Po co przerabiać Inokatsu ?

Przy odpowiedniej sumie pieniędzy można z USA kupić AR-15 w częściach ;-) . Bez zbędnych pytań.

Ból w Polsce polega na braku regulacji prawnych i jasnej sytuacji. No, ale jak to pisaliście w Polsce jest wszystko możiwe.

Swoją drogą łapy mnie świerzbią na to Inokatsu :D

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...