Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Inokatsu M4 M.T.W


Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Też myślę, będzie tak jak pisze Yunior_5 , WA na green gazie ma 360 fps, na hfc 134 ma 280. Limit najczęściej spotykany jest 350 więc dla pewności lepiej używać HFC 134 bo inokatsu będzie miało na nim więcej fps niż WA.

 

Póki co trzeba czekać aż będą pomiary na każdym rodzaju gazu.

 

Napisałem do nich(redwolfa) maila z prośbą o pomiary, zobaczymy co odpiszą.

 

Redwolf coraz bardziej mnie zadziwia :), odpisali w 10 minut :) .

 

A oto co napisali :

 

Thank you for your email. With the top gas will shoot around 450 FPS and if

you apply red gas, it will silly increase to 470 FPS. However, they won't be

able to operate with HFC 134a gas because the PSI pressure is not strong

enough to create blow back action. Thank you

 

Z tego co piszą wychodzi że byłem w błędzie, a system inokatsu jest znacznie bardziej wydajny od WA (mierzone ma magach WA). Czyli tak czy inaczej , do CQB WA, do pozostałych zadań inokatsu :) .

 

Zapytałem czy po wymianie bolta na ten od WA można będzie strzelać na HFC134. jak odpiszą to zamieszczę odpowiedź.

 

 

 

Thank you for your reply. Since we haven't received any demo from Inokatsu

yet, so we cannot 100% sure. Sorry about that. Thank you

 

 

Czyli nie dostali jeszcze wersji ostatecznej.

Pozostaje zamówić w pre-order .

 

Zostaje jeszcze kwestia magów, bo na redwolfie są tylko S-magi czyli te co nie blokują bolta na pustym magu.

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

Na airsoft-news.eu jest nowy plakat Inokatsu.

 

Ceny za repliki ze stalowym boltem i częściami plasują sie od 1072 do 1157 USD.

Za wersje tańszą ze znalowymi bebechami trzeba dać od 750 USD.

 

Ceny bez magazynków.

 

Czyli Inokatsu plasuje się w grupie cenowej P.T.W. (PTW challenge kit 1100 usd).

Czyli raczej będzie to konkurencja dla PTW niż dla WA.

 

Patrząc na realizm w przypadku MTW, systema ma się czego obawiać ;) .

Link to post
Share on other sites

To powinno nieco wyjaśnić :

th_49073_inokatsu_posters_2910_122_579lo.jpg

 

W WA większość części mechanizmu to ZnAl .

 

Magazynki póki co to najsłabsza część tego systemu, może ktoś sie pokusi o jakieś tańsze, co jest bardzo prawdopodobne bo już dwie firmy używają tego samego standardu.

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

A WA z czego jest bolt zrobiony? Nie ze znalu, przeciez z plastiku by tej czesci nie odlali.

 

W WA Bolt carrier jest ze znalu a sam bolt jest z tworzywa i wszystkie elementy systemu magana.

 

NA plakacie Inokatsu Strzałka z opisem BOLT pokazuje właśnie na BOLT CARRIERA po naszemu suwadło , też części z tego plakatu z wersji standard moim zdaniem są gorzej wykonane niż seryjne z WA .

 

Co się tyczy wersji DX to do WA wszystko można już dokupić i ok może i wyjdzie lekko więcej niż Inokatsu albo nawet tyle samo ale zyskujecie full części na zapas albo budujecie drugi karabinek albo tworzycie sobie Upper receiver np. z krótka seryjną lufą .

Finalnie za cene jednego Inokatsu zyskuje się dwie WA wersje wypas i wersje seryjną lub masę części zapasowych .

 

Teraz to Wei-Tech zrobił konkurencje MTW jak i WA, wypuszczając swoją wersje M4 GBB za 460 dolców. W dodatku Full Metal :D

 

 

Jak dla mnie to żadna konkurencja bo lekko a nawet więcej niż lekko inna zasada działania i inna budowa już odbiegająca od takiego realizmu jak system WA o Inokatsu celowo tu nie wspominam bo tylko i wyłącznie skopiowali WA więc to ten sam system .

Edited by Jaber
Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie to żadna konkurencja bo lekko a nawet więcej niż lekko inna zasada działania i inna budowa już odbiegająca od takiego realizmu jak system WA ...

A mógłbyś rozwiąć to stwierdzenie, bo że inna konstrukcja to widać, a co kładzie się aż takim cieniem na realizmie ?!?

Link to post
Share on other sites

Inna zasada działania która bardziej odbiega od budowy ostrej wersji gdzie WA jest najbardziej zblizona.

I np do czyszczenia już się tak fajnie nie wyciągnie bolt carriera i rączki przeładowania bo zostanie ci w upperze system .

Tak samo kwestii wizualno estetycznej po wystrzeleniu ostatniej kulki jak bolt carrier zostanie w tylnym położeniu to w komorze nabojowej jakaś rura siedzi .

 

Mnie takie akcje zniesmaczają po prostu .

Link to post
Share on other sites

Dochodzi do tego jeszcze trochę inaczej skonstruowany mechanizm spustowo- kurkowy ale może nie jest to aż tak tragiczne jak wspomniana wyżej rura w komorze nabojowej.

 

Wracając do WA to można dokupić hammera łożyskowanego w dwóch miejscach i na osi obrotu i w miejscu przesuwania się po nim bolt carriera dlatego o tym rozwiązaniu w WE pisałem że nie jest aż takie złe.

 

oto i on

 

rag_wa_n02.jpg

 

Natomiast plusem WE wydaja się być magazynki które chyba całe są w metalowej obudowie a w WA niestety przednia część magazynka i denko są z tworzywa ale minusem wydają mi się dość mocno wystające szczęki trzymające kulki .

 

 

AA i bym zapomniał oznaczenia body INOKATSU to tragedia nie wiem jak wykonanie bo nie miałem w rękach .

 

MW07A.jpg

 

Za to body do WA z G&P robi bardzo dobrą robotę wykonaniem i oznaczeniami.

 

wp01_copy4.jpg

Edited by Jaber
Link to post
Share on other sites

Z tworzywa jest Osłona trzymająca kulki .

 

Specjalnie po betonie nimi nie waliłem ale spadły mi jedne czy dwa razy i żyja choć przypuszczam że po prostu szczęśliwie spadły .

 

Specjalnie nie wywalam ich na beton bo są bardzo ciężkie sam wiesz ile waży magazynek do pistoletu gazowego to pomyśl ile waży ten do WA ( dla zainteresowanych mogę zważyć na moje oko to waga pełnego magazynka z amunicja do ostrej emki ) i przy tej wadze spotkanie z betonem nigdy nie będzie bezpieczne .

 

Jak by denko jeżeli popęka i gdzieś się ukruszy tonie będzie to miało znaczenia tak osłona prowadnicy kulek jak strzeli to raczej będzie źle :).

 

A wygląda to tak

 

Część po prawej stronie w kształcie odwróconej litery L jest właśnie z tworzywa .

 

L-WAM4MAG-9.jpg

 

Tak to nachodzi na metalowy korpus magazynka

 

L-WAM4MAG-3.jpg

 

A tak wygląda od spodu

 

L-WAM4MAG-2.jpg

 

 

 

A to na 99% jest magazynek z WE.

Fotka tragiczna ale widać że metalowa obudowa ma zagięte zęby tak jak w oryginale .

 

IMG_8738.jpg

 

 

A części są miedzy innymi tu :

 

http://www.ratech.com.tw/eng_ratech/pro_of_eng.html

http://www.boomarms.com/sc/showcatalog.asp...rd=WA+M4+Series

http://www.2roy.com/

http://airsoftpost.com/index.php

http://www.airsoftextreme.com/store/

i na redwolfie

Edited by Jaber
Link to post
Share on other sites

No coz w takim razie bedzie trzeba odpuscic trenowanie dynamicznej wymiany magow :wink:

 

 

A niby to dlaczego ja trenuje na WA wszystkie opcje jakie są możliwe przecież nie musisz stać na betonie czy asfalcie na ziemie trawę czy inne takie to magazynkami z wa napieprzam bezproblemowo no pomijając plażę i piaskownicę hehehhehe.

Link to post
Share on other sites

Witam mam problema :wink: i myśle że mogę na was liczyc.Niewiem co jest lepsze kupic Inokatsu DX czy WA i wsadzic jeszcze kase w graty.Jeśli było by to WA to jakie graty by to miały byc? jakiej firmy? i ile by to wsumie wyszło?.Dodam że myślę o wersji CQBR i chcę miec full wypas :lol: ,pozdrawim.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...