Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Na taiwanie pojawiła się m700 z BELL'a http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1276 w związku z tym iż nie ma w tym dziale żadnego tematu o tym karabinie zakładam go.W gazowych jest ale bardzo mało informacji.A mnie interesują konkretne odpowiedzi na te pytania:

1.Czy części są kompatybilne z tanaką?

2.Jak zachowuje się podczas zimna magazynek tzn.czy syfonuje (gdyby ktoś wiedział)?

3.jakie części wypadałoby wymienić na początek aby jako tako strzelała.

Na razie tyle

Edited by alchemik193
Link to post
Share on other sites
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miałem toto w ręku i miałem okazję przestrzelać replikę na chrono u krakmanów.

Do plusów należy doliczyć preckę, silikonowy hopek i regulację mocy.

Do minusów - potworne rozbieżności w mocy poszczególnych strzałów.

Rozbieżności pomiędzy strzałami sięgały +/- 8% (TAK - PROCENT, nie fps) - czyli do 40 fps! :-F

Regulacja mocy już nie działała, a w rękach miałem egzemplarz z wystawy. Mi tyle, co zobaczyłem, wystarczyło.

Co należałoby wymienić? pewnie magazynek - na ten z Tanaki za 250 zł :D (o ile pasuje

Link to post
Share on other sites

Może akurat dużo dzieciaków przychodziło i kręciło przy tej replice? Czytałem jej dwie recenzje i nie było słowa o skokach fpsów. Z tego co wiem to KJW nie nadaje się do niczego bez wymiany wszystkich części a i tak ze wzgledu na kiepskie magazynki skoki fpsów są duże. Jeśli w Bellu wystarczy wsadzić magazynek od tanaki+dobrą preckę to myślę, że się opłaca. Mam zamiar ją kupić w przyszłym tygodniu to naskrobię jakąś krótką recenzję.

Link to post
Share on other sites

Z precką się chyba narazie wstrzymam bo nie chcę kupować byle czego a mam też inne wydatki ;) Z resztą warto sprawdzić jak ta stockowa precka się ma do celności :)

 

Super jakości się nie spodziewam ale bebechy prędzej czy później i tak wymienię a zewnętrznie też chcę pewne modyfikacje wprowadzić więc myślę, że jakoś to będzie:) Nie oczekuję, że kupię produkt finalny - lubię majsterkować i chcę trochę w tej zabawce pogrzebać :)

Link to post
Share on other sites

Hmm, mógłby tu ktoś posprzątać.

 

Replika dotarła dzisiaj do mnie. Jak na razie wrażenia pozytywne. Łoże ma dwie nadlewki które trzeba będzie usunąć no i łączenie połówek jest do wygładzenia ale to szczegół. Poza tym wykończenie łoża jest ok, sprawia wrażenie jakby było gumowane. Chwyt jest jak dla mnie jest trochę za szeroki ale da się przeżyć. Największy mankament na dzień dobry to ciężko chodzący rygiel. Myślę, że się dotrze ale na razie trzeba włożyć trochę siły przy przeładowywaniu. Może w niedzielę będę miał szansę przestrzelać to się podzielę wrażeniami.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Może jutro popołudniu się bujnę do lasu i sprawdzę jak daleko niesie. Niestety do tej pory wszystkie weekendy miałem zajęte i nie było kiedy przestrzelać :/

 

Pogrzebałem natomiast trochę w bebechach i już chyba wiem, czemu griszy regulacja mocy nie działała. Otóż śruba, odpowiedzialna za tą regulację, może być przesuwana w bardzo małym zakresie (około 0,5 cm). Jeśli ją się wykręci za mocno, teoretycznie zwiększając przepustowość gazu, osiąga się zmniejszenie mocy wystrzału - śruba zaczyna przeszkadzać prowadnicy napinacza. Napinacz przy wystrzale przesuwa się wraz z prowadnicą do przodu i przesuwa "valve knockera" który otwiera zawór w magazynku. Jeśli śruba ograniczy ruch prowadnicy, napinacz będzie miał za krótki skok i otworzy zawór na krótszy czas, lub w ogóle go nie otworzy. Sporo się nagłowiłem zanim do tego doszedłem ;) Poza tym, wygląda na to, że raz poruszona śruba regulacji traci szczelność. Na szczęście taśma teflonowa załatwia ten problem :) Warto też jej użyć na uszczelce komory gazowej (jakoś dziwnie to brzmi). Jutro pożyczę od kumpla chrono to porobię pomiary.

Link to post
Share on other sites

Bell w odróżnieniu od KJW jest podobno wierną kopią Tanaki więc części powinny być wymienne. Tuning nie powinien być ani trudny ani specjalnie drogi, największy problem jest chyba z preckami. Może źle szukałem, ale w ofercie do tanaki są tylko lufy KM (specshop) i do tego niedostępne w tej chwili. Z wyczytanych opinii ładowanie się w KMa jest dość ryzykowne ale laylaxów nigdzie nie znalazłem :/ W sumie jedyne chyba co warto wymienić oprócz lufy, no i uszczelek, jest komora hu - polecane jest wymienienie jej na komorę KA która umożliwia wstawienie precki od VSR i używanie gumek do niej przeznaczonych co daje podobno lepszą szczelność. Ale tutaj też się pojawia zgrzyt bo lufy od VSR są za krótkie dla m700 a inne wymagają przeróbki.

 

No ale przy odrobinie szczęścia i wyłożonych kilku stówkach powinno dać się z bella zrobić rozsądną snajperkę. Ja narazie mam zamiar kupić optykę i maksymalnie uszczelnić układ. Jeśli zasięg i skupienie nie będą zadowalające to wtedy dopiero zacznę inwestować w upgrady.

Link to post
Share on other sites

Z tego co pisał Grisza o odchyłach mocy, wydaje się, że pierwszym i największym problemem tutaj będą właśnie magazynki, a właściwie ich zawory. Z tym chyba nic się nie da zrobić więc jedynym rozwiązaniem będzie wyłożenie 250 zł na magazynek Tanaki.

Pewnie już orientowałeś się w temacie, a ja jakoś nie mogę odnaleźć informacji: jaka gumka tutaj pasuje?

Link to post
Share on other sites

Ok. Z testów w polu nic nie wyszło bo grzebiąc wczoraj we wnętrznościach bella rozregulowałem sprężynę zamka (oczywiście nie wiedziałem o tym) i replika przestała praktycznie strzelać. Spędziłem dzisiaj kilka godzin szukając powodu i przy okazji rozebrałem karabin na części pierwsze. Jak się okazało miałem rozerwaną gumkę hu (więc koleś z rsov nie był wyjątkiem). Na szczęście miałem zbędną gumkę guardera która po przycięciu posłużyła jako substytut. Pewnie zbyt długo nie pociągnie przy fpsach, o których będzie trochę dalej, ale narazie musi wystarczyć. Przy okazji uszczelniłem oringa przy hu. Koniec końców doszedłem do powodu awarii, naciągnąłem dobrze sprężynę w zamku i wszystko zaczęło trybić.

 

Ponieważ zasięgu nie udało się sprawdzić postanowiłem przetestować fpsy. No i tu problemem okazał się chrono który zaczął stroić fochy. Oczywiście jak potrzeba to padła bateria. Ale z tego co udało mi się pomierzyć prędkości oscylują w przedziale 500-530fps (na 0.2g). Max jaki mi wskazał chrono to ponad 570 fps na 0.25 :eek: Jutro kupię nową baterię to zrobię dokładniejsze pomiary.

Link to post
Share on other sites

Hmm... Dziwne. Jak na sklepie testowaliśmy to wyszło 570-580 fps i nie było jakichś większych odchyłów. Testów zasięgu i skupienia nie robiliśmy i robić nie będziemy aż ktoś to kupi i sam zrobi, bo jak wiadomo zamek jest czarny a replikę trzeba sprzedać ;-) . Także na sklepie padło 10 strzałów i na tym się skończyło :-D .

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...