Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

530 fps i zasięg skuteczny gdzieś pomiędzy pięćdziesiątym a czterdziestym metrem jak dla mnie to koszmar. W moim stockowym aegu dysponuję skutecznym ogniem na dystansie 40m(mierzone)(moc wg producenta 410fps, wystrzelane około 50k kulek).

 

zasięg całkowity nie został podany i nie ma on wielkiego znaczenia w karabinie wyborowym. W moim odczuciu liczy się głównie skuteczny zasięg, gdyż to nie aeg którym możesz posłać lobem chmórke kulek i liczyć że któraś trafi.

 

powtarzalność nie została sprawdzona w tym przypadku, więc nie można jej wykluczyć jako czynnika powodującego słabą celność repliki.

Link to post
Share on other sites

ja powiem tak, mam go 2 tydzień i mialem okazje postrzelać sobie zaledwie 3-4 dni. Mag szlak trafił i teraz kolekcjonuję pieniądze na ten z TANAKI. Jestem po wymianie gumek HU z g&g, nie wiem jak model pawelkotas0412, ale mój z odległości 65 metrów ( +-1m) trafiałem w A4 7-8/10. Na większym dystansie nie miałem okazji go sprawdzić, ponieważ następnego dnia mag stał się nieszczelny. Gdy go uszczelniłem to teraz karabin pluje kulkami a gaz dostarczany jest w baaaaaardzo małych ilościach do komory. Sam już nie wiem, myślałem że wina maga- uszczelniłem, przesmarowałem, sprawdzałem ; potem że iglica coś szwankuje- rozkręciłem, naciągnełem. Potem zaczął cały zamek latać- musiałem go od nowa usadzać w szynach... Jeżeli chodzi o awaryjność, w moim przypadku były kłopoty. Teraz gdy rozkręcałem komore HU okazał się że brakuje jednej kulki ( łożysko) i gumki stopującej którą powinna być nałożona na lufę ( odkrycia przy wymienianiu gumek na g&g). A co do samej repliki- jest piękna :D

 

 

A teraz do tych userów tego forum co mają więcej wiedzy na temat gazówek: Czy ktoś może powiedzieć dlaczego magazynek nie podaje/komora nie pobiera gazu, w skutku pluje kulkami na jakieś 5 CM?

Ja dosłownie wymiękam.

Link to post
Share on other sites

W tym tygodniu zamówię zestaw gumek G&G i nowy gaz (testy robiłem na końcówce i jak się przed chwilą dowiedziałem na rozciętej gumce hop up). Jak wszystko zmontuję to powtórzę testy. Wyniki zamieszczę w tym temacie.

Mam pytanie skąd weźmiesz gumki do Tanaki? W sklepach nie ma... A na capri "może" będą...

Link to post
Share on other sites

tej komory raczej nie kupię (brak funduszy), wolę poczekać na gumki a za 250zł zamiast tej komory wolałbym kupić maga z tanaki. Prowizoryczną gumkę hu wykonałem z gumki do EAG, jakoś kręci ale nie wiem jak długo ponieważ nie jest silikonowa, jest to stockowa gumka pochodząca z cm028 (ak)

Link to post
Share on other sites

mam problem. kupiłem gaz i po każdorazowym napełnieniu magazynka można wystrzelić max 11 kulek. jedna kulka leci daleko a druga spada przed lufę i na zmianę. co może być tego przyczyną? dodam że wszystkie śrubki są dokręcone i że przy całkowitym odkręceniu gumki hop up dzieje się tak samo.

Link to post
Share on other sites

Ja bym obstawial na szybkie wyproznianie sie magazynka. Jezeli robiles tuning mocowy to po prostu konczy ci sie szybciej gaz. Jezeli rozkrecales gnata, to zrob to jeszcze raz. Moze cos zle skreciles.

 

Napelnij maga tez gazem i odstaw na pare godzin by sprawdzic czy sie samoistnie nie wyproznia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...