Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zbudować prosty granatnik na kulki :)



Recommended Posts

Ja uzyłem zaworu ciśnieniowego uzywanego przy konstrukcji ... narzędzi precyzyjnych

Koszt tego to 18 zł i jest wytrzymałay jak mało co.

Zawór ten jest tak zbudowany ze wystarczy ruszyć dźwigienkę o około 5-6 mm aby cał otwór był po prostu otwarty. A jeden szybki ruch i przytrzymani spustu przez 1 sekundę daje zatrważajęce wyniki.

 

PAMIĘTAJCIE!! PROSTOTA PRZEDEWSZYSTKIM!!

 

Przy tym jego przepustowość jest na tyle duża ze granatnik ma ogromną siłę.

 

Zbiornik gazu wykonany jest przezemnie zaś końcówka do ładowania została wycięta z magazynka do starego gaziaka. Po to aby było można prosto i łatwo ładować.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widzisz Razielos, podejrzewam że twój zawór ma zbyt małą przepustowość i mimo wszystko nie działa na niego takie cisnienie... cóż, nasza konstrukcja ma walić 400 BBkami na raz :)

 

I takie kolejne pytanie do was, drodzy majsterkowicze - czy są jakieś szybkozłączki albo coś w tym stylu, vo wytrzyma te 250PSI? Bo chcieli byśmy, by zbiorniki ze sprężonym powietrzem były wymienne. Naładowanie jednego kompresorem pewnie by 'trochę' trwało :/

Link to post
Share on other sites

Szybkozłaczki napewno są, tylko trzeba poszukać. Jezeli macie dość miejsca to mozecie zastosować miedziane przewody o średnicy 6mm (do nich właśnie sa przystosowane te zawory), które łączy się za pomocą specjalnych zacisków. Coprawda nie są to szybkozłączki ale można je wykręcać i wkręcać wielokrotnie, z tym, ze trzeba to robić dość ostrożnie bo sa wykonane z mosiądzu.

Link to post
Share on other sites

Nie stary Uzielku przepustowość jak na 9 luf jest bardzo dobra a nie powiedziałem ze ja uzywam najmniejszego dostępnego a są i większe o większej przepustowości.

 

Pójdę jutro specjalnie dla Ciebie i zapytam czy mają takie elektromagnetyczne zawory. Jak cena będzie przystępna i jak cacko bedzie dostępne to dam znać.

 

I powiedz jeszcze co ty chcesz wogóle budować??

Działo przeciwpiechotne?? Bazookeprzeciwpiechotną?? Pom-PomaPrzeciwpiechotnego?? Moździerz??

 

Jezu aż strach mi pomyśleć :twisted:

Link to post
Share on other sites
Ja uzyłem zaworu ciśnieniowego uzywanego przy konstrukcji ... narzędzi precyzyjnych  

Koszt tego to 18 zł i jest wytrzymałay jak mało co.

Czy ma to jakąś fachową nazwę(nie chce żeby sprzedawca się na mnie dziwnie patrzył :wink: ). W jakich sklepach pytać o takie zawory?

Link to post
Share on other sites

Na początku miała być to wyrzutnia rakiet.

 

Ale pewnie będzie to za duże. No i jak nosisz do tego kompresor si akumulator? W skrzynce z amunicją?

 

No to zacząłem się zastanawiać nad czymś większym. Moździerze walą stromotorowo, działa p-panc płaskotorowo, a ja chciałbym coś co wali i tak i tak (poza tym działo p-panc strzelajace do piechoty?). No to wypadało by zbudować jakąś lekką armatę 76,2mm czy coś w tym stylu ale one bycze są (czytaj: duuuuże)... a ja wolał bym coś gabarytów działa p-panc... No i tu klops :/ iby Poza tym mi się marzy coś z pancerzem przednim - żeby ogniomistrz i ładowniczy czy jak oni się zwą byli osłonięci przed ogniem n-pla.

W sumie można by zbudować dużą armatę ale ile na to środkow by trzeba było... i osiagi niewspółmierne do wyglądu. Wiec chyba stanie na armacie miniaturce która będzie wyglądać komicznie :/

Z transportem mniejszy problem bo kolega z którym to buduję ma malucha i najwyżej będzie się holować :]

Link to post
Share on other sites

Fachowa nazwa: Zawór ciśnieniowy do instalacji ciśnieniowych-powietrznych. Ja kupiłem taki w sklepie z częściami do PCV i innymi takimi gratami.

Ostatecznie mozesz zamówić go przezemnie :D :D :D

 

 

Uziel ja tylko zartowałem z przeciwpancernym działem przeciwpiechotnym.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Razielos nie zrobił cacka do końca, bo wqurwił sie w momencie kiedy zawór okazał sie nieszczelny na przełaczniku i powyginało przyspawane miedziane rurki niwecząc moja prace.

 

Zaczełem naprawiac, ale zabrakło mi kasy i cierpliwości wiec projekt musiałem zarzucic.

 

Jednakze codziennie ( tj. od 6 mc chyba ) co w nim robie i powoli go kończe. Wiecie szkoła, dużo nauki i materiały które trzeba kupowac a nic nie jest za darmo. I dodatkowe wydatki takie jak Karcianka LOTR :P

Link to post
Share on other sites

a ja tak z innej beczki.......tzn. w sumie w temacie bo też robię granatnik.... wykorzystując co prawda "granaty" mosquito....

Materiały użyte do zmajstrowania "prototypu" - drewniana kolba od starej wiatrówki, rurka instalacyjna 40 mm, mechanizm spustowy od wiatrówki + parę części drobnych w stylu śruby i pierścienie, zatrzask itd.

zasadniczo będzie to wyglądać jak mocno nieudana replika M79.... coś na kształt w każdym razie....

Link to post
Share on other sites

Z tym, że cholerne Moskity są drogie.

 

Ja obecnie cały czas mam na celowniku projekt aircannona (a.k.a. spudguna). Byłem swego czasu w OBI i oglądałem takie śliczne stalowe rury idealne na zbiornik. Mam już koncept i gdy tylko uzbieram trochę wiecej forsy, czas ruszać na zakupy.

 

Według kalkulatora on-line moje maleństwo przy zbiorniku 3.81x30cm i lufie 3.81x80cm oraz ciśnieniu 18atm (taki mam kompresor), załadowane 250 BB (50g) miało by V0 równą 168.87 m/s i Ek równą 712.922J. Nie wiem, czy to możliwe, podejrzewam, ze kalkulator może być jakis walnięty... ale mimo wszystko, jeśli to prawda, to.... ał!

 

Wogóle polecam ten sajt:

http://mylab.pwii.pl/

Link to post
Share on other sites

moskity są drogie ale nie trzeba kombinować z zaworami włanej roboty/innego przeznaczenia....

 

Co do działa plazmowo/jonowego które próbujecie zrobić to mam pewną uwagę.....

 

=> A nie lepiej zrobić z części od 2 elektryków replikę dwulufowego działka 20mm? też można wstawić przednią osłonę i podwozie kołowe/trójnóg. Też jest zabawa a nie zrobicie nikomu krzywdy tymi 167 J .... konstrukcji tego typu było wiele - więc jest pole do popisu - do tego nie trzeba używać gazu i zaworów... 18 atmosfer to dużo, w zimie zawory mogą nie wytrzymać itd. itp.

Link to post
Share on other sites
zamierzm zrobic cos takiego tylko system dzialania jak w shotgunach tm

3 tloki i 3 cylindry

Bez urazy - a ty zrobiles cos wiecej - do tej pory jest w trakcie robienia wlasnej repliki, magazynkow, czesci i bog wie czego tam jeszcze. Teraz granatnik. Potem moze czolg albo cala dywizje.

Nie odpowiadaj mi - udowodnij mi, ze sie myle. Pokaz mi zywe dowody bo jak na razie to tzw przypadek "erotomana gawedziarza".

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

a ja tak tutaj, zeby nie zakładać nowego zbednego wątku :wink:

 

znalazlem cuś takiego http://www.uncompany.com/pageproductdetail...asp?prodid=3295.

czy ktos mial z tym do czynienia? szukałem tego gdzie indziej i nie mogłem za bardzo znaleźć. fajna rzecz, tylko z eksploatacja nieciekawie :( ma ktoś jakieś zdjęcia tego w akcji(chodzi mi o replike)?

pozdrufki

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Idziesz do sklepu z armatura lazienkowa i pytasz o takie rurki badz robisz sam tudziesz szukasz przez internet. Ja sam kupilem w sklepie.

Granatnik jest w 80 procentach zrobiony, i mysle ze wkrotce dam zdjecia :P

Fakt, w pore ale zapomnialem na jakis czas o nim a przypomnialem sobie w momencie kiedy ktos rzucil na strzelance " a moze zrobic sobie granatnik?"

O ile pamietam Gerard Heime wrzucil kiedys wykonany przezemnie w paincie ( a jak ! :D ) projekt, wiec mozna sie wzorowac. Wogole wprowadzilem poprawki i calosc zalalem troche zywica zanim odstawilem go na polke. Teraz nabral troszeczke wiecej masy ale co musze przyznac jest niezwykle szczelny. Jednakze zawór suzacy do ladowania, a wyciety z magazynka od starego gaziaka zepsul sie i puszcza gaz, a ja nie mam skad wziac nowego zaworu. Ma ktos taki?

Piszcie i pytajcie jak co.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...