Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gun Slinngin, gun spinning.


Recommended Posts

Witam. Chciałbym poruszyć temat gunspinningu tzw efektownego dobywania i obracania broni ( tak jak w starych westernach ).

Chodzi o coś takiego

.

 

W google niestety nie znalazłem żadnych informacji na ten temat, a na youtube filmików jest jak na lekarstwo. Czy mógłby ktoś szerzej rozpisać tą technikę używania broni ? ( Mile widziane strony z poradami jak wykonywać gun spinning )

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie taki sposób dobywanie broni jest szybszy. Jak macie w domu pistolet porównajcie czas wyciągania/chowania broni z/do kabury normalnie, a tak. Ułamki sekundy będą na korzyść gunslingera.

W normalnym ASG zastosowania to nie ma żadnego ;-)

 

 

Nie jest szybszy i na dodatek nie ma nic wspólnego z jej taktycznym/sportowym* użyciem.

 

Nie zawracaj sobie głowy rzeczami o których nie masz pojęcia.

 

* konkurencje practical shooting.

 

Jeśli chodzi o zastosowanie broni krótkiej, to kluczowe znaczenie w działaniach taktycznych, ma oprócz opanowania oczywiście czynności obsługowych i celnego prowadzenia ognia to proste działanie - tzw. przejście czy też zmiana jednostki broni (długa>krótka). Zdecydowanie mniej efektowne niż to wywijanie klameczką zmierzające do samopostrzelenia się.

 

 

Facet nie jest zbyt szybki, ale widać o co chodzi. Jak znadję lepsze nagranie to wam wstawię.

Link to post
Share on other sites

Widziałem kiedyś w telewizji lepszego kolesia... strzelał tylko do 2 balonów (choć dalej rozstawionych), ale ruch od wyjęcia broni z kabur do jej ponownego włożenia był tak szybki, że na ujęciu w normalnym tempie widać było tylko drgnięcie ciała faceta... szkoda, że nie mogę tego znaleźć na youtubie.

 

EDIT: W porównaniu z nim rewolwerowcy z filmów o Dzikim Zachodzie nawet by nie zauważyli momentu swej śmierci...

Edited by relevant
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Podłączę się.

 

Widziałem kiedyś na jakimś kursie filmik ze szkolenia AT prowadzonego przez izraelitę (ubrany po cywilu). Gość miał w kaburze pod pachą uzi a raczej coś z rodziny mp5 ( sorry ale wtedy byłem na etapie P-64). W około 1.5 sekundy dobywa broni, rozkłada kolbę, przeładowuje i strzela w traczę (jakieś 10 metrów).

 

Film oglądełem około 1997 roku. Jeśli ktoś widział, wie, może pomóc w odnalezieniu linka, będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...