Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zbudować prosty granatnik na kulki :)



Recommended Posts

Witam!

 

Otoz od pewnego czasy naszła mnie chęć zbudowania jakiegoś granatnika który mogłbym podwiesic pod moją MP5SD3

 

Oczywiście zanim o tym pomyślałem poszukałem po stronach i... nic takowego nie znalazłem wiec będe pierwszy.

 

Po kilku dniach intensywnego myślenia i zuzycia całego zeszytu 32 kartkowego 2 ołówków 1 gumki narysowałem prototyp niezwykle prostego i taniego granatnika.

 

Napęd gazowy ze zbiornika wbudowanego w obudowę.Granatnik posiada 9luf wykonanych z miedzianych rurek kaliber 6.04 do 6.12 w zalezności jakie dostanę.

 

Rurki te są wpięte w rzędzie >OOO w okrągłej rurce metalowej

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>OOO

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>OOO

 

Magazynek jest na końcu tych rurek i wygląda jak 9 odciętych końców tychże rurek uszczelkami na kulki. Magazynek zostanie tak ułozony zeby przez specjalną klapkę mozna go było wyciągać i napełniac.

Zaraz za magazynkiem w odległości około 3-4 mm mieści się zbiornik ciśnieniowy z zaworem który będzie wypuszczał gaz w kierunku kulek ( że sietak wypowiem bo nie mam jak tego ująć )

 

 

Cały granatnik będzie miał długość około 180mm kaliber lufy coś koło

35mm. Granatnik ten będzie prosty w wykonaniu.

 

Osoba posiadająca sprawne ręce, odrobine narzędzi i :

-9 rurek miedzianych

-1 zawory ciśnieniowe

-metalową rurkę obudowę

-3 aluminiowe lub 2 drewniane i 1 aluminiowy krązek

-Odrobnia talentu

 

Koszt całkowity granatnika nie wyniesie wiecej niz 100 zł łącznie z uchwytem do broni i malowaniem.

 

 

Aby kulka nie latała w magazynku i przypadkiem nie wyleciała przez lufę w czasie biegu, z prętów do glue gun( czyli kleju inaczj, bo narazie nie mam pomysłu na coś innego) wycina sie ciasne hm... otoczki dla kulek.

Otoczki te wsadzaz sie do rurek magazynka a w nie kulkę.

Kulka będzie sie trzymała i nie wypadnie.

 

Prawdopodobnie do kazdej rurki zostanie wykonany Hop-Up metodą zaprzezentowaną w warsztacie WMASG.PL.( za pomocą kawałka balonika )

 

Mam nadzieję że dzięki temu rozwiązaniu zwięsze zasięg i skupienie strzału.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszystko pięknie ale bez specjalnego „montażu” na nabój CO2 nic nie zrobisz. Mowa jest o takim elemencie: http://www.medienparadies.de/maxs-sport/pl...&artikelid=569&

 

Temat tego typu konstrukcji(które w już działają) był już poruszany np. tutaj:http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=4840...er=asc&start=15

 

Misiek był w tej korzystnej sytuacji że jako Paintballowiec miał adapter do nabojów CO2. Gdy ktoś chce wykonać taki granatnik/bazowe/moździerz musi niestety liczyć się z dodatkowymi kosztami zakupu takiego elementu.

Link to post
Share on other sites

Tak apropos granatników i tym podobnych (obecnie myślę nad aircannonem z kolegą) postanowiłem zadać pytanko... skoro już ludzie zwrócili uwagę na ten topic :)

 

Jak myślicie, czy popularna metoda 20 luf i w każdej po 15 kulek (300 to chyba wystarczajaca ilość) jest lepsza od zastosowania jednej dużej lufy (40mm?) i koszyczka (tak to się nazywa?) jak w shotgunie. Mianowicie, gaz nie działa bezpośrednio na kulki, ale na papierowy (ew. z innego materiału; w shotgunach oczywiście nie jest to papier! :)) koszyk w którym są. Druga jest prostsza, ale czy równie skuteczna? Nie wiem, jakie są straty ciśnienia przy takim rozwiązaniu? O ile koszyczek będzie w miarę szczelnie przylegał, to chyba powinno być OK?

Link to post
Share on other sites

Według mnie koszyczek jest lepszy bo jakby wsadzić po 15 kulek do jednej lufy to wystrzeliły by najmniej 5-6 ostatnich kulek od końca bo rszta po prostu wyleci spokojnie przez lufę i padnie 1 metr dalej.

 

A skoro chcecie budować AirCannon to moze wymienimy się koncepcjami budowy??:):):):):):):)

Link to post
Share on other sites
Według mnie koszyczek jest lepszy bo jakby wsadzić po 15 kulek do jednej lufy to wystrzeliły by najmniej 5-6 ostatnich kulek od końca bo rszta po prostu wyleci spokojnie przez lufę i padnie 1 metr dalej.

a sprawdzales to doswiadczalnie?

jesli tak to napisz producentom cartridgy Mosquito to jest niemozliwe... bo nieswiadomi tego faktu produkuje granaty do M203 na 54 kulki (9 kulek na lufe) i booby trap'y na 165 kulek (15 kulek na lufe)...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zagraj w pierwszą część Half-Life a tam w połowie gry zobaczysz jak wygląda takie połączenie lub podaj maila to ci wyślę zdjęcie..

 

Co do osób zainteresowanych planami takiego cacka to też prosze na maila.

 

Koszt całkowity bedzie gdzieś do 80 zł

 

 

A ja już go prawie skończyłem tylko musze uszczelnić magazynek.

Ps. Coś takiego strzela 2 razy 9 kulek.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej zgnojić,krytykować a samemu nawet nie pomyśleć.

A co, myślisz ze nie wolno kombinować we własnym zakresie??

Dla ciebie to głupota a dla mnie dobra rzecz.

 

Taki to jesteś Polaku.

 

A słyszałes o firmie CAW?? Ona produkuje granatniki które można podwiesić pod MP5 i nawet Desert Eagle.

Niestey strony nie podam bo nie pamiętam ale tam u góry jest taki przycisk Szukaj wiec może on coś znajdzie??

 

( Czemu mam zawsze chęć kopnąć w dupę i dac po ryju niedowiarkom??

Odpowiedź wyżej. )

Link to post
Share on other sites

Oto granatnik Razielosa:

http://ge.heime.w.interia.pl/rav1.jpg

 

Mam pytanie Razielos - jak zrobiłeś zbiornik na gaz i jakiego zaworu użyłeś?

Ja szukam zaworu elektromagnetycznego o jak największej przepustowosci który wytrzyma 250 PSI :) I najlepiej na 24V lub 12V - ale takich nigdzie nie widziałem...

 

EDIT:

z nieznanych mi przyczyn jpg ładuje sie długo albo wogóle nie ładuje :/ Muszę to jeszcze sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Uziel są takie zawory o baaardzo duzej przepustowości i wytrzymałości (około 250 psi). Stosowane są w instalacjach gazowych do samochodów. Ale mają dwie wady: Są dość duże (wielkości myszy komputerowej) i trochę kosztują (dokładnie nie wiem ile, ale w 100 zł się nie zmieścisz). A główna zaleta to niezawodność i wysoka sprawność.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...