Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Inokatsu jest pancerne. ;) (z tego co czytałem/słyszałem).

 

...pancerny to jest czolg 8-) a magi na CO2 sa jeszcze wielka niewiadoma, jesli wyjda bedzie milo, ale jesli w WA przykladowo na stal z gornej polki poymieniasz bebechy tez masz "pancerne"

wezmy takiego RAMA niby metal ale jakoscia nie grzeszy a na CO2 lupie ze hoho,

Link to post
Share on other sites
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znam osobiście człowieka który za pomocą adaptera CO2 od Madbulla nabijał magi od WA (Uwaga było to szalone ! xD) Podobno kopie niesamowicie, a frajda z strzelania powoduje orgazm. Mag sie nie rozwalił ale uszczelki po kilku takich ładowaniach trzeba było wymienić.

 

P.S.

Dzieci nie róbcie tego w domu !

 

xD

Link to post
Share on other sites

Znam osobiście człowieka który za pomocą adaptera CO2 od Madbulla nabijał magi od WA (Uwaga było to szalone ! xD) Podobno kopie niesamowicie, a frajda z strzelania powoduje orgazm. Mag sie nie rozwalił ale uszczelki po kilku takich ładowaniach trzeba było wymienić.

 

P.S.

Dzieci nie róbcie tego w domu !

 

xD

 

 

dawno temu juz sprawdzone:

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?act=ST&amp...st&p=892687

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cóż, wychodzi na to, że jeżeli WE troche jeszcze pobędzie na rynku i wyjdą coraz to nowsze wersje tej repliki to wkrótce ta replika będzie coraz doskonalsza. W takim razie ja jeszcze poczekam z kupnem z parę miesięcy ;)

 

(bajery szmery, CO2, regulacja FPS, cud, miód, maliny i orzeszki ;P)

 

PS. Czy on używał narzędzia dentystycznego do regulacji tej dyszy? :D

Edited by Szarak
Link to post
Share on other sites

Szczególnie ta mosiężna dysza w "komorze nabojowej" dopełnia realizmu, w replikach WA też jest system regulacji FPSów.

Poza tym na filmiku promującym magazynki CO2 do WE wydawało mi się, że gościowi na końcu się syfon zrobił.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Szczególnie ta mosiężna dysza w "komorze nabojowej" dopełnia realizmu, w replikach WA też jest system regulacji FPSów.

Poza tym na filmiku promującym magazynki CO2 do WE wydawało mi się, że gościowi na końcu się syfon zrobił.

Odpowiem za WE bo właścicel firmy sam to napisał na Arnies Airsoft zanim ktokolwiek zapytał. Ten dźwięk oznacza, że nabój CO2 właśnie został wypróżniony. W replikach WE NPAS jeszcze nie ma. NPAS ma wejść na rynek za 2 tygodnie. WE M4/M16 mają swoje wady, ale też i zalety.

 

Najlepiej będzie jeśli każdy przestanie podchodzić do tematu na zasadzie chwalenia tego co właśnie używa i bezkrytycznej wiary, że właśnie to jest lepsze. WE oferuje repliki z oznaczeniami Colta (ja kupiłem v1 jeszcze bez oznaczeń). Zbudowane są ze wzmocnionego aluminium 7075 używanego do budowy samolotów. Wewnątrz "bolt carrier" jak i "nozzle" są stalowe. Lufa pracyzyjna 6.02 z nowym HU. Teraz znów CO2. WE jednego nie można odmówić. Naprawdę się starają i wprowadzają na rynek sporo ulepszeń do replik, a robią to w bardzo krótkim czasie. Już wiadomo, że wykonanie gumek do HU pozostawia sporo do życzenia i trzeba sobie ich kupić kilka na zapas, żeby wybrać dobrą. Przy cenie 1.5$ za sztukę to chyba majątek nie jest.

 

@Wally - Jakoś ta wyśmiewana przez Ciebie mosiężna rura nie przeszkadza ani Rangersom, ani Royal Marines Commando w używaniu WE do treningów. ;).

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Nie będę wychwalał WE za ich podejście do tematu. Trochę nabili ludzi w butelkę z kilkoma rzeczami bo nie sprawdzili i nie przetestowali czegoś zanim ogłosili. Tak było ze stalowym nozzle. Miał być do CO2, a okazało się, że jednak nie da rady. Niby miał byc lepszy od mosiężnego, ale też g... prawda. Niby miał być 350 fps, a łupie grubo ponad 400 fps. Zależnie od gazu. Im słabszy gaz tym fps co prawda spadnie do 290 - 320, ale za to replika nie da rady pobrać kuli z magazynka i tzreba ja ładować ręcznie. Tak więc jestem naprawdę sceptyczny co do ich ogłoszeń. Filmik pokazujący działanie magazynków na CO2 jest fajny tak jak NPAS, ale tylko w praktyce okaże się ile to to jest warte. Nie wiem jak się mają WA/Ino, ale WE można trafić kompletnego gniota prosto z pudełka. I de facto jeśli jakiś ziomek tak jak ja kupił replikę v.1 lub v.2. musi się nastawić na duuuuuużo wydatków i inwestycji w WE. Magazynki na propan są do bani. Często ciekną. Niby klucz do zaworów WA/KSC miał pasować, a to g... prawda. Kupiłem mam i nie pasuje. Trzeba sobie śrubokręt wypiłować. HU za Chiny Ludowe wyregulować się nie da. Replika bije mocno w górę, a i to przy kulkach .28 .30. Bo jak się okazało kołtuny zrobili za małą kulkę do regulacji HU. WE wprowadza magazynki na CO2 jako pierwszy bo chcą sprzedawać coś czego nie ma konkurencja. Jak to wszystko będzie działać w praktyce dopiero się okaże. Jak tylko zrobię cały upgrade i postrzelam CO2 napiszę na forum jak to wygląda.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

serwus

przeczytałem cały wątek i nie wiem nadal co należy kupić :(

Rzetelnie o wadach i zaletach WE pisze Nazgool ale nikt jakoś nie napisał o wadach WA czy Inokatsu, pomijam peany jakie one są super realne itd.

Na pewno na forum są użytkownicy Tanio Koby, słyszałem od jednego z nich, że Tanio bije na głowe Inokatsu, WA i WE (posiadał wszystkie wymienione marki) Jest to jednostkowa opinia dlatego trudno jest ją brać jako pewnik. Może ktoś miał okazje porównać WA, WE i Tanio Kobe.

Może też ktoś napisze szczerze o wadach WA WOC M4A1 G&P

Wtedy ten wątek stanie się naprawde prztdatny

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

serwus

przeczytałem cały wątek i nie wiem nadal co należy kupić :(

Rzetelnie o wadach i zaletach WE pisze Nazgool ale nikt jakoś nie napisał o wadach WA czy Inokatsu, pomijam peany jakie one są super realne itd.

Na pewno na forum są użytkownicy Tanio Koby, słyszałem od jednego z nich, że Tanio bije na głowe Inokatsu, WA i WE (posiadał wszystkie wymienione marki) Jest to jednostkowa opinia dlatego trudno jest ją brać jako pewnik. Może ktoś miał okazje porównać WA, WE i Tanio Kobe.

Może też ktoś napisze szczerze o wadach WA WOC M4A1 G&P

Wtedy ten wątek stanie się naprawde prztdatny

 

 

No ja sie tez dolaczam do pytania, o rzetelne porownanie.

I jak ma sie jeszcze realizm dzialania, czy wszystkie repliki sa tak samo skonstruowane, bo bardziej zalezy mi na treningu niz na pacankach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Przez ostatni rok użytkowania WA custom nie miałem żadnych problemów z samym gunem, jednak dobór dobrego magazynka to bolączka...

Aha, komora w stylu prowina z lufą od AEGa i negatywny system suwadła to moim zdaniem "must have"

No i stalowa rączka przeładowania...

 

W stocku G&P jedyne rzeczy, jakie mogą kiedyś walnąć to suwadło i rączka przeładowania, ale teraz jest już z tym znacznie znacznie lepiej :)

 

Realizmem oczywiście Inokatsu kładzie wszystko, potem WA, a na koncu WE i KJW.

 

Jesli chodzi o bezawaryjność to KJW(z wyczytanych info) = INO = Custom WA > WOC >= WE > stockowe WA

 

Realizm wykonania, mechanizmy, itp.

 

INO > WA/WOC > WE > KJW

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Może w ramach zestawienia najpopularniejszych modeli (TK, WOC, Ino i WE) pokusilibyście się o zrobienie porównania, które z pewnością ułatwi wybór gazowej eMki tym, którzy jeszcze mają jakieś wątpliwości, a zawierałoby ono m.in:

- ilość kulek, jaką da się wystrzelić na jednym nabiciu gazem

- skuteczny zasięg i celność wersji stockowych (lub im jak najbliższych)

- temperatura w jakiej odmawia posłuszeństwa (na bazie doświadczeń z minionej zimy)

itp.

 

szukałem takiego porównania, ale niestety nie znalazłem. A mogłoby być użyteczne.

P.S. nie bijcie... :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam! Dzisiaj to ja jestem archeologiem :cool:

Dobra, to do rzeczy... Waham się pomiędzy WE i KJW/TK. O KJW wiem już dość dużo, jest bezawaryjne i w ogóle oh i ah jeżeli chodzi o działanie. Nie miał bym wątpliwości, gdyby nie 3 wersja WE. W KJW odrzuca mnie czarne, błyszczące wykończenie, w WE natomiast mamy bardzo ładne oznaczenia. Osobiście nie przeszkadza mi złota blaszka, fajnie migająca podczas strzału. Pytałem już o to, jednak w kilku tematach i chyba z tego powodu nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Dlatego pytam tu, w temacie do tego odpowiednim. Myślę, że takie porównanie przyda się nie tylko mnie, bo wiele osób zaczynając przygodę z GBB, nie od razu decyduje się na Ino, czy też WOC'a tylko właśnie na coś tańszego (czyt. WE/KJW).

 

Pozdrawiam,

Ja

Link to post
Share on other sites

szczerze mówiac podejmujac decyzje tego typu decydujesz na jaki system przechodzisz bo to dwa odrębne systemy. To kwestia magów, czesci itp. Nie chce sie wypowiadac w kwestii WE czy KJW bo nie mialem i sie nie znam. Sam mam INo i jestem bardzo zadowolony, sam ją rozbieram, czyszcze i naprawde daje niezle rade a bb jest chyba najlepszy ze wszystkich gaziakow. W przypadku gaziakow magi to jest glowna inwestycja bo zakup 8-10 magow to kupa kasy duzo wiecej niz samej repliki z tego wzgledu raczej jak wybierzesz dany system to raczej trudno ci bedzie z niego odejsc. Z opinii wynika, ze w We musisz wsadzic jednak sporo kasy zeby dobrze hulalo wiec suma sumarum moze warto kupic WOC czy INo.

Link to post
Share on other sites

Mówimy tu o 3 generacji WE, czyli tej, w której poprawiono od groma rzeczy. Stalowe (chyba) suwadło, lepsze wykończenie, lepsze łożyska (chyba), etc... Magi są stosunkowo tanie. Poza tym, nie chcę na razie robić z siebie robokopa z magazynkowym pancerzem 8)

 

System systemem... Myślę, że chcę coś co w środku działa, z zewnątrz wygląda. Na razie nie uczestniczę w większych imprezach, tylko spotkaniach towarzyskich. Czasem wychodzę postrzelać po okolicy. Rekreacja ;) Mam pewien sentyment do M-ek, szczególnie GBB ;D

 

Dlatego właśnie przychylam się ku WE. Tanie części i magazynki; łożyskowania na bolcie, hammerze co podobno zapewnia płynną pracę. Z zewnątrz oznaczenia, w środku stalowy bolt. Nie miałbym wątpliwości, gdyby nie to, że mam dużo czasu na kupno (muszę opylić trochę zalegającego sprzętu), i że pojawiają się osoby o niejednoznacznym zdaniu.

 

To może inaczej zapytam, trochę konkretniej: czy kupowanie III gen. WE, biorąc pod uwagę WE i KJW, jest dobrym wyborem? Co może mnie spotkać...?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...