Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Amadem a czy moje podejście jest złe? ;) Jak na razie to chce replike, która będzie mi służyć. Głównie do strzelania, ale miłoby było jakby do rekonstrukcji też pasowała. Myślę, że WE w mniejszym lub większym stopniu (w wersji trzeciej) spełnia te wymagania. A nie wykluczam, że z czasem dokupię sobie jeszcze Inokatsu. ;)

 

 

Co do łamiących się Czardżing Hendlów to czytałem, że niektórzy montują po drobnych modyfikacjach te od ostrych. Tylko skąd u nas w Polsce takie coś wytrzasnąć...

Edited by Szarak
Link to post
Share on other sites
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Nazgool

http://www.horizontactical.com/

Na tej stronie sprzedają zmodyfikowane Mil-Spec charging handle, ale cena jest 49$ plus przesyłka z USA. Sporo. O ile mój własny się złamie to pewnie dokupię po zamianie repliki i montażu lufy z nowym hop - up. Nie polecam zakupu bezwładnościowej prowadnicy sprężyny, która miała zwięszyć blowback. Wywalenie pieniędzy w błoto. Blowback wcale nie jest odczuwalny jako większy i po kilku strzałach zamieniłem na stockową.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

No i wyjaśniło się. Charging handle (dźwignia przeładowania?) to przerobiony orginał do karabinów AR-15s.

I zdjątko oznaczeń na replice WE M4A1

DSC05241.jpg

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Amadem a czy moje podejście jest złe? ;)

 

Nie nie to mialem na mysli ;)

 

Chodzi po prostu o to ze jak chcesz marker asg ktory jako tako strzela, cos tam wyglada i jest tani, to kup WE

 

Natomiast jesli szukasz repliki jakblizszej ostremu odpowiednikowi, do tego w stocku ma bic az milo to pozostaje Inokatsu.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool
Chodzi po prostu o to ze jak chcesz marker asg ktory jako tako strzela, cos tam wyglada i jest tani, to kup WE

Skąd wiesz jak bije WE ? Cały czas odnoszę takie wrażenie, że posiadacze WA i Inokatsu krytykują WE ponieważ jest tańsze. I to w zupełności wystarcza by powiedzieć czy coś jest gorsze czy lepsze.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Skąd wiesz jak bije WE ? Cały czas odnoszę takie wrażenie, że posiadacze WA i Inokatsu krytykują WE ponieważ jest tańsze. I to w zupełności wystarcza by powiedzieć czy coś jest gorsze czy lepsze.

 

Ja dodałbym jeszcze ze wielu z nich chyba nigdy nie miało ostrej M4 w ręku, jeżeli twierdzą że WE jest mniej zbliżone do orginału niż np WA.

Link to post
Share on other sites

Ja dodałbym jeszcze ze wielu z nich chyba nigdy nie miało ostrej M4 w ręku, jeżeli twierdzą że WE jest mniej zbliżone do orginału niż np WA.

 

 

wiem bo strzelalem.. przykro mi ze nie jestes jedyna osoba na forum ktora posiada ta replike..

 

No i czym przypomina? wygladem?

 

bo nic innego wspolnego nie ma,

 

Jeszcz ta szmieszna blaszka udajaca bolt carrier latajaca podczas strzalu?

WE jest dobrym markerem do ASG a nie dobra replika broni palnej,

 

A juz napewno bez wiekszych problemow nie przelozysz do niej czesci od ostrej (np czesci lower receivera)

Niestety przy Magnie, WE jest tanim produktem do strzelanko-jebanek.

 

Jak juz wspomnialem jest dobra do strzelania ASG, w miare wyglada i jest w przystepnej cenie. Ale nie, dobra replika ostrego odpowiednika.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool
wiem bo strzelalem..

Czym ? Zabawką czy z procy ? Bo ja każdą repliką wytarłbym sobie tyłek bez względu na cenę.

 

Skoro mówisz, że bolt carrier jest jak latająca blaszka podczas strzelania to widać jak strzelałeś. Chyba na Youtube coś przeoczyłeś ;)

Bo bolt carrier siedzi wewnątrz i tłucze w prowadnicę sprężyny. Przynajmniej w mojej. Napisz lepiej, że wolisz replikę za 1000 baksów dla lansu, a nie za głupie 400 i już przynajmniej będzie wiadomo o co biega.

 

Na jebanki z real capami? Hmm. W sumie czemu nie każdy orze jak może.

 

Może masz rację jest do bani bo nie da się przełożyć części lower receivera z ostrej. Jak tak patrzeć to w sumie wszystkie repliki można wywalić na śmieci bo dzieś, w którymś momencie czegoś się przełożyć z ostrej nie da i żadna nie jest dobrą repliką ostrej. Co oznacza, że trzeba się zaopatrzyć na następną strzelankę w ostrą i roz...ć towarzycho pokazując im prawdziwą replikę. Brawo no brawo.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

 

No i czym przypomina? wygladem?

 

bo nic innego wspolnego nie ma,

 

Świetnie podsumował twoją wypowiedź Nazgool :mrgreen: Więc w zasadzie nie powinienem mieć tutaj nic do dodania

 

W związku z powyższym proponuję przestać udowadniać wyższość jednej repliki nad drugą a zająć się może bardziej rzeczowymi kwestiami dotyczącymi tych M4.

Link to post
Share on other sites

Poprostu całość rozchodzi się o tą biedną żółtą rurę siedzącą przed komorą (po wyglądzie suwadła to najwiękrza wada). Fakt cena robi swoje ale i tak nie żałuje ani złotówki wydanej na moją repliczke :)

 

Pozatym z ostrej emki do WA nie przełożysz tylko lufy, kropusów(bo nielegalne bez zezwolenia) i suwadła z zamkiem. Reszta pasuje, o czym w WE można tylko pomarzyć :P

 

Pozdrawiam

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Poprostu całość rozchodzi się o tą biedną żółtą rurę siedzącą przed komorą (po wyglądzie suwadła to najwiękrza wada).

Biedna rura. WA ma plastikowe bebechy i hu, który można wywalić do śmieci po zapłaceniu kilku tysięcy złociszy za sama replikę. Więc wybacz, że żółta rura jest mniej denerwująca od konieczności płacenia za nowy hu, lufę etc etc etc by WA w ogóle można było nazwać działającą repliką. Sam o tym pisałeś. Więc nie zachowuj się jak dudek chwalący własny czubek.

Pozatym z ostrej emki do WA nie przełożysz tylko lufy, kropusów(bo nielegalne bez zezwolenia) i suwadła z zamkiem. Reszta pasuje, o czym w WE można tylko pomarzyć :P

To napisz ile razy musiałeś zmieniać bebechy na te od ostrej ? Bo jak rozumiem cały orginalny lower receiver z WA można na starcie wywalić i kupić te od ostrej czy tak ? Wysoki sądzie nie mam więcej pytań.

Fakt cena robi swoje ale i tak nie żałuje ani złotówki wydanej na moją repliczke :)

Tak jak ja ani funta na moją. To jest argument = zero.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Nazgool spasuj dzieciaku bo Flame robisz niepotrzebnie.

A ja miałem w łapkach i WE i WA i Inokatsu, ba nawet za granicą z ostrego AR15 strzelałem. WE - tanie to, ale jakość suwadła i ta miedziana rurka miażdży xD

WA - fajne ale za dużo plastyku, a części za często się psują.

Inokatsu MTW, no to już jest szczyt zabawy, nie jest tak ładnie wykonana jak WA ale dzięki temu bardziej przypomina prawdziwka (z zewnątrz) możliwość wyjęcia zamka razem z rączką przeładowania przyprawia o uśmiech. A dźwięk przeładowania to już czysty orgazm XD

Jeżeli ktoś chce "marker" na waliki AS to WE, a jeżeli ktoś ceni sobie realizm i klimat to Magna system w wykonaniu Inokatsu lub upgrejdowane WA (ewentualnie WOC).

 

I głupie gadanie, że nie lubimy WE bo jest tanie podchodzi pod nerwicę, stary gdyby WE było kopią WA w metalowym i ulepszonym wykonaniu to by ludzie i tak kupowali.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

 

Sam jestem gorąco zainteresowany zakupem M4A1 WE albo WOC (czyli WA+G&P).

I mówię wam, chyba z 4 razy zmieniałem zdanie, a to lepsze a to gorsze. Całe szczęście, że w tej chwili tych replik nie ma w Polsce bo pewnie bym się napalił i kupił a później żałował. A tak przynajmniej miałem trochę czasu na poczytanie na forach i na wyrobienie sobie własnej opinii. Generalnie każdy ma prawo do własnej opinii i każdy może ją wyrażać, a wyśmiewanie się z niej albo drwienie to już brak dobrego wychowania. A podobno ASG w Polsce jest dozwolone od lat 18tu...

 

No ale do rzeczy. Dla osób znających język angielski gorąco polecam forum, a w zasadzie wątek (kieruję od razu do strony 171-172 bo w tych okolicach są wypowiedzi o obu replikach):

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...411&st=3420

Generalnie jest to olbrzymi wątek, gdzie widać ogromną współpracę z producentem replik WE.

 

Dla osób nie znających angielskiego przybliżę niektóre wypowiedzi z tego forum:

1. Jak ktoś się wypowiedział, ten złoty element w WE doskonale imituje nabój w komorze, oczywiście ujmuje to realizmu w chwili kiedy komora jest otwarta po wystrzeleniu ostatniej kulki. I z drugiej strony w replice WA (WOC) można się przyczepić, że podczas strzału komora jest pusta... I są osoby, którym to nie przeszkadza.

2. Osoba, która ma obie repliki WOC i WE pisze, żę WE jest tańszy, ma tańsze magazynki i części zapasowe. WOC ma marginalnie lepszy kickback i rate of fire, czyli odrzut i prędkość serii. WOC jest ładniejszy z zewnątrz, dokładniej wykończony.

3. Inny forumowicz porównał te modele do samochodów marki Honda i BMW.

Honda to WE, czyli solidny model, doskonały serwis, dobra cena.

BMW to WOC, czyli wspaniały produkt i bardzo, bardzo drogi,

4. WE osiąga lepsze rezultaty jeżeli chodzi o fps'y przy dużo niższych kosztach.

 

Ale to są repliki. Może ktoś kiedyś wymyśli, że będą imitacje naboju, który będzie ładowany gazem i jedną kuleczką :-) Wtedy byłby chyba największy realizm, bo byłoby:

- ładowanie magazynka,

- pełna praca zamka,

- odrzut łuski.

No ale taką repliką to już chyba nie każdy pograłby sobie w ASG...

To byłaby chyba tylko replika na strzelnicę.

 

Ja mam kasę na WOC ale rozważałem też zakup WE, bo wtedy zostałoby mi trochę kasy na inne rzeczy :-). I jeszcze kilka dni temu byłem zdecydowany na WE ale jednak wypowiedzi na forach, że replika WOC jest dużo staranniej wykończona i jak to ktoś określił lepiej prezentuje się we fleszu :-), spowodowały, że zmieniłem

(kolejny raz :-) ) zdanie i raczej kupię WOC. Bo jestem "wzrokowcem", zależy mi nie tylko na tym aby replika działała jak oryginał ale też aby cieszyła moje oko.

I tu też nie stawiam kropki nad "i" bo jak będą problemy z dostępnością WOC w Polsce to kto wie...

 

Zastanawiałem się też czy nie sprowadzić sobie WE w najnowszej wersji v3. Wtedy łączne koszty są w granicach 1700-1800zł. I jak replika nie spełniłaby moich oczekiwań to myślę, że spokojnie bym ją sprzedał (no może straciłbym 100-200zł) i bym sprowadził WOC. Bo należy pamiętać jedną rzecz, że jak sprowadzimy WOC to zapłacimy kupę kasy a odsprzedaż tak drogiej repliki i w dodatku używanej nie jest sprawą łatwą i jak chce się to zrobić w miarę szybko to raczej należy liczyć się z większą stratą kasy niż w wypadku sprzedaży WE.

Link to post
Share on other sites

Szadok, podstawowe pytanie.. do czego ta replika ma sluzyc i czy ograniczaja cie fundusze? - (glownie kwestia magazynkow, chociaz bomber wypuszcza do WA, WOC i Inokatsu magazynki za 60$)

 

 

Nazgool spasuj dzieciaku bo Flame robisz niepotrzebnie.

A ja miałem w łapkach i WE i WA i Inokatsu, ba nawet za granicą z ostrego AR15 strzelałem. WE - tanie to, ale jakość suwadła i ta miedziana rurka miażdży xD

WA - fajne ale za dużo plastyku, a części za często się psują.

Inokatsu MTW, no to już jest szczyt zabawy, nie jest tak ładnie wykonana jak WA ale dzięki temu bardziej przypomina prawdziwka (z zewnątrz) możliwość wyjęcia zamka razem z rączką przeładowania przyprawia o uśmiech. A dźwięk przeładowania to już czysty orgazm XD

Jeżeli ktoś chce "marker" na waliki AS to WE, a jeżeli ktoś ceni sobie realizm i klimat to Magna system w wykonaniu Inokatsu lub upgrejdowane WA (ewentualnie WOC).

 

I głupie gadanie, że nie lubimy WE bo jest tanie podchodzi pod nerwicę, stary gdyby WE było kopią WA w metalowym i ulepszonym wykonaniu to by ludzie i tak kupowali.

 

 

Dokladnie to mialem na mysli, Ino jest najblizej ostrej i nie da sie zaprzeczyc.

I wreszcie popiera to kolejna osoba ktora miala stycznosc z ostrym odpowiednikiem.

 

A ty Nazgool zluzuj poslady.. Bo spiales sie jakbym ci matke zabil conajmniej.

Po za tym nie znasz mnie ani ja Ciebie.. i daj sobie spokoj z tekstami o strzelaniu z procy.. bo bys sie zdziwil gdzie, kiedy i z czego strzelalem. Peace.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Widać rynek GBB nagle ożył bo prototyp Pana Tanio Kobe znalazł chętnych do produkcji i swoją premierę ma mieć w Maju 2009. Producentem będzie KJ Works z Taiwanu.

 

http://www.intrudershop.com.tw/show_produc...roduct=1331#top

 

Przewidywana cena tej repliki M4 to około 350$.

http://www.youtube.com/watch?v=qGEQyOuVFfo

http://www.youtube.com/watch?v=1_vTbVfzPDg

 

Dobra luz Panowie. sorki

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

A to niespodzianka, juz myslalem ze nigdy nie wyjdzie ta replika od Tanio (wkoncu pierwsze plotki i zdjecia o niej byly prawie 2 lata temu),

 

Zapowiada sie ciekawa alternatywa miedzy Magna a WE..

jesli do tego faktycznie bedzie kosztowala nie wiecej jak 400$ :strach:

 

 

Na arniem wyczytałem, że to jest raczej replika C8

 

 

Niestety z C8 to ma nie wiele wspolnego (po za thermoldem)

 

C8

 

101-rifle-c8-carbine-5.jpg

 

C8A1

 

101-rifle-c8a1-carbine-7.jpg

C8 FTHP ( SFW )

101-rifle-c8fthb-carbine-6.jpg

 

 

Co do WE i CO2:

 

sprngtmag.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...