Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ 25 z Taiwangun czy Warrior Sniper Set I Wella


Recommended Posts

Jak tak Was czytam panowie to mi się chce na przemian śmiać i płakać... Proponuję rozwiązanie waszych jakże ważnych i pasjonujących dywagacji:

 

Niech jeden z drugim weźmie jedna replikę wsadzi do niej jedną lufę strzeli 10 razy, zmierzy wszystko, potem to samo z drugą lufą itp...

 

potem zmiana karabinu i powtarzamy czynności...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak tak Was czytam panowie to mi się chce na przemian śmiać i płakać... Proponuję rozwiązanie waszych jakże ważnych i pasjonujących dywagacji:

 

Niech jeden z drugim weźmie jedna replikę wsadzi do niej jedną lufę strzeli 10 razy, zmierzy wszystko, potem to samo z drugą lufą itp...

 

potem zmiana karabinu i powtarzamy czynności...

 

Ale po co? :lol:

Link to post
Share on other sites

Jak tak Was czytam panowie to mi się chce na przemian śmiać i płakać... Proponuję rozwiązanie waszych jakże ważnych i pasjonujących dywagacji:

 

Niech jeden z drugim weźmie jedna replikę wsadzi do niej jedną lufę strzeli 10 razy, zmierzy wszystko, potem to samo z drugą lufą itp...

 

potem zmiana karabinu i powtarzamy czynności...

 

porzycz obie lufy i kilka replik jesli masz na stanie, to chetnie postrzelam i pozapisuje wyniki... ;-)

Link to post
Share on other sites

A niby czemu ja mam wam coś pożyczać? Nie mam jakichś chorych problemów dotyczących wyższości luf i spasowania w różnych replikach.

 

Prawda jest taka że na tym forum 90% użytkowników nie wie ile to jest 30m, zasięgi mierzą na oko i potem widzę posty jakiegoś cwaniaka "ja mam stockową cymę wsadziłem tam tylko komorę i lufę precyzyjną i z 70m trafiam w głowy". Po co? Myślicie że ktoś Was podziwia? NIE!

 

Wracając do mojej propozycji. Panowie, albo zróbcie coś takiego albo dajcie se po razie na pw i nie każcie reszcie czytać tych żałosnych postów...

Link to post
Share on other sites

Prędzej Ty albo ja, ale nie on raczej :P

 

Może skończmy tą dyskusję ;] Niech pisze ktoś, kto ma coś do powiedzenia na temat porównania Warriora z PJ25. A ja mam tyle, że po ostatnich testach w teamie stockowy Warrior(gumka czerwony Madbull) przegrał niestety z SR25 (precka + gumka czerwony Madbull) nawet pod względem zasięgu, nie mówiąc już o skupieniu. Nie wiem ile do Warriora można kupić za tą różnicę 200 zł, ale mimo wszystko AEG jest skuteczniejszy.

Link to post
Share on other sites

A może chociażby coś takiego :

http://www.taiwangun.com/shop,show,1324

kosztuje ponizej 100 zł, jest dostępne (nie WGC etc...), piszą, że jest wzmocniony, zostanie jeszcze trochęna komorę PDi.

nie wypowiem się ad wariora, nie mam, Wypowiem się na temat długości luf.

GB.2 jest przedłużony, zbiera około 15% powietrza więcej. Jako, że pomiędzy lufami 590 i 650 jest... 6 cm różnicy, to kulka jeszcze przez te 6 cm będzie nabierała prędkości i równości toru lotu. A długi GB da radę tej lufie, ba przy odpowiedni zmontowanym BU da radę nawet 720 Df. Więc lepiej założyć dłuższą lufę i zyskac mimo wszystko większą celność nawet spadkiem 3-4 m. I tak strzelec wyborowy jest wtedy skuteczniejszy.

 

Ad sporu pomiędzy PJ i Warriorem. Jeżeli masz kolego około 250 zł zaskórniaków, bierz śmiało PJ25. przy odpowiedniej konfiguracji i zwykłej 140 uzyskasz ok. 500 FPS, a gdy sie posypią zebatki (tłok oczywiście wymieniony na CA), wyłożysz 220 zł, wkładasz nowe i masz kolejne kilka/kilkanaście tyś przebiegu. Ludzie strzelają na auto na m140 i repliki żyją, więc używanie z głową na semi szybko jej nie zbebeszy.

WArrior- hm. Klimat, klimat klimat... tu serią jużnie pojedziesz. Więc albo umiesz strzelać, albo masz spottera albo grupę 5 szturmowców za plecami :D Generalnie widziałem jednego stocka w akcji i nie zachwycił. Może ten upgrade do 500 coś da. Nie próbowałem, ale cena ~ 550 zł z upgradem podstawowym za coś strzelającegoejst kusząca.

Link to post
Share on other sites

to zawsze 3-5 metrow dalej. Poza tym to tuning za 70 zl o 50 FPS, która nie będzie znaczaco wplywala na negatywną wytrzymalosc karabinu ( a nie jest to zmiana z 300 na 350 tylko wielkosc rzędu 500 FPS!) Po co ludzie Twoim zdaniem walczą o FPS robiąc teflonfixa, kupują komorę KA skoro mogą kupić mocniejszą sprężyne i rozwalać sobie tym samym GB? Pomyśl troche nad tym. 50 FPS takim zabiegiem to dużo i moim zdaniem warto.

Link to post
Share on other sites

to zawsze 3-5 metrow dalej. Poza tym to tuning za 70 zl o 50 FPS, która nie będzie znaczaco wplywala na negatywną wytrzymalosc karabinu ( a nie jest to zmiana z 300 na 350 tylko wielkosc rzędu 500 FPS!) Po co ludzie Twoim zdaniem walczą o FPS robiąc teflonfixa, kupują komorę KA skoro mogą kupić mocniejszą sprężyne i rozwalać sobie tym samym GB? Pomyśl troche nad tym. 50 FPS takim zabiegiem to dużo i moim zdaniem warto.

 

+ 50 fps da 5 metrów, czyli 100 fps daje 10 metrów? Chyba fantazjujesz. I nie wiem jaki sens jest porównywania tuningu stricte mocowego do doszczelniania układu? Myślisz że wsadzenie mocniejszej sprężyny (jeżeli w stocku jest odpowiednik 140 m/s to w tym zestawie mamy ~155 m/s zaokrąglając) nie wpłynie w żaden sposób na zespół spustu? Ten TK jest dokładnie tyle wart ile kosztuje i takich też rezultatów można się spodziewać.

 

I co jest istotne - różnica pomiędzy 300 a 350 fps ma dużo większe znaczenie jeśli chodzi o zasięg niż 450/500.

Link to post
Share on other sites

michalll- naucz się, albo sprawdź w słowniku, co to ironia jest.

napisałem od 3-5 m, wiec bierz proszę pod uwagę również wartość dolną. Srednio 100 FPS to 5 m, więc uniżenie przepraszam cię za ten jeden metr (6-5=1m).

 

penio- ale ja nie rozprawiam na temat porównania, tylko o preferencjach. Jeden woli naciągać sprężynę, drugi szybko wciskać spust. Tyle. I pamiętajmy, że nie tylko FPS świadczy o zasięgu, ale spasowanie części, szczelność, kompatybilność. Więc to albo cudowne SR25, albo wybitnie kiepawe WArriorowskie dziecię. Tak od siebie- też wolę SR :)

Link to post
Share on other sites
I pamiętajmy, że nie tylko FPS świadczy o zasięgu, ale spasowanie części, szczelność, kompatybilność.

 

O...właśnie to chciałem Ci uświadomić :) Nie warto inwestować w ten TK, w Warriora tylko jeśli planuje się większy tuning wraz z trigger zero. SRka to w stocku zwykły AEG, ja bez ingerencji w bebechy zrobiłem z tego karabin wyborowy, można włożyć więcej kasy i wyjdzie rasowa snajperka.

Link to post
Share on other sites

Ależ ja wiem, że wymiana sprężyny to ostatnia z czynności poprawiająca moc :)

Opisując warriora tak jak opisałem miałem na myśli to, że za niecałe 500 zł otrzymujemy karabin z 500 FPS. O wytrzymałości nie będziemy dyskutować, bo obaj wiemy ile to pociągnie.

Link to post
Share on other sites

michalll- naucz się, albo sprawdź w słowniku, co to ironia jest.

 

A Tobie kolego radził bym nauczyć się używać tego skomplikowanego zabiegu językowego, bo widzę że średnio sobie z tym radzisz, albo logika mocno kuleje - obok siebie chwalisz zalety doszczelniania i polecasz wsadzenie mocniejszej sprężyny, skoro twierdzisz że to ironia.

 

 

napisałem od 3-5 m, wiec bierz proszę pod uwagę również wartość dolną. Srednio 100 FPS to 5 m, więc uniżenie przepraszam cię za ten jeden metr (6-5=1m).

 

Bzdury napisałeś i nie wykręcaj się "dolną granicą".

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

hmmm... 4 temat o PJ 25 i czwarty raz o tuningu. Jako właściciel G3 z JG które posiada ~480fps muszę przyznać że grunt to wiedzieć co wsadzić by leciało dalej Praktycznie a nie teoretycznie jak niektórzy tu praktykują. Podkładki jeszcze mu poradzcie wsadzić i się skończy tak samo jak jedzenie w MCżydonaldzie.

poza tym jeśli Thor czyli osoba która siedzi tu od początków twierdzi że Pj25 jest lepsze to dla mnie osobiście to jest przekonowujące.

Edited by wija99
Link to post
Share on other sites

znajomy z teamu zrobił błąd przy upgrade swojej repliki(pj25) i zamontował do prawie stockowego zestawu(wstawiona tylko precka) sprężynę m160. Wynik na chrono 540fps zasięg nieznacznie większy od mojego stockowego ak47 od gfc(410fps według producenta, ja nie mierzyłem ;P). Myślę, że teraz zainwestuje w odpowienie części by nie marnować tego potencjału ;P.

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

@wija99: Rzeczywiście, Twój post bardzo dużo wniósł do tematu, każdy też podziwia Twoją umiejętność odpowiedniego doboru części do G3 480 fps. Pozwól, że zapytam, ta liczba w Twoim nicku to rocznik? A teksty z "żydami" odpuść sobie, mam nadzieję, że czytałeś regulamin forum.

Link to post
Share on other sites

Karabinek z tą sprężyną jak narazie był na jednej strzelance i działa ;D. Oczywiście by nie rozwalić za szybko GB strzela się tylko na semi ;P.

Siedzi tam precka madbull'a czarna 650mm, sprężyna m160, gumka hopup madbulla (chyba) i bateria 10,8V wszystko inne stock. Ale jak wspominałem wcześniek w tej konfiguracji rewelki nie ma. Kiedy dojdziemy z kumplem o co kamon to coś o tym napiszę ;).

 

ja osobiście odradzam ładowanie do stockowego karabinku tak mocnej sprężyny. I nawet nie chodzi o żywotność mechanizmów, poprostu zysk zasięgu nie jest adekwatny do przyrostu mocy i ewentualnych uszkodzeń innych graczy. Zyskasz pare metrów, które w praktyce mało ci dadzą a stracisz możliwość strzelania z mniejszego dystansu, chyba że osoby z którymi się strzelasz nie przejmują się za specjalnie swoim zdrowiem ;P

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

ja osobiście odradzam ładowanie do stockowego karabinku tak mocnej sprężyny. I nawet nie chodzi o żywotność mechanizmów, poprostu zysk zasięgu nie jest adekwatny do przyrostu mocy i ewentualnych uszkodzeń innych graczy. Zyskasz pare metrów, które w praktyce mało ci dadzą a stracisz możliwość strzelania z mniejszego dystansu, chyba że osoby z którymi się strzelasz nie przejmują się za specjalnie swoim zdrowiem ;P

 

Przy takich tuningach wiele zależy od finalnego szczęśliwego lub nieszczęśliwego końca. Dobra guma i kulki to podstawa, chociaż większość szotganów AGM'a za 5 dych strzela często jak 500 fps warrior'y, choć nie tak celnie to nawet dalej ;-).

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...