Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]ustawienie strzelca


Recommended Posts

chcialbym rozpoczac szeroki temat układania sie do strzalu czyli ustawienie ciala, rak nog, rozne pozycje.

niech kazdy sie podzieli spostrzezeniami i jak zna niech poda link do

roznych opisow.

moim zdaniem moze pomoc to (i tez mi :) ) przy strzelaniu

Link to post
Share on other sites
chcialbym rozpoczac szeroki temat układania sie do strzalu czyli ustawienie ciala, rak nog, rozne pozycje.
na glowie, od tylu, kolankowo lokciowa, ba jezdzca, zza winkla, na niemca itdp. jeeezu... WYGODNA :) POPROSTU WY GO DNA i umozliwiajaca oddanie skutecznego strzalu i zmiane pozycji.
kazdy sie podzieli spostrzezeniami
sadze ze ostatnie zamieszki na haiti moga dodatnie wplynac na ceny mudurow w tamtym rejonie oto moje spostrzezenie
moim zdaniem moze pomoc

pomoc moze www.google.com i elementarna znajomosc jezyka angielskiego

Link to post
Share on other sites

strzelajac na stojaco ustaw sie bokiem do celu . reka ktura trzymasz korpus broni oprzyj o biodro i strzal (oczywiscie stojac w lekim rozkroku)

 

jak strzeklasz z przykucniecia to jesli prawa reka trzymasz za spust to przykucnij na prawym kolanie a lewa reka z karabinkiem oprzyj o lewe kolano

a z lezacej pozycji trzymaja oczywiscie prawa reka na spuscie to podciagasz do gory prawa noge i opierasz karabinek o ziemie (gzyms albo o renke)

 

jesli cos sie nie zgadza to mnie poprawcie :D

Link to post
Share on other sites

Wedlug mnie obejrzyj sobie jakis film z odzialami specjalnymi lub jakies zdjecia i rob jak tam robia-ale najpierw postuj w takiej pozycji 15 minut i jak cos ci nie bedzie lezec to zmien pozycje. Druga zasada jak strzelasz taktycznie to staraj sie bys jak najmnie wystawal. I radze strzelac z pistoletow z prawej reki(jako reki tzn silniejszej) przydatne to jest gdy zjezdzasz np. na linie. Mi co prawda z pistoletow latiwej sie strzela lewa reka ale ze czesto sobie zjerzdzam na linie i mam ja w lewej rece musialem przezucic sie na druga reke.

PAMIETAJ ALBO TY ALBO WROG WAZNA JEST SKUTECZNOSC

Link to post
Share on other sites

Sepu>> mysle ze podczas strzelania to zobaczysz jak sie masz ulozyc wszystko wyjdzie w praniu :wink: chyba nie bedziesz patrzec podczas akcji czy twoja noga jest dobrze ustawiona :!: naprawde to wszystko wyjdzie w praniu a jezeli szukasz jakiegos podrecznika dla pozycji strzelca wyborowego to mysle ze FM23-10 bedzie dobry

 

Ssak>> jak to prawa reka jest silniejsza, nie jest to czasem tylko kwestia tego czy jestes prawo czy lewo- reczny :?:

Link to post
Share on other sites

AZahiel wlasnie o to mi chodzilo- "silniejsza reka" to ta ktora lepiej nam strzelac-to tylko takie "fachowe" okreslenie. Moze byc lewa lub prawa. :wink: w moim przypadku lewa ale strzelam z prawej :evil:

Link to post
Share on other sites
[...] to ta ktora lepiej nam strzelac-to tylko takie "fachowe" okreslenie. Moze byc lewa lub prawa.  :wink:  w moim przypadku lewa ale strzelam z prawej  :evil:

 

 

strzelasz z prawej tzn trzymasz prawa na spuscie czy na "karabinku" :?: :?: :?: :?:

Link to post
Share on other sites

Pistolet i karabin na spuscie trzymam prawa, choc pistolet wygodniej mi w lewej ale musialem sie odzwyczaic bym mial ok ja na linie zjerzdzam. Acha tak propoz z innej beczki. Jak panowie wiecie sytuacja wymaga czasami zmienic reke mocniejsza na slabsza. W moim wypadku z prawej na lewa(reka na spust). To jak to zrobic majac pasek 3punktowy???

Link to post
Share on other sites

To jak to zrobic majac pasek 3punktowy???

 

Zrób sobie pas 4 punktowy... :twisted: ... żartuję. Ale na poważnie.

Zasadniczo snajper używa pasów 2 punktowych, po to tylko żeby się szybko przenosic z miejsca na miejsce (o ile używa wogóle jakiś pasów). Jego zadaniem jest eliminacja celu i to jest priorytet. Ma dotrzeć niezauważony, pozostać w ukryciu, oddać strzał i tak samo cicho zniknąć.

 

ale musialem sie odzwyczaic bym mial ok ja na linie zjerzdzam.

Od walki jest piechota.

 

Poprostu zgubiłeś gdzieś ideę snajpera.

 

A co do strzelania z tej czy innej pozycji. Najważniejsza jest wygoda żeby się skupić na strzale, bez tego można oddać niecelny strzał (mam na myśli broń ostrą). Jak komu wygodnie to może nawet strzelać stojąć na głowie o ile mu to nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

ssak>> wiesz no jak by to powiedziec ciesze sie ze sie zgadzamy tylko mam jeszcze jedna sprawe jeszcze odpowiednia reka musi isc razem z dobrym okiem (chodzi mi o oko dominujace ) a co do zjazdow na linie to tak sobie mysle ze to jeden pic bo mozesz sobie ustawic jak chcesz jeszcze z odpowiednim sprzetem to nawet jednym palcem mozesz sie trzymac :wink: ale chyba z watku schodzimy :wink:

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o bron snajperska, to czasem uzywa sie specjalnych pasow ( latwiej i stabilniej strzelac z takim ). Do zjazdow po prostu albo zakladasz pasek 2 punktowy, albo operujesz lina druga reke. Akurat uzycie broni i podstawowego sprzetu powinno sie opanowac zarowno prawa, jak i lewa reka. Nie ma osob lewo, czy praworecznych. Sa tylko dobrzy i martwi zolnierze. ;) Poza tym, to nieodzowna umiejetnosc przy chocby tak standardowych sytuacjach jak wyjscia za rog korytarza

Link to post
Share on other sites
[...] Sa tylko dobrzy i martwi zolnierze. ;) Poza tym, to nieodzowna umiejetnosc przy chocby tak standardowych sytuacjach jak wyjscia za rog korytarza

 

hmm

dosyc ciekawe jak to musi wygladac jak wychodzi ktos zza rogu to najpierw cialo a potem bron :lol:

 

wiec musisz sie nauczyc strzelac prawa i lewa reka

Link to post
Share on other sites

Hyyy...troche sie zaczerwienilem teraz. Wiedzialem ze pisze w dziale snajperzy ale myslalem ze mowiac o pozycji do strzelania to chodzilo ogolnie by celnie strzelac :roll: :wink: Mi chodzilo o pozycje strzelecka dla "piechoty " a nie snajpera. Ok niewazne, nie zchodzmy z tematu.

 

Co do strzalu z broni wyborowej, stosuje sie czesto podporki lub 2nogi. Jak ich nie ma to siedzi sie na kucku, tak jakby sie chcialo usiasc na jednaj nodze tylkiem. Druga noge zginamy i jedna reka silniejsza opieramy na kolania. Reke zlabsza mozna wlozyc pod pache rek silniejszej lub odpowidnio zwinac pasek owijajac nie reke slabszo. Ladnie to jest pokazane na filmie "Snajper". Druga pozycja lezaca. Jedna noge lekko zginamy i porostu ustawiamy rece do stabilnego strzalu. Nalezy przedtem wszystkie pozycje wysiedziec lub wylezec by w czasie wali na nierownym terenie udalo sie dobrze ulozyc. Wiem to wszystko ze strzelectwa sportowego na 50m. Jak uda mi sie znalezc to kokarze odpowiednie schematy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...