Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To może inaczej zapytam, trochę konkretniej: czy kupowanie III gen. WE, biorąc pod uwagę WE i KJW, jest dobrym wyborem? Co może mnie spotkać...?

 

 

Szczerze to sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Części do KJW również są tanie i zawsze dostępne bezpośrednio u producenta (zamawiasz i po tygodniu masz u siebie).

Bolt faktycznie jest w połowie z tworzywa, ale co z tego jak po 15k nie ma żadnej oznaki zużycia.

Zresztą najczęstszą usterką w KJW jest zerwanie gumki (jej koszt to jakies $2) choć mi osobiście nie udało się jej zerwać.

Wygląd to oczywiście sprawa subiektywna i nie będę jej tutaj rozważał.

Minusem może być ogólne wykonanie body. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej (lepszy stop by się przydał).

A na Arnies został stwierdzony wypadek urwania ucha od Upper Receivera.

Najmocniejszą stroną systemu KJW jest jego bezawaryjność prosto z pudełka oraz tanie magazynki.

 

 

Co do WE to będę wypowiadał się odnośnie M4*.

WE suwadła nie zmieniło. Zmieniona na stalową została dysza.

 

Co do awaryjności WE:

Charging Handle wykonane z gównolitu i szybko się łamie. Można albo wymienić na stal ($30) albo naprawić np. klejem epoksydowym ( u mnie działa bez problemu).

HU da się ustawić na stałe i używać po prostu jednych kulek lub po prostu kupujesz Stingera.

Co do reszty to zasadnicze jest pytanie, czy zamierzasz używać CO2?

Bo zauważ, że tak naprawdę większe problemy i koszta zaczynają się po używaniu CO2.

WE wypuściło repliki "CO2 Ready" z głównych modyfikacji zmieniając tylko dyszę na stalową.

A problemem jest to, że z racji tego, że żeby zbić zawór w magazynku, na Firing Pin oraz Valve Locker działa większa siła(mocniejszy Hammer Spring?).

Po jakimś czasie pada Firing Pin oraz Valve Locker, wymieniasz na stalowe ( 170pln /ceny z capri.pl).

Wtedy z kolei Hammer szybciej się zużywa bo jest z gównolitu.

Wymieniasz na stal, a przy okazji musisz wymienić Sear (Dissconector) + ew Trigger (250pln).

 

 

Jak widać nie problemem jest sama replika i jej wykonanie, tylko to, że przeciętny użytkownik kupując "CO2 Ready" jedzie na CO2.

A nie bez powodu repliki "CO2 Ready" różnią się cenowo o 500pln od Ra-T custom.

Ja z tej racji całkowicie wykluczyłem używanie CO2 w moim M4 WE (V1).

Jadę na mosiężnej dyszy używając tylko GG.

Jak do tej pory miałem tylko problem z urwaną Charging Handle (standard) oraz Pękł Valve Locker(straszny gównolit).

Osobiście nie zamierzam się bawić na wymianę dysz i innych gratów na Ra-T dopóki nie wyjdzie Open Bolt.

Bo na dobrą sprawę wtedy dopiero się zacznie zabawa.

 

 

Sumując moje doświadczenia z KJW, WE, WOC / MTW, WE wymaga najwięcej pracy i troski.

Po każdym strzelaniu replikę należy rozebrać, przeczyścić i zakonserwować(standard ale w WE jest faktycznie więcej do dokręcania).

Magazynek zostawisz raz nie nabity to musisz rozebrać i przesmarować żeby nie cieknął (podobnie jak w WOC, natomiast w KJW nie miałem nigdy przypadku nieszczelności, mimo, iż mag leżał kilka tygodni bez gazu).

Dla kogoś kto jest przyzwyczajony do tego, że replika co najwyżej raz do roku leci na serwis może to brzmieć nieciekawie.

Natomiast dla mnie osobiście to grzebanie, zaraz po strzelaniu jest właśnie największą frajdą z używania tej repliki.

 

 

 

* W Scarze dodatkowo dochodzą koszty kiepskiego wykonania zewnętrznego + ew wewnątrz inny upper.

Ale, że nie byłem w posiadaniu Scar WE to nie czuję się w pełni kompetentny.

Natomiast odnośnie Trigger Ser to jest on taki sam.

Link to post
Share on other sites

Obiecane będzie spełnione. Z rozmowy z Amademem wypunktuję kilka ważniejszych informacji :) Ze względu iż to ja zadawałem pytania, cytaty wstawione poniżej są głównie wypowiedziami Amadema®, trochę zmodyfikowanymi.

- Suwadło w WE jest solidne i ciężkie (zrobione ze stali).

- Druga część suwadła KJW oraz rączka wykonane są ze stali.

- W WOC ludzie wymieniają części i narzekają, bo niestety bez warsztatu się tego dobrze nie poskłada. Problem z łapaniem suwadła jest strasznie irytujący i psuje frajdę ze strzelania.

- MTW w stocku, bez suwadła Ra-T i CO2 = FAIL. To będzie fajny system dopiero na CO2, bo waga suwadła (zarówno stock jak i Ra-T) sprawia, że na GG nie wystrzeli się na full auto nawet jednego magazynka bez problemów z ROFem. Do tego dochodzą problemy z łapaniem Suwadła przez Bolt Catch oraz dopasowaniem komory HU do suwadła.

- Co do WE i rączki przeładowania - jest to problem każdego egzemplarza i kwestia czasu, aż pęknie. A można bez problemu wymienić na stalową (od $20 do $30), stock za $12, lub od ostrej ew. PTW za kilkanaście dolców.

- W WE, oprócz rączki może paść Valve Locker bo jest gównolitowy, tak samo Iglica. Dobrze jest zbierać na to. Wszystko to jednak dotknie replikę po kilku k kulek.

- W ostrej najpierw wyciąga się suwadło, a dopiero później rączkę (tylko w WE i MTW działa to jak w ostrej).

 

Podsumowując:

- Na chwilę obecną, w stocku, najlepiej działa najtańsza platforma (sick!) KJW - niestety można przyczepić się do wyglądu zewnętrznego.

- WOC mimo, iż drogi jest kiepsko odwzorowany i awaryjny.

- MTW jest najlepiej wykonane, ale do intensywnego używania się niestety nie nadaje.

- WE z zewnątrz jest super w wersjach limitowanych (np. Colt, Socom Gear Noveske) i faktycznie robi wrażenie z zewnątrz nie wiele mniejsze jak MTW. Do tego części oraz magazynki są tanie i łatwo dostępne. Działa jak ostra i nie ma problemów z Bolt Catchem, do tego na jednym nabiciu gazem wystrzelisz 2-3 magazynki.

- Jeśli zakup MTW lub tuningowanego WOC jest dla kogoś dużym wydatkiem i wykonanie zewnętrzne nie gra pierwszorzędnej roli (MTW) to można się straszne zawieść na tym jak to działa. Do tego koszt magazynków, które są praktycznie 2x droższe jak te do KJW czy WE, a działają gorzej.

 

Trudno określić, które jest najlepsze, bo każdy system się różni od drugiego, a na forum jest niewielka garstka użytkowników, którzy byli/są w posiadaniu co najmniej dwóch z nich. Decyzja zależy od jednostki.

 

Sumą sumarum wybrałem WE. Ma cieszyć oko, a używana będzie raczej sporadycznie, co nie znaczy, że w ogóle. Myślę, że dość często sobie postrzelam do tarczy/puszek/whatever, a na strzelanki rzadziej :)

 

Serdecznie podziękowania dla Amadema :icon_mrgreen:

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

 

Podsumowując:

- Na chwilę obecną, w stocku, najlepiej działa najtańsza platforma (sick!) KJW - niestety można przyczepić się do wyglądu zewnętrznego.

- WOC mimo, iż drogi jest kiepsko odwzorowany i awaryjny.

- MTW jest najlepiej wykonane, ale do intensywnego używania się niestety nie nadaje.

- WE z zewnątrz jest super w wersjach limitowanych (np. Colt, Socom Gear Noveske) i faktycznie robi wrażenie z zewnątrz nie wiele mniejsze jak MTW. Do tego części oraz magazynki są tanie i łatwo dostępne. Działa jak ostra i nie ma problemów z Bolt Catchem, do tego na jednym nabiciu gazem wystrzelisz 2-3 magazynki.

- Jeśli zakup MTW lub tuningowanego WOC jest dla kogoś dużym wydatkiem i wykonanie zewnętrzne nie gra pierwszorzędnej roli (MTW) to można się straszne zawieść na tym jak to działa. Do tego koszt magazynków, które są praktycznie 2x droższe jak te do KJW czy WE, a działają gorzej.

 

 

Ja bym się tak na twoim miejscu kolego nie rozpędzał z podsumowaniami takimi bo troszeczke "zawoniałeś" taką Α i Ω a zdaje się nie jesteś :wink:

Posiadam WOC-a i po wymianie nieudanego egzemplarza na nowy i lekkim tuningu wewnętrznym (suwadło i dysza) jestem z niego bardzo zadowolony. Co do jego realizmu to (chyba nie widziałeś ostrego odpowiednika, po za kilkoma skrótami myślowymi inżynierów z Western Arms różnicy nie ma) po INO jest najlepszą kopią M4A1

Jedyną wadą jaką zauważyłem w WOC-u są magazynki GP wiecznie cieknące ale zdaje się, że ProWin problem rozwiązuje

Piszesz że: "...można się zawieść na tym jak to działa..." o to ciekawe skąd ta wiedza, bo jakoś ja nie zawiodłem się, wszystko hula tak jak powinno

Jedno nabicie magazynka wystarcza na wystrzelenie 125-130 kulek

 

Co do kolegi Amadema, no cóż, nie chce mi się cytować jego wcześniejszych (agresywnych czasami) wypowiedzi na temat innych replik niż INOKATSU, nie wspomnę co wypisywał na temat WE a teraz zdaje się jest posiadaczem i pewno gorliwym obrońcom genialnego super odwzorowanego produktu.

 

Kolego sqo proponuje troszeczke poczytać inne fora, no niestety wymagana jest znajomość obcego języka, tłumacz Google tu na niewiele się zda, i później zapoznanie się ORGANOLEPTYCZNIE z w.w replikami i napisanie coś w temacie a nie wystawianie jednoznacznych opinio na podstawie pogaduszek z jednym forumowiczem.

Link to post
Share on other sites
Kolego sqo proponuje troszeczke poczytać inne fora, wymagana jest znajomość obcego języka

Wszystkie tematy na wmasg dotyczące gazowych Mek zaliczone ;)

Znam doskonale język angielski i tematy na ArniesAirsoft również nie są mi obce :)

 

później zapoznanie się ORGANOLEPTYCZNIE z w.w replikami

Co do organoleptycznego zapoznania się - jestem ograniczony. Masz rację, nie macałem żadnej repliki i wiem tyle co mi powiedzą inni. Mieszkam w Toruniu, gdzie są raptem 2 sklepy airsoftowe i parę myśliwskich, jeżeli chodzi o militaria. W żadnym nie ma śladu po GBB. W okolicy także nie znam nikogo, kto by takową posiadał. Mogę tylko i wyłącznie wierzyć na słowo posiadaczom i osobom, które się na temat wypowiadają.

 

napisanie coś w temacie a nie wystawianie jednoznacznych opinii na podstawie pogaduszek z jednym forumowiczem

To, że były to pogaduszki z jednym forumowiczem, wynika zapewne z tego, że nikt inny nie zdecydował się udzielić. Ba, Amadem sam napisał z pomocą. Mówi się trudno, nikt inny nie chciał pomóc. Teraz kolego beduinie masz jakieś sprostowania, do tego co opublikowałem. Czemu więc tych uwag nie napisałeś wcześniej?

 

Piszesz, że jesteś zadowolony z WOCa. Jednak musiałeś wymieniać egzemplarz. U mnie to automatycznie wyklucza replikę. Nie stać mnie na pieprzenie się z repliką. Za dużo osób narzeka na WA/WOCa. Mam zboczenia na punkcie odwzorowania, a o ile mi wiadomo WA/WOC ma mniejsze receivery :) Wizja kupna WE z oznaczeniami i późniejszego dokupienia konwersji z Open Boltem chyba najbardziej do mnie przemawia.

 

Pozdrawiam,

sqo

 

P.S. Nie chcę zaczynać kłótni, ale dobrze że piszesz, może coś się wyjaśni i sprostuje :)

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites

Wszystkie tematy na wmasg dotyczące gazowych Mek zaliczone ;)

Piszesz, że jesteś zadowolony z WOCa. Jednak musiałeś wymieniać egzemplarz. U mnie to automatycznie wyklucza replikę. Nie stać mnie na pieprzenie się z repliką. Za dużo osób narzeka na WA/WOCa.

 

No to pozostaje Ci tylko Tanio Coba :wink: bo jak rozumie z powyższego cytatu, jak zawodne na starcie jest WE wiesz z tego forum :icon_mrgreen:

 

Co do "receiver-ów" to które są te mniejsze, dolne czy górne? :icon_smile:

polecam tą stronke dla porównania odwzorowania oryginału:

http://www.intrudershop.com.tw/showreport_eng.asp?report_id=55

przypomne, że INOKATSU jest doskonalszą kopią WA

 

Powiem tylko tyle długo się zastanawiałem przed zakupem repliki GBB i po zapozananiu się z wieloma opiniami na temat replik, stwierdziłem, że nie stać mnie na INOKATSU (któro może być źle spasowane) i wybór padł na system MANGI (jako najbardziej zbliżony do ideału) troszeczke przerażony WA zakupiłem jego wzmocnioną wersje czyli G&P WOC i nie żałuje

Od zakupu WE odwiódł mnie skutecznie forumowicz Amadem (cóż za ironia losu)

 

Ale kolego, kupisz to, na co Cię będzie stać i w drugiej kolejności to co Ci się będzie podobać :wink:

Mam kolege który posiada M4A1 WE (co prawda z wewnętrznym tuningiem) zakupioną ze stanów i jest zadowolony a cała ta dyskusja podobna jest do dyskusji: "co jest lepsze, Canon czy Nikon?" Każdy bierze co mu odpowiada i fajnie by było gdyby każdy uczciwie opisał swój karabinek (NIE MARKE, MODEL, ALE KARABINEK) a nie chwalił to co aktualnie posiada lub co gorsza chciałby posiadać.

Link to post
Share on other sites
Co do "receiver-ów" to które są te mniejsze, dolne czy górne?

Skoro górny byłby mniejszy, to dolny raczej też, co nie? ;) Cytuję z filmiku RedWolf'a (recenzja Inokatsu):

"Unlike, the WA M4, which is slightly smaller than the Real Steel, this is 1 to 1 scaled replica, of the Real Cover..." czy jakoś tak to szło, nie pamiętam dokładnie, a teraz piszę z pamięci ;)

 

EDIT: Znalazłem filmik :) Gość mówi o tym w 0:27

 

bo jak rozumie z powyższego cytatu, jak zawodne na starcie jest WE wiesz z tego forum

Wiem i na pewno będzie to mniej kosztowne. Sama replika jest 3x tańsza, a części 2x tańsze. Zresztą, wady dotyczyły wersji 1 i 2. Wszystkie opisywane problemy w temacie o WE, były poruszane w wieku dziecięcym repliki, w zeszłym roku i 2 lata temu. Jedyne co może paść w tej replice i padnie na pewno - pierdyknie Charging Handle oraz Valve Locker razem z Firing Ping, czy co tam jest ^^

 

No to pozostaje Ci tylko Tanio Coba

Mam zboczenie na punkcie odwzorowania. Przez pewien czas przeżyję złotą blaszkę w WE, bo później dokupię Open Bolta, ale brak oznaczeń w Tanio Kobie w życiu :/

 

Mam kolege który posiada M4A1 WE (co prawda z wewnętrznym tuningiem) zakupioną ze stanów i jest zadowolony

Ja też mam kolegę, z tym że kolega jest ze stanów (znajomy z cod'a 4). Gadam z nim przez Ventrillo od paru dni/tygodni. Posiada WE z nowej, trzeciej generacji, jak na razie nie odnotował problemów...

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites

Witam,

wtrącę się do dyskusji

Cytat

Kolego sqo proponuje troszeczke poczytać inne fora, wymagana jest znajomość obcego języka

 

Wszystkie tematy na wmasg dotyczące gazowych Mek zaliczone ;)

Znam doskonale język angielski i tematy na ArniesAirsoft również nie są mi obce :)

 

Od siebie proponuję forum GGI, jest to kopalnia wiedzy zarówno o systemie MAGNA (NIE MANGA :hahaha: ) WE jak i pozostałych.

 

Co do "mniejszych" reciver-ów to powiem tak - a jakie ma to znaczenie, dla normalnego użytkownika, który w rękach nie miał i najprawdopodobniej mieć nie będzie ostrego odpowiednika do porównania.

Różnica IMO jest pomijalna.

 

Sam jestem użytkownikiem M4 G&P WA/WOC i jestem z niej zadowolony.

Ogólnie repliki GBB są kapryśne i nie polecane osobą których to ma być pierwsza w życiu replika lub/i nie lubią, nie chcą grzebać w replice.

Niestety użytkowanie wymaga tak jak w ostrej, regularnego czyszczenia, smarowania ew. regulacji itp. ale jaką do daje radochę :)

Najsłabszym elementem systemu MAGNA (NIE MANGA) są magazynki, ale Prowiny ratują sprawę, drugi problem to brak magów na CO2 (ale już się coś w tym temacie dzieję - GHK wypuściła takowy - czekam na rzetelne, niezależne testy, a także poddostawca INOKATSU, firma VIPER pracuje nad magazynkiem hybrydowym CO2/GreenGaz)

Co przyniesie przyszłość czas pokaże ale w temacie GBB coraz więcej się dzieje.

 

Jeśli chodzi o najlepszą replikę prosto z pudełka to bez wątpienia (nie będę oryginalny) jest to KJW.

Ale moi przedmówcy zapomnieli o replice M4 GBB firmy VFC, która zmodyfikowała nieco system WA i z tego co czytałem na GGI całkiem sprawna jest.

 

Sqo, moim zdaniem poczytaj jeszcze GGI, zastanów się i rozważ co będzie dla Ciebie najlepsze. Jedni wolą snowboard a inni narty.

Ciekawie wygląda nowość WE - gazowa G36 i ta cena ;)

Link to post
Share on other sites
o systemie MAGNA (NIE MANGA :hahaha: )

 

Oj tam, oj tam :icon_mrgreen: przejęzyczyłem się a po za tym stary już jestem :icon_mrgreen:

Obiecuje się nie mylić

Jedni wolą snowboard a inni narty.

 

Nie koniecznie, taki sztuczny podział występujący chyba tylko u nas. Mój syn jeździ i na tym i na tym w zależności co mu w duszy zagra. I podobną tendencje zauważyłem na stokach za granicą.

 

 

 

Magazynek VIPERA byłby bardzo ciekawym rozwiązaniem, tym bardzie że to CO2 tak naprawde potrzebne jest nam w bardzo niskich temperaturach.

Czy możesz podać źródełko gdzie o tym czytałeś?

Lub coś więcej od siebie na ten temat

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co do jego realizmu to (chyba nie widziałeś ostrego odpowiednika, po za kilkoma skrótami myślowymi inżynierów z Western Arms różnicy nie ma) po INO jest najlepszą kopią M4A1

 

NIE JEST.

Po MTW Inokatsu, najlepiej odwzorowanymi replikami AR-15 są GBBR od VFC (do tego 2x tańsze od WOC).

 

 

Piszesz że: "...można się zawieść na tym jak to działa..." o to ciekawe skąd ta wiedza, bo jakoś ja nie zawiodłem się, wszystko hula tak jak powinno.

 

Czytając inne fora (zagraniczne gasguns, arnies etc.) niestety takie wnioski się nasuwają.

Twoja replika hula i ma się dobrze, ale nie jest repliką stock.

A o taką replikę koledze właśnie chodziło.

Nie jest niczym nowym, że wymiana podzespołów (suwadło, zamek, komora HU) na Ra-T rozwiązuje większość problemów, ale cenowo taki customowy WOC zbliża się do MTW(a odwzorowany/wykonany jest gorzej).

Do tego dochodzi kwestia eksploatacji, która u poszczególnych użytkowników jest mniej lub bardziej intensywna.

 

A osobiste uprzedzenia koledze polecam zachować dla siebie bo nie od tego jest ten temat.

 

Ale moi przedmówcy zapomnieli o replice M4 GBB firmy VFC, która zmodyfikowała nieco system WA i z tego co czytałem na GGI całkiem sprawna jest.

 

VFC jest ciekawe zwłaszcza pod względem odwzorowania.

W skrócie:

 

- Receiver ma wymiary RS,

- BCG po przeróbkach pasuje od Inokatsu,

- Dobrze kopie. Zmiana zaworu na system 7 sprawia, że mocniej kopie i mniej marnuje gazu.

- Magazynki są tanie i nie ciekną,

- pasują rączki przeładownia i kolby od RS,

- lufa wewnętrzna oraz gumka pasuję od AEG,

- lufa zewnętrzna teoretycznie pasuje od WA (niestety stock komora nie współgra z nią),

 

Niestety problemem jest to, że zamienne części od WA/Ino nie pasują bez przeróbek.

Co dla kogoś bez warsztatu jest praktycznie nie do przejścia bez dodatkowych kosztów robocizny.

Jednak cena podstawowa repliki sprawia, że mimo sporych kosztów późniejszych koniecznych modyfikacji (BCG, Buffer Stop) replika jest sporą konkurencją dla WOC.

 

Szczegóły odnośnie dostosowani części od WA/INO:

http://www.arms-cool.net/forum/thread-61765-1-1.html

 

 

 

 

Źródła:

http://www.gasguns.info/

http://www.arniesairsoft.co.uk/

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Czy ktos sie orientuje, czy do VFC pasują magi WA/Pro/GHK/Jg? czy też wymagaja przeróbki? jesli tak to jakiej?

 

Nie pasują (choć podobno da się wystrzelić Bombera).

 

It has an oversized firing striker that then hits the gas release pin. The gas release pin is a separate system of levers as is different from the WA.

4773775279_6376138540_b.jpg

 

Za to są tańsze i mniej problemowe od dostępnych magazynków do Magny.

 

Mags are well made. (..) Mags are also light, similar to the WE. It lacks the gas release levers on the WA system. Its definately more simple. No leaks.

 

Źródło:

http://www.arniesairsoft.co.uk/

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

 

- Dobrze kopie. Zmiana zaworu na system 7 sprawia, że mocniej kopie i mniej marnuje gazu.

 

 

Pierwsze pytanie:

 

Co to dokładnie jest i gdzie to można nabyć?

 

Drugie:

 

Jak przebiegają testy M4 GBB VFC, jakieś dalsze sugestie? Coś się zepsuło, coś należy wymienić etc ?

 

Dziekuje i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pierwsze pytanie:

 

Co to dokładnie jest i gdzie to można nabyć?

 

Drugie:

 

Jak przebiegają testy M4 GBB VFC, jakieś dalsze sugestie? Coś się zepsuło, coś należy wymienić etc ?

 

Dziekuje i pozdrawiam

 

 

1. Chodzi o zawór z magazynków replik KSC System7.

2. Jest zima + okres zaliczeń i sesja więc nie miałem za bardzo czasu na nic więcej jak wystrzelanie kilkuset kulek w domowych warunkach.

Ale nie oszukujmy się replika GBBR za $300 na pewno się posypie.

Wymiana BCG na Element'a czy Ra-T'a to podstawa. Ew. można kupować co kilka tysięcy kulek stock'a za $13 :hahaha:.

Odnśnie BCG to warto wspomnieć, że można zamontować NPAS 5KU lub Ra-Tech.

Z czasem wymienił bym też Charging Handle na coś konkretniejszego (np. od AR-15).

Z problemów które widziałem u innych użytkowników to pęknięty Buffer Retainer, ale to groszowa sprawa i nawet solidny od AR-15 kosztuje $2, zresztą część jest tak banalna, że można u kogoś wytoczyć to po taniości.

Reszta części jest solidna, łatwo dostępna i taniutka(http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/content_page.php?search=searchItem&rs=vfc%20gbbr&skeyword=vfc%20gbbr).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...