Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LR 300 [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 688
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy u was też się wyrobiła kolba tak że się jej nie da złożyć ? Bo u mnie za cholerę nie chcę się złożyć :/ Chyba zainwestuje w tą co ma krakman ; ) A co do precki to sam bym kupił gdyby nie to że nie mam zbytnio kasy na kulki dobrej jakości ; )

Link to post
Share on other sites

Killer:

Jakby co to ja mam oryginalną sprawną kolbę na sprzedaż. Po jednej strzelance przyszła mi ta od Boyi składana więc oryginał leży w szafie. Pisz na priwa to na bank się dogadamy :)

 

Co do precki to skupienie znacznie wzrosło, zasięg chyba niewiele - przynajmniej ja tego nie zauważyłem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zainwestowałem w komorę KA, do tego precka 6,03 Guardera 363 i fioletowa systema- wywaliłem czarnego Guardera, gdyż był chyba za twardy- reszta stock. Używam Goldenball z Asgshopu- na razie przebieg około 10k (z tego 3 na Goldenach) zasięg po prostej obecnie 60 m, lekkim lobem (takim, który widzę kulki w swojej lunecie- 80 m) jak na razie nic się nie dzieje i byle tak dalej

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich fanów LRKi.

 

Niedawno się zarejestrowałem ale LR300 produkcji [A&K] mam od bodajże marca. Wybór na ten karabin (a jest to pierwszy mój w ASG) padł dzięki zafascynowaniu grą i klimatem Stalkera. Odkąd tylko miałem dostęp do tych gier, głębiej interesowałem się też tym co się wydarzyło w elektrowni Czarnobylskiej na Ukrainie. Zdarzyło mi się utrafić kilka odcinków "Bitwy o Czarnobyl" na discovery, no i rzecz jasna kilka lat przed Stalkerami królował legendarny Fallout oraz klimat postapokaliptyczny. Wszystko chyba jednak zaczęło się od MadMaxa :) a może i czegoś jeszcze wcześniej - nie wiem.

 

Fascynacja opustoszałym miastem Prypeć i tym zamglonym niebem w tamtych okolicach na wschodzie, nie ulatnia się ze mnie ani trochę. Tak więc gdy w grze napotkałem Sniper TRs301 zakochałem się momentalnie, lubię też Siga 550 bo obie te konstrukcje w Stalkerach są bardzo dobre i popularne. Niestety Sig jest z reguły dwa razy droższy na rynku replik, więc poprzez kompromis, zdrowy rozsądek ale też i głos serca (!) doszedłem do LR300.

 

Z charakteru najbardziej podpasowali mi kamraci z frakcji Freedom, czyli wolności i niewzruszonego luzu połączonego z dozgonną przyjaźnią i pomocą choćby do ostatniej kropli krwi. Oni też LRKi używają więc wszystko ładnie się zgrywa. Munduy mają w podobie flecktarnu ze swoimi dodatkami i całkiem dobrze w nich wyglądają. Jak więc nie trudno się zorientować, będe dążył właśnie do takiej konfiguracji :uśmiech: A i wybaczcie, jeśli część mojego posta nie jest do końca związana z tematem, choć jednak jest.. raczej.

 

Co do samej repliki, mojej opinii o niej i planach do modyfikacji. Na pewno wymienię lufę ne precyzyjną i na tyle długą na ile to możliwe, bo mam wersje LRKi długą. Dokupiłem sobie już tłumik, rodzimej produkcji Silesi. Bez wyskoków, 30 na 150 mm (średnica x długość) czarny, matowy kolor, tłumik wykonany z aluminium i nie kosztował mnie dużo. Dokupię też kolbę rozsuwaną, taką jaką już tutaj nie raz polecaliście, czyli tą jedyną pasującą. :) Wygląda.. chyba nadal ładnie, później wstawię jakieś zdjęcie. Teraz broń jest długa jak cholera ale i tak idealnie moim zdaniem wyważona. Można ją spokojnie postawić na magazynku i nie będzie się przewracać. Nie jest też ciężka ani jej wymiary mi nie przeszkadzają bo jestem dosyć wysoki. Jak narazie nie mam pieniędzy by od tak wszystko w niej wymienić ale też gdybym miał, to zbyt szybko bym się znudził. A tak.. to się czeka na kolejne części i nadal się człowiek podnieca i zachwyca a o to przecież chodzi, by mieć jakiegoś bzika. Jak to moja mama określiła - "lepiej żebyś się podniecał tym karabinem niż stał przy budce z piwem"

 

Pozdrawiam. :uśmiech:

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Wymieniał może ktoś z was dysze ? Chciałbym się dowiedzieć jaki tam wlaściwie jest jej typ (zwykła czy bore-up). W opisie pamiętam , że był to niby bore-up, ale ostatnio dzwoniliśmy do Krakmanów i sami nie wiedzieli.. Jeżeli ktoś wie (zmieniał lub sprawdzał) to prosze dać znać ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chwyt przedni się kolebie dosyć dosyć. Ale jak się go mocno złapie leży pewnie w dłoni ze względu na jego powierzchnię. Najlepszym wyjściem na przykład w wypadku gdy odstaje bateria albo chwyt się gdzieniegdzie odgina/odkształca - jest poprawienie ułożenia akumulatora i przykręcenie chwytu czterema zwykłymi śrubkami. Wtedy co prawda nie można go zsunąć ale też się nic już nie ruszy, więc jest to do zastosowania już przed samą bitwą gdy mamy wszystko przygotowane.

 

Co do granatnika - nie znam się no ale...

Dziwna jak dla mnie konstrukcja i średnio by mi pasowała z wyglądu do LR - pomijając już wyważenie całej broni w takiej konfiguracji. Na stronie pisze, że jest to pod montaż do 20 milimetrowej szyny RIS. Chwyt LR u spodu ma pięć otworów do przykręcenia szyny. Nie wiem jakiej dokładnie średnicy śrub tutaj potrzeba. U mnie blaszka jakiegoś tworzywa, które miałoby trzymać taką szynę po wielokrotnym wyciąganiu całego chwytu - zwyczajnie odpadła i musiałem ją przykleić ale już wszystko gra choć kto wie co by było z takim ciężarem u spodu.

W dodatku ogólnie wydaje mi się, że może być problem z zamontowaniem akurat tego granatnika. Potrzeba tutaj chyba wysokiej szyny bo inaczej sam jego montaż może chaczyć o chwyt.

 

PYT --> Ktoś się może orientuje jaki jest ten typ Tłoka/Cylindra w LR od A&K?

Nie wiem dokładnie czy tu chodzi o tłok czy cylinder i czy jest to typ 0 czy 1 :poddanie: - wybaczcie za niewiedzę. No i tym samym chciałem się dowiedzieć jaką najdłuższą lufę ktoś z Was zamontował do karabinu i jak wszystko chodziło.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Już znalazłem pare stron wstecz. Niby 0, więc 420 mm lufę na pewno dobrze będzie obsługiwać :uśmiech: Tylko nie wiem jednego. Czy wszystkie lufy ze średnicą wewnętrzną ok. tych 6 mm, pasują do każdej lufy zewnętrznej, każdej możliwej repliki? Chodzi mi o to, czy nie wystąpi mi nagle problem ze zbytnią ciasnotą albo luzem po zakupie preclufy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...