Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LR 300 [A&K]


Recommended Posts

18032010133.jpg

 

Kiedyś ktoś pisał że chciałby zobaczyć LR ze stałą kolbą no to proszę :)

Trochę pokrak wyszedł ale z charakterem :)

 

 

I tak w klimacie dyskusji tez mam od Krakmanów i cylinder musi być 0 bo inaczej nie pociągnęłoby mi lufy 469 mm (po to ten tłumik)

Edited by wolf_messing
Link to post
Share on other sites
  • Replies 688
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acha, spoko, "stałą" nazywa się kolbę stałą, ta powyższa natomiast jest "teleskopowa" ;)

 

Ale nie ważne - jak widać na zdjęciu z ~circa 15 strony tego wątku też miałem taką kolbę jak Ty, ale w końcu z niej zrezygnowałem - ta gumowa podkładka jest gruba i cholernie twarda, w ogóle mi nie leżała. Nie przeszkadza Ci ona?

Link to post
Share on other sites

całkiem fajnie zrobiona giwerka :) co Ty za magi tam podczepiłeś M4 Real cap ?

 

Tak swoją drogą to widziałem ze kilku kolegom też przytrafiła się przygoda ze skręcającymi kulkami czy ktoś doszedł o co chazi bez wymiany komory HU :poddanie:

Edited by szuja3
Link to post
Share on other sites

Cylinder jest 0, bo:

- pisali mi tak Krakmani

- rozbierałem:)

 

Co do lotu kulek. Niestety, pewnie będziesz musiał rozebrać jeszcze raz. Bardzo możliwe, że to właśnie wina gumki, która jest krzywo założona. Albo też dystansera. Pokombinuj aż do skutku. Może też być brudna preclufa - przeczyść. Najpierw na mokro, smarem sylikonowym (tylko uważaj, nie dotykaj gumki HU, bo będzie później jeszcze gorszy ambaras z lotem kulek ;) ). A później elegancko na sucho - ma się błyszczeć jak... Być może też kulki gdzies zahaczają o tłumik?

A może to wina wiatru?:)

 

A du...a wszystko cycuś glancuś, wcześniej miałem Guardera i było to samo w międzyczasie wysyłałem giwere na gwarancję na podkładkowanie i dodatkowo wymienili dystanser mam 3 dystansery i nic się nie zmieniło :wink:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to dobrze że tutaj :

 

Panowie kupiłem LR300 P&J w taiwanguns

 

 

Sam początek wszystko było ok , oprócz magazynka który się zacinał. OK.

Pojechałem na zlot dla ścisłości AREDNY 2010 , wyjmuje broń pierwsze co to zepsuty bezpiecznik dlaczego jak to mówią w reklamie PLAY tego nie wiem nikt . OK , spiołem na krótko działa ok hop-up ok no tylko ten mag . Skończył się zlot spakowałem replikę . Wracam kupiłem bezpiecznik , montuje go wychodzę na pole strzelam wszystkie kulki drastycznie do dołu (bateria naładowana ) kręcę hop-upem w jedną i drugą stronę nic nie daje . Poszedłem po południu nakręciłem go praktycznie na fulla wystrzeliłem sporo kulek to zaczął łapać hop-up , ale odległość jakaś średnia i rozrzut straszny , nie wiem teraz muszę oddać kilkanaście strzałów żeby hop up zaczął coś działać (wcześniej tak nie było ), zastanawiam się nad reklamacją bo mam już tego dość co o tym myślicie , liczę na waszą opinie .

 

Pozdrawiam ZEM

Link to post
Share on other sites

więc, ten mag to chyba std. w lr300 :-), ja kupiłem dodatkowy od razu

i całe szczęście że na pierwszej strzelance miałem oba, fabryczny ...

nie dojść że był w innym kolorze to też się zaciął ale drugi ratuje zawsze mnie ...

 

co do hop-up czytałem recenzję przed zakupem i właśnie ta gumka potrzebuje czasu by się nagrzać ...

 

ja wymieniłem lufę oraz gumkę, Systemy i ... szybo założyłem oryginał PJ

 

lufa systemy i gumka PJ, wg, była bardziej szczelna od kompletu systemy

możliwe że uszkodziłem gumkę systemy ale bo taką lewą dostałem

 

faktem jest to że lufa systemy + gumka pj jest o wiele bardziej szczelna

 

a magazynek co jakiś czas zacina się i tak :-), kulki guardera mam 0.28

Link to post
Share on other sites

dzięki za odpowiedź , ale panowie ja na razie nie mam zamiaru ani chęci pakować w nią kolejnej kasy , chce ją reklamować co o tym sądzicie . Jeśli chodzi o gumkę to jest jeden wielki mit ze się gumka ma nagrzać pff , dziwne ze jak dostałem broń od razu hop up działał dobrze teraz coś nie tak , uprzedzę pytanie było chłodniej jak ją kupiłem gdzieś 2 tygodnie temu .

Link to post
Share on other sites

jak pierwszy raz będziesz rozkręcać ... uważaj na dystanser ...

łatwo to zgubić, co do komory, to też słyszałem, od brata, który rozkręcił

niedawno coś od krakmanów, komora była tłusta od oleju

 

moja sucha jak pieprz, i taka powinna być raczej, bo co tam smarować :-)

fakt, można ten element dociskający dystanser, tylko po co ?

 

zastanawiam się nad tym hop-up miałem podobne objawy wcześniej,

tzn. gdy założyłem gumkę systemy, jak masz czas wyślij do serwisu ...

 

oni pomyślą co zrobić, ba rozkręcą karabinek, i nie będziesz musiał się

martwić potem że ktoś ci powie z ich serwisu że są ślady kręcenia więc gwarancja do bani ...

 

ja wysyłałem bo coś zaczęło zgrzytać, przysłali

: wymiana silnika + podkładkowanie

 

a potem spokojnie rozkręciłem i wymieniłem lufę ...

 

wg. mnie wydatek który można pominąć, ale jak masz wolne 120 zł

bierz wymieniaj ... kulki lecą ... prościej :-) fakt mam teraz czarny dystanser H PJ z oferty krakmana ... ale komplecik 10zł kosztuje a nie 40 jak u konkurencji, ciekawe jeszcze ile wytrzyma ...

 

co do temperatury ... masz rację ... ja nie zauważyłem różnicy,

jedynie aku w kość dostawał ... lufę miałem jeszcze stokową, jak i dystanser ...

 

precka jest od dwóch tygodni, plus tłumik, ... granatnik rezygnuję z niego

jak dla mnie nie ten typ broni, no i waga wzrasta przez co jest to

wówczas ciężki karabin szturmowy :-) co po 4 h daje się we znaki

 

tak z ciekawości zapytam, śrubki 8 szt które są pod muszką i trzymają

lufę ... nie masz na nich białego nalotu ?

 

u mnie był, w sumie nie skojarzyłem, bo bym napisał jak był mój karabin

w serwisie, ten biały nalot to klej do śrubek :-( użyty ... serwis lub PJ

trzymały się na nim 3 śruby ... które miały zerwane łby

 

musiałem odkręcić bo chciałem zmienić lufę na dłuższą ... po wymianie na Systemę

Link to post
Share on other sites

No panowie jako że skończyła mi się gwara postanowiłem rozebrać GB i powiem wam, że praktycznie zero zużycia wszystkie styki ok na zębatkach najmniejszego zużycia jedynie głowica cylindra ma leciuteńkie luzy ale to zrobię przy wymianie łożysk ze ślizgaczy na kulkowe. No i w końcu kupiłem komorę KA tą doszczelnioną trzeba przyznać że różnica jest duża, faktycznie jest doszczelniona nie tak jak w stocku, do tego doszła jeszcze guma Systemy i przegonię ją na weekend zobaczymy co z tego wyjdzie. ;-)

Link to post
Share on other sites

Jestem po zmianie prec lufy w swojej LR-ce i niepokoi mnie jedna rzecz. Kiedy strzelam na semi wydaje mi się, że powinno być widać głowice w komorze kiedy patrzy się przez otwór od magazynka. Zamieszczam zdjęcie aby lepiej było mnie zrozumieć:

 

komoray.jpg

 

Tutaj moim zdaniem powinno być widać kawałek głowicy, a strzelałem na semi.

 

 

Druga sprawa dotyczy komory Hop Up i gumki za uwarzyłem, że niemożna wsadzać do końca lufy bo mogą się pojawić problemy z podawaniem kulek do komory (będą się zatrzymywać na gumce). Spowodowało to iż pierścień usztywniający jest tutaj:

 

75262757.jpg

 

Jestem świeży w takich zabawach i chciałbym upewnić się czy jest on na pewno na odpowiednim miejscu?

Link to post
Share on other sites

ja mam systemy, i do końca jej nie wpychałem, inaczej bym pierścienia nie zapiął

tak powinien być i był wcześniej, nie można właśnie wcisnąć dalej lufy,

bo konstrukcyjnie jest to tak zrobione ...

 

co do widoczności przez otwór wlotowy, muszę zobaczyć, ale wydaje mi się że jest ok

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź.

Zapomniałem jeszcze się spytać, kupowałem używaną LR-kę i nie było tam tej sprężynki dociskającej komorę Hop Up (widać ją na moim zdjęciu które zamieściłem wyżej). Generalnie nie wiem za co ona dokładnie odpowiada w strzelaniu ciężko mi ocenić czy straciłem przez to coś?

Link to post
Share on other sites

Lens po co zabierałeś do roboty do której nie masz zielonego pojęcia. Przez HU widać dyszę a nie głowicę. Sprężynka na komorze musi być ponieważ mogą być nie szczelności na GB z komorą. Weź po prostu sprężynkę od długopisu. Kolejne lufa musi być do końca wciśnięta. No i ostatnia pierścień usztywniający musi być w miejscu wskazanym przez Ciebie.

 

Tyle.

Link to post
Share on other sites

Lens po co zabierałeś do roboty do której nie masz zielonego pojęcia. Przez HU widać dyszę a nie głowicę. Sprężynka na komorze musi być ponieważ mogą być nie szczelności na GB z komorą. Weź po prostu sprężynkę od długopisu. Kolejne lufa musi być do końca wciśnięta. No i ostatnia pierścień usztywniający musi być w miejscu wskazanym przez Ciebie.

 

Tyle.

 

 

Lubie majsterkować i każdy kiedyś zaczynał.

 

Głowica a dysza - ważne, że mnie zrozumiałeś i o to mi chodziło ale szkoda, że nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie.

Co do lufy i jej wciśnięcia, jeśli jest do samego końca często pojawią się "zmarszczenia" gumki i tak jak pisałem kulki się zacinają w drodze do prawidłowego położenia kulki do wystrzału. Na dodatek widać kawałek gumki w tym otworze który podaje magazynek. Co jeszcze mnie przekonuje, że nie powinno być do końca (w tej konkretnej komorze), to to iż pierścień może być przed zaciskiem lufy(to plastikowe) a gumką(stąd też moje pytanie o położenie pierścienia usztywniającego). Czytałem też, że parę osób za uwarzyło iż właśnie komora jest niestandardowa w LR-ce.

 

Co do sprężyki to dzięki za wyjaśnienie jej przeznaczenia, faktycznie jakiś długopis poświęci swoją sprężynkę :)

 

Coś z ustawieniem gumki jest nadal nie tak bo zdarzają się duble choć, wina może też być po stronie kulek. W każdym razie jutro jeszcze raz założę od podstaw i dołożę tą sprężynkę.

Link to post
Share on other sites

Używałem przez ok 10 strzelanek silikonowego guardera i nie zaobserwowałem dubli. Jednak jak go dziś zobaczyłem jest w opłakanym stanie więc wróciłem do starej gumy która miałem przy zakupie. Sprzedający mówił, że ją wymieniał (na 90% jest to czarna systema silikonowa).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...