Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LR 300 [A&K]


Recommended Posts

w LR300 sprężynka jest ale na lufę nakładana i to ona dociska komorę,

taka mała z długopisu porażka, nawet nie rozbieraj by wymienić

 

powinieneś mieć tylko sprężynę nakładaną właśnie na lufę ... średnica większa troszkę od lufy i ... nie pamiętam ale 5-6 cm długości

 

co do głosów po co rozbierał ... a co to komputer i zwarcie zrobi :-)

jedyne co to dystanser można zgubić i gumkę porwać, ale to też bez

problemu się dokupi ...

 

z tymi dublami to wina gumki < gdzieś w sieci czytałem>,

a właściwie komory każdy pisze że nie standardowa ...

 

producent zdaje się lekko z wymiarami przesadził, ponieważ jak czytałem

gumki Systema też potrafią dobrze podkręcać, brak dubli,

ale przy zakładaniu trzeba ją tak włożyć by nie wystawała w komorze ...

 

ja miałem Systemę brak było dubli po drugim rozłożeniu wszystkiego

 

ale sprawdziłem szczelność i zdaje się że albo gumkę uszkodziłem przy wkładaniu < to zakładam na 99% bo pierwszy raz to robiłem>

albo jakaś g... mi się trafiła

 

bo fabryczna PJ była bardziej szczelna, szczerze mając w ręce obie ...

nie przepłacę ponownie ... PJ też ma silikonowe gumki, tak samo dystansery H w śmiesznej cenie jak się porówna z innymi

 

fakt, wytrzymałość jeszcze zobaczymy, ale i tak cena :-) naprawdę dobra

 

celność ... kulki lecą daleko i w linii prostej :-)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 688
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znalazłem coś takiego odnośnie podwójnych kulek:

 

Rozgrzałem palik od kuchenki domowej i przyłożyłem do niego gumki (kołnierzem dotykały palnika). Trzeba je tez troszkę przycisnąć. Po jakiś 3 sekundach ( w zależności od stopnia nagrzania palnika) gumkę zabieramy i pozostawiamy na chwilę aby wystygła i stwardniała. Takim o to sposobem mamy delikatnie ''rozpłaszczony" kołnierz gumki co skutkuje tym, że kulki są zatrzymywane na kołnierzu a nie na tej wypustce HU (co podkręca kulki) i to co najbardziej nas interesuje nie lecą dublety.

 

P.S Najlepiej po takim zabiegu sprawdzić czy kulka dobrze leży na kołnierzu i czy przelatuje z delikatnym oporem... jak znowu przelatuje bez problemu zabieg powtórzyć do skutku.

 

Jak na razie ''naprawiałem'' tak kilka gumek CA i bodajże 3 Systemy... nie ma z nimi do tej pory żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

 

 

P.S. Czas przyłożenia takiej gumki do palnika zależy też od materiału gumki. Z doświadczenia wiem, że jest on dłuższy dla silikonu.:

 

 

Zdaje się, że pomogło (narazie parę strzałów tylko), lecz niestety obawiam się, że tak naprawdę wina może być poważniejsza. Z tego co widziałem w necie dyszę powinno być widać z tego otworu i ona blokuje dostanie się drugiej kulki do komory. Obstawiam, że sprężynka która jest odpowiedzialna za to aby dysza była z przodu urwała się z zaczepu albo coś gorszego. Nie obejdzie się bez rozebrania gearboxa :( Ale o tym czy dobierać się do gearboxu zadecyduje jak wystrzelam więcej kulek na semi.

Edited by lens
Link to post
Share on other sites

Czy u was też po ok. roku używania lr-ki zmieliło tłok na stockowej sprężynie ? Bo u mnie się powycierały wszystkie zęby, ale na szczęście krakman mi wymienił w ramach gwarancji ;)

 

Tak jak napisałem we wcześniejszym poście po rozebraniu GB po roku używania miałem zero zużycia bynajmniej na oko, żadnych opiłków zęby na zębatkach ok na tłoku tez wszystko dobrze jedynie oring do wymiany i głowica cylindra bo już lekkie luzy miała . Chyba trafiła mi się dobra replika :-P

Link to post
Share on other sites

Jak się otwiera klapkę (dostęp do regulacji HU) w tej replice ?

 

 

Paznokciem, pilnikiem, scyzorykiem itp. akurat w tej wersji nikt nie pomyślał aby zrobić osłonę wyrzutnika łusek tak jak w pozostałych wersjach z body eMek

Edited by szuja3
Link to post
Share on other sites

Myślę ze tak, ale nie wiem jak z kwestią montażu przedniego chwytu

A to ma jakieś powiązanie z body ? :)

 

Mam pytanko , może trochę nie w temacie ale dotyczy wyboru repliki pomiędzy LR a PJ16.

 

Jakie będą różnice w osiągach między precką 370mm a 410mm ?

Link to post
Share on other sites

ja mam w swojej Systemę 363 mm + krótką lufę + tłumik,

niestety systema bez problemów weszła w tą krótką a w długą już nie chciała

nie chciało mi się rozwiercać itp sprzedałem długą lufę dołożyłem kilka groszy i mam tłumik :-)

 

obecnie bym pewnie dłuższą preckę włożył :-),

 

nie mam porównania bo w mojej ekipie mam tylko ja preckę

Link to post
Share on other sites

Mam informacje dla ludzi którzy wymienili kolbe ze stockowej na tą składaną na bok (ta co wyglada jak w ostrej), na ostatniej strzelance wypadł mi taki mały pin a wraz z nim ten "trójkącik" od regulacji długości kolby, nawet tego nie zauważyłem od razu więc uważajcie na to.

Link to post
Share on other sites

A jaka precke do dłuższej lufy , polecacie ?

 

Warunek jest taki by można było używać przy niej kulek P&J.

 

Kulki P&J + precka nie idzie ponieważ moim zdaniem te kulki nie nadają się do precek. Taka moja mała dygresja.

Link to post
Share on other sites

w sumie to sam decydujesz z czego będziesz strzelać, jakiej amunicji będziesz używać,

 

ja strzelałem z GFC, P&J obecnie Guardera, EXCEL zdaje się ...

 

butla, worek 3500 na kilka spotkań, mi wystarczy,

sam zdecydujesz :-), na co cie stać ... sam porównasz kiedyś kulki

Edited by kocotgrz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...