Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak 47 cm042


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szyna będzie pasować ( raczej, wydaje mi się, że jest uniwersalna ) co do Kolimatora to nie kupuj go w sklepie ASG , nie opłaca się ostatnio widziałem go na jakiejś stronie za 260zł . najlepiej wejdź sobie na www.ceneo.pl i poszukaj tam nieraz można naprawdę wychaczyć niezłe promocje.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam już namacalne porównanie do GFC a CM.042 AK47. Obydwie repliki są uderzająco takie same, bo nie powiem że podobne. Dokładnie takie same rozwiązania jak CM.028

 

-śrubki przy osłonie spustu zamiast pinów

-4 śruby łączące główne body z frontsetem

- 8kątny pręt pod nakładką rury gazowej

- luzy na muszce i kolanku gazowym

- konstrukcja łoża i nakładki 100% jak CM plastik

-pokrywka GB, z wąsem do sprężyny suwadła

-plastikowe (!) okucia łoża i nakładki (full metal?!)

-mocowanie kolby stałej w GFC wygląda na wzmocnione, ale nie chce testować ile wytrzyma :-F

- stopka kolby odkręcana śrubkami

-opadający , odkręcający się selektor

- przedni uchwyt pasa lata luźno na lufie

- cylinder z otworem i archaiczna "mleczna" głowica tłoka

 

Czy warto? Warto. Dla wagi, dla "zimna" metalu. Bo materiałem obu jest zwykły ZnAl więc cudnej wytrzymałości nie przewiduje... A ojciec - CM028 ma już zasłużoną sławę...

Over & Out.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja zamówiłem u Krakmanów.

W moim egzemplarzu miałem 460 fps mierzone na chrono na 0.2 :-F

Aż dziw ze tyle toto w stocku miało az sie bałem ze sie kiedys podczas strzelanki cos sypnie :D

Ale przez pare miesiecy IE BYŁO NAJMNIEJSZYCH PROBLEMÓW ANI ZACIĘĆ na full stocku i stockowej batce (trzymałą ponad 2 hicupy w lato). Wiec ja tą cymke serdecznei polecam :)

Link to post
Share on other sites

Ja odczuwam wrażenie, że na stockowej z 4 co najmniej wystrzela, ale ostatnio nie mam tej pewności, gdyż mało się strzelam. Na początku, testując replikę wyniki miałem zadowalające. Przebieg to jakieś 10k kulek, i planuje wstawić nową gumkę i precke, bo jednak po takim czasie jaki mam tą broń coś się zasięg zmienił. Ale te 40m wyrobi, jak się przyłoży to nawet celnie ;] Żadnych odchyłów, typu lecące kulki w lewo czy w prawo nie zauważyłem, jedynie jak dokupiłem sobie nowego maga to co 50-siąta leciała w bok.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

A jeszcze taka ciekawostka:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...l%3Dpl%26sa%3DN

 

Zobaczcie jak gość fajnie "postarzał" tego kałacha :)

(Fotki blisko końca strony)

 

 

 

Dostałem Ak od Krakmanów, nie załączyli jednak instrukcji. W zestawie przyszedł jakiś "kluczyk". Wie ktoś do czego służy ??

 

2 sprawa. Orientuje się ktoś jak długo powinienem ładować tą chińską baterię, chińską ładowarką ? :D

Standardowo używam innej ładowarki która sama przestaje ładować ale tu jej nie mam...

Bateria ma pojemność 1100mah.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Ja wiem, ja wiem :P

 

Zobacz czy pasuje do twojego maga. Tzn. czy w magu możesz wsadzić gdzieś ten kluczyk, podobno nieźle go nakręca, więc mniej czasu spędzisz podkręcając to ;]

 

Ja w swoim nie przypominam sobie, abym dostał coś takiego. Mój znajomy natomiast się dziwił do czego to jest i sobie wymyślił. Co do ładowarki, gdzies jakieś obliczenia wykonałem i wyszło, że w tej dołączonej to 6 i pół godziny ładować, ja standardowo 6h ładuje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam do Listopada CM.042s dobrze się sprawdza w terenie, nic się nie zacina, super zasięg, baterja dość długo wytrzymuje, niestety z mojej winy mam rozwalone drewno w zączce (replika spadła mi na beton, ale posklejałem i się trzyma;)). Udało mi się kupić wojskowy pas nośny do AK47 w sklepie w Żywcu bardzo polecam;) Ja używam do mojej cymki kulek 0.25g dobrze z nich leci. POLECAM REPLIKE!!!

 

I odpowim na jedno pytanie od przedmówcy tem "kluczyk" służy do regulowania muszki.

Link to post
Share on other sites

ZnAl - stop cynku z aluminium, co jest nazywane w sklepach 'metal', co tylko wygląda jak metal, jest zimne w dotyku i łamie się jak stare krakersy.

 

Z tego jest najprawdopodobniej kolba w CM.042s, bo między Cm028 a CM042 nie dopatrzyłem i nie domacałem się żadnych zmian (poza tym że korpus jest ze ZnAl-u a nie z plastiku).

 

Prędzej rzucę ASG dla baletu niż chińczycy poprawią coś w swoich produktach.. :???: (jest taki jeden poprawiony, ale nie zdradzę jaki :))

Edited by Brayli
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...