Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Całą drogę mam uszczelnioną i nie występuje zjawisko chmurki. Dzisiaj jeszcze potestuję różne ustawienia regulacji itd. Tam jest naprawdę sporo śrubek które mają wpływ na działanie całości. Ale fakt - jeśli będzie dostępny ten zestaw lepszych uszczelek na specshopie to najpierw jego sobie sprawię.

Link to post
Share on other sites

Ok. Oto seria kolejnych strzałów z jednego napełnienia magazynka. Odstęp czasu między strzałami to około 5 sekund.

 

606.0

587.7

591.7

572.3

576.0

568.5

579.9

579.9

568.5

589.7

576.0

568.5

614.6

559.4

574.1

525.7

442.6

 

Jak widać, po pierwszych dwóch strzałach prędkości oscylują między 568.5 a 579.9. Wyższe wartości pojawiły się gdy poprawiałem ustawienie chrono i przerwa była na poziomie 15-20 sekund. Ostatnie 4 strzały to końcówka gazu. Wg mnie jak na stockowego chińczyka całkiem nieźle.

Link to post
Share on other sites

Hmmm... A uwzględniliście to, ze większość gaziaków powoduje świrowanie chrono... chronoczegoś (która nazwa jest prawidłowa?). U nas było strzelane z pół metra aby chłodek od gazu i jakiekolwiek inne efekty związane z jego rozprężaniem nie miały wpływu na przyrząd pomiarowy.

Link to post
Share on other sites

Czyli w pierwszych 6 strzałach rozrzuty są po 20 fps, potem się "stabilizuje", skok do 614 (bo sobie zawór gazem "pierdnął"), no i końcówka gazu... Zaiste szokująca powtarzalność, jak na snajpę.... Na szczęście to gaziak, więc można dokupić kilka dodatkowych magów i szybko naciskać spust, zasypując przeciwnika chmarą kulek :-F

Link to post
Share on other sites

Jakoś ja widzę, że po pierwszych 3 strzałach (czyżby gaz się schładzał?) stabilizuje się i ma rozrzut niecałych 12fps. Te "pierdnięcia" to raczej kwestia dłuższego odstępu czasu między strzałami. Może też, jak poldeck napisał gaz wylotowy miał jakiś wpływ na pomiar (strzelałem z przyłożenia). Nie jest to powtarzalność tanaki ale nie jest tragicznie i jest to jakaś baza do eksperymentów. Spróbuję zmniejszyć trochę moc i powtórzę pomiary.

Link to post
Share on other sites

Nie porównuj gazu do sprężyny. Tanaka Lamberta ma max rozrzut 9fps przy czym części ma znacznie lepsze. Z tego co czytałem na różnych forach większość Tanak ma znacznie większe problemy z powtarzalnością niż to 9 fps więc nadal uważam że bell spisuje się nieźle jak na chińczyka który docelowo nie ma działać na stockowych bebechach. Jak wymienię trochę części i powtarzalność się nie poprawi to wtedy będzie można narzekać. Wszyscy wiemy, że żeby uzyskać efekty trzeba wpakować w replikę sporo kasy i części a póki co to w bella wpakowałem kilka centymetrów taśmy teflonowej i gumkę hu. Jak już ktoś chce krytykować to przynajmniej niech to robi konstruktywnie.

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie dokręcenie AS'owego tłumika dźwięku o odpowiedniej długości (z miękkimi materiałami w środku) może zniwelować możliwość pomyłki przez świrowanie chrono "Bo gaz jeszcze leciał w chrono".

 

Sory może troche nie jasno napisałem ale dziś jestem nie do życia...

Link to post
Share on other sites

Z niekłamaną niecierpliwością czekam więc na pomiary zakresu regulacji mocy - w testowanym przeze mnie egzemplarzu kręcenie regulacją mocy guzik dawało...

 

A obawiam się, że sama wymiana maga np na tanakowski niewiele da, bo reszta repliki nie będzie i tak szczelna...

Link to post
Share on other sites

Niestabilność wyników ma w sumie 3 źródła: zwalniacz zaworu który jest mało precyzyjny, gumka na łączeniu maga z komorą w zamku i luzująca się prowadnica sprężyny w zamku. Zwalniacz ma niewielki wpływ, prowadnice udało mi się w końcu dobrze zablokować natomiast głównym winowajcą jest nieszczęsna gumka która najzwyczajniej w świecie się wytarła w jednym miejscu. Jak ją trochę wysunę w górę mam 3-5 strzałów z rozrzutem rzędu 6 fps a później zaczyna się loteria - gumka wsuwa się w otwór i słabo przylega do wylotu dyszy magazynka.

 

Regulacja działa, nie zakręcałem do końca ale zszedłem do wyników rzędu 480fps.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie zgadzam się. Każdy powinien zacząć od szturmówki gdyż dużo osób naoglądało się filmów o snajperach np. "Wróg u Bram" i wydaje im się ze tak fajnie byś snajperem. Dlatego każdy powinien z rok pobiegać z szturmówką by załapać o co chodzi i wtedy zdecydować co i jak. Oczywiście istnieją wyjątki np. ja ale to są już wyjątki potwierdzające regułę.

Link to post
Share on other sites

Czyli problem z powtarzalnością niedotyczy ćiśnienia w magu ... :/

Wtedy byłoby łatwiej, adapter Co2 z manometrem i po 2-3 strzały na mag. (trzymam taki do granatów)

 

Myślisz, że tak do 1000zł(nielicząc optyk i innch takich) całość wyjdzie na ludzi?

Np powerbolt + komora od G&G i długi mag od Tanaki?

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Czytałem praktycznie same negatywne opinie odnośnie długich magów więc odradzam. Powerbolt nie ma sensu chyba że to 580fps to dla ciebie za mało. Problem z powtarzalnością to imho właśnie wina ciśnienia w magu i konstrukcji zaworu. Powerpack poprawia podobno ten stan rzeczy i jak będę miał trochę gotówki to go sobie napewno sprawię. Z czasem komorę można też wymienić chociaż na dzień dzisiejszy nie wiem czy ma to jakiś sens. Pierwsze co trzeba wymienić to wszystkie uszczelki i gumka hopup. No i uszczelnić taśmą teflonową co się da. Później powerpack+precka. Reszta to już raczej widzimisię właściciela:) W 1000zł razem z repliką może się nie zmieścisz ale w 1200 napewno. Dopóki nie zrobi się cieplej nie będę ci umiał powiedzieć czy się opłaca bo testy zasięgu i celności przy obecnej temperaturze nie mają sensu.

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie zasięg jest najważniejszy... 60m całkiem mnie satysfakcjonuje.

W M700 tanaki miałem problem z cięzkimi kulkami (latały jak chciały),

stąd chyba bez zmiany komory sie nieobejdzie.

 

No i 1200zł jest całkiem do przełknięcia, osłabiłbym swoją parasnajpe i inwestycja sie zwróci ...

 

Jeszcze tylko jedno pytanko(no, dwa...), czy replika jest czasochłonna w konserwacji, wybitnie syfoczuła i czy jesteś zadowolony z ulokowanej kwoty?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...