Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Desert Eagle Hard Kick [Tokyo Marui]


Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no dobra, wszystko fajnie, ale desercik marui ma jedną wade, magazynki lubią sie psuć, mianowicie: uchwyt trzymający kulki w magazynku("właz do kulek", inaczej "magazine lip" ....) jest wykonany z plastiku i to sie psuje - jeden z ząbków odpada pod naporem kulek... :cry: odpadł nie tylko mnie... a niema części zastępczej i trzeba nowego maga se sprawić ......(139-159zł)... no ewentualnie jak ktoś potrafi to dorobić część( ja poprostu dokupiłem mag).... na allegro też sie ktoś pozbywa zepsutego maga - i tu będą zdjęcia żeby zobrazować o co mi chodzi, mi sie spieprzył identycznie - http://www.allegro.pl/item89372937_magazyn...uszkodzony.html ... :(

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 1 month later...

Czy mogę mieć pytanie?

Niedawno stałem się posiadaczem tego wspaniałego kawałka artylerii ręcznej jakim jest DE (TM hard kick). Ponieważ jest to mój pierwszy gaziak chciałbym się dopytać o zasady napełniania magazynka?

Czy muszę to robić gdy magazynek jest pusty, w znaczeniu bez zmunicji?

Czy muszę go ładować gdy jest w gnieździe czy mogę robić to po wyjęciu magazynka z pistoletu?

Jak do tej pory nie udało mi się naładować magazynka. Zanim jednak zacznę panikować z powodu awarii rzeczonego magazynka, chciałbym zasięgnąć informacji od bardziej zaawansowanych użytkowników.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Link to post
Share on other sites

Więc tak:

Kulek w środku lepiej żeby nie było, ale to raczej dla wygody niż z jakichś konkretniejszych powodów mechanicznych.

Magazynek wygodniej się nabija PO wyjęciu z pistoletu. I do tego trzymając go do góry nogami.

Co do TM, to dopadła mnie pomroczność jasna i ni czorta nie pamiętam, czy to są magazynki typu "przechowywać puste" czy "przechowywać nabite" (w moim Ingramie trochę gazu musi być, bo inaczej uszczelki siadają i ciśnienie nowo wpuszczonego gazu musi je wpychać z powrotem na miejsce).

Link to post
Share on other sites

Hmmm. Zatem wszystko robię, z technicznego punktu widzenia, dobrze.

Niestety, próba nabicia magazynka kończy się wystrzeleniem (praktycznie natychmiast) chmury gazu. Oczywiście jak nietrudno się domyśleć - do magazynka dostaje się śladowa jego ilość. Czyli jednak może się okazać, że mam problem z magazynkiem. Mam nadzieję, że one dają się - w rozsądnych ramach cenowych - naprawić?

Dzięki za porady.

Link to post
Share on other sites

Małe pytanie i mała porada...

 

Pytanie...Masz zapalniczkę z zaworem do ponownego nabijania? (koniecznie z taka gumeczka przy tej cewce)

 

Porada...Usuń ową uszczelkę która jest wokół owej cewki nabijania zapalniczki i umieść ją w zaworze magazynka tak jak było zalokowana w zapalniczce...

 

No cóż moim zdaniem panikujesz że leci chmura gazu i przestajesz ładować...a ta gumeczka sprawi, że nie będzie chmury i wszystko będzie leciało do maga

 

Pozdro

 

Małe pytanie i mała porada...

 

Pytanie...Masz zapalniczkę z zaworem do ponownego nabijania? (koniecznie z taka gumeczka przy tej cewce)

 

Porada...Usuń ową uszczelkę która jest wokół owej cewki nabijania zapalniczki i umieść ją w zaworze magazynka tak jak było zalokowana w zapalniczce...

 

No cóż moim zdaniem panikujesz że leci chmura gazu i przestajesz ładować...a ta gumeczka sprawi, że nie będzie chmury i wszystko będzie leciało do maga

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

znalazłem część która sie psuje dość często w desertach(trzeba sprowadzić) mianowicie obudowa mechanizmu zabezpieczającego....kiedyś miałem DE marujca i wiem jakie to potrafi być denerwujące kiedy sie coś w nim sypnie :) więc dla wszystkich posiadaczy DE którym przydaje sie " safe " w klamie (a zniszczyli sobie obudowe od mechanizmu bezp.) zsyłam ten oto link hehe :) :

http://www.kicbbgun.com.tw/shop/product_in...9b177609af9669b

PS :

Westie ....a magazynki lepiej trzymać bez gazu lub z minimalną jego ilością wewn. bo sie rozszczelni i będzie syczał :)

POZDRO

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

wiesz co....zależnie od tego ile strzelałem, no powiedzmy 20-25% gazu w magu zostawiałem i po jakimś czasie padł , więc jeśli już tym gazem będziesz napełniał to też nie przesadź bo przedobrzysz i tak czy inaczej będzie kapa :P wsumie bez gazu nie trzymałem i tylko sie domyślałem że lepiej by sie zachowywał mag ale skoro mówisz że sie rozszczelni na 100% to też nie za różowo wygląda :P

powiedzmy że napełnisz gazem tak żeby starczyło ledwo na kilka strzałów - to powinno być najlepsze rozwiązanie , uszczelki sie będą trzymały na miejscu, a i nie zjebią sie pod naporem zbyt wielkiego ciśnienia :)

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z wytrzymałością jest tak trochę nie najlepiej - nigdy Marui nie wybaczę tego plastikowego zamka. Przecież to nie wypada że broń o takim kopie miała plastikowy zamek. Mam go już pół roku - jechało mi się z nim świetnie. Naprawdę morderczo celny :killer: Teraz pękł zamek z boku po wystrzeleniu ponad 2000 kulek i trzeba było kleić. Póki co działa, ale i tak pewnie trafi na pułke jeśli go nie sprzedam bo bedę sie ćwiczył na snajpera i potrzebuje coś czarnego (mam wersje chromowaną) o troche mniejszym gabarycie.

Jakby kogo interesował to mogę go naprawdę tanio sprzedać. 8)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Taka mała rada.

Był to wspominany problem zwiazany z ułamywaniem się jednego z zębów magazynka przytrzymującego kulki. Jego uszkodzenie nie zależy od ilości kulek w magu tylko od innej sprawy. Mianowicie, uszkodzenie tego elementu następuje jak wkładamy mag do pistoletu bez odciągniętego zamka. Ząbki te wtedy udeżają we dysze (nie wiem jak sie to fachowo nazywa :( ) no i pękają. Więc przed włożeniem maga najlepiej odciągnąć zamek i potem go zwolnić jak mag juz jest w pistolecie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich!!ja wlasnie zaczalem swoja przygode z ASG i jestem wielkim fanem DE, ale na poczatek stac mnie bylo tylko na sprezyne UHC hehe, ale mam plany, wielkie plany :P i wlasnie chcialem zapytac bo juz sie pojawilo pytanie o porownanie DE TM z tym nowym DE na CO2. czy ktos mial okazje strzelac z obu i je ocenic? i jak to wyglada w tym DE na Co2 ze zuzyciem gazu i czy ma lepsze osiagi od DE TM?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

powiedzmy że miałem TM / mam obecnie KWC .....no więc hard kick ma mniejszy zasięg o jakieś 7-10m (zależy od kulek ) , jest celniejszy(kulki lecą jak po sznurku) , ma plastikowy zamek (kwc ma metalowy) , mniej bbs w magu, jest tańszy w exploatacji , nie ma opcji ognia ciągłego (kwc ma) ...co do Kwc ...no jak nie masz wysmarowanych sylikonem kulek to nie postrzelasz bo albo 0,25g polecą w kosmos albo na 30m (taki dziwny hop up ma), jest może ciut cięższy.... full auto sie raczej nie przyda bo celności nie masz -na 15-20m rskupienie kulek jest marne (średnica rozrzutu nawet ponad 70cm)...

bardziej polecam TM

ps: pisałeś ten "nowy na CO2 " ..... kwc zrobiło go lata temu stary ;-)

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam. Odświeżam temat. Mam problem z rozłożeniem tego DE (Hard-kick TM), a dokładniej z rozdzieleniem zespołu lufy od zamka (suwadła). Nie mogę rozszyfrować japońskich znaczków :P w instrukcji, niby pokazane tam jest żeby trochę rozszerzyć te szyny, ale jakoś mi się to nie udaje. Byłbym wdzięczny za jakąś dokładniejszą instrukcję, a jakby była ze zdjęciami to już wogóle cud, miód i orzeszki. :]

Edited by _peter_
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

mam kilka pytanek do właścicieli metalowej konwersji guardera :) :

czy trzeba razem z całym body wymieniać też sprężyny na silniejsze , dyszę na wzmocnioną i zawory o zwiększonej przepustowości ?? czy z samą metalową konwersją na standardowych bebechach desert daje sobie rade? ...

Link to post
Share on other sites

To Cię zaskoczę. Przy obecnych warunkach pogodowych wzmocnione sprężyny można w szufladę wsadzić. Ciśnienie gazu jest zbyt niskie i nie jest w stanie ich całkowicie naciągnąć. W efekcie loading muzzle nie cofa się i nie pobiera kulek, a przerywacz nie działa - otrzymujemy full auto (rzędu 20 kulek na sekundę) bez kulek. Tym samym: bez zaworów o zwiększonej przepustowości się nie obejdzie.

 

Na stock'owych sprężynach działa lepiej, ale gaz wylatuje w potężnych ilościach i bardzo szybko pojawia się syfon (po około piątym strzale).

 

Natomiast w stock'u (z obudową z tworzywa) wszystko działa jak należy, nawet przy -10*C. Podsumowując - na zimę nie ma sensu pakować metalowej konwersji.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

hmmm a przy temp ok 10-15*C taka konwersja + lepsze bebechy (zawory/spr itd) ?? wsumie w zimę wcale prawie nie strzelam :P więc luz ale czy da rade strzelać spokojnie jak już się ciepło zrobi :)

 

jak byś dał rade to poprosiłbym Cię żebyś zrobił filmik jak śmiga w temp pokojowej (nawet na pusto-bez kulek) na konwersji i lepszych bebechach

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

to mi wystarcza :) czekam tylko na konwersje srebrną :D spr 150% zainstalowane już mam... reszta bebechów leży

btw z zestawem spr. 150% dziwnie troche kopie i ciężko odciągnąć zamek ale na stockowych zaworach łapie zamek po wystrzeleniu oststniej kulki :D

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Szczęściarze Ci co posiadają już DE chromowanego od TM.

 

Teraz ten model jest praktycznie niedostępny na polskim rynku, szukam i szukam i nigdzie nie ma. Proszę o pomoc gdzie w Polsce mógłbym nabyć chromowanego Desert'a! :)

 

 

 

PS. Wiem że na specshopie mieli jakiś czas temu srebrne i czarne wersje DE od TM ale teraz już są niedostępne, a gdy wysłałem maila do nich z zapytaniem kiedy i czy w ogóle będą mieli to stwierdzili że wcale...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...