Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szkielet V2 [BFT CNC 8mm]


Recommended Posts

Z ciekawosci zapytam. SP170 mozna wpakowac bez obaw?

Tak jak pytałem, nie znalazłem żeby go ktoś zajechał więc jak oprzesz go na komorze, dasz wytrzymałe łożyska i nie wstawisz płaskiej głowicy tłoka to ja bym się 170ki nie bał...oczywiście nie popykałbym wtedy już na auto jak to robię teraz przy M140 i 20rps ;p

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Hej, nie wyczytałem, czy gdzieś to tutaj padło, ale jaka komora najlepiej współpracuje z tym szkieletem super shootera? Uściślając, czy G&P lub Guardera (metalowa) będzie poprawnie współpracować?

P.s. po za komorą tego samego producenta, oczywiście :wink:

Edited by Jedenasty
Link to post
Share on other sites

Komora do szkieletu tu nic niema, każda powinna sprawować się tak samo, pytanie powinieneś skierować do działu która komora lepsza i dobrać ją pod względem opinii o samej komorze. W potwierdzeniu, u mnie Guarder czy G&P spokojnie się wpasowywały.

Link to post
Share on other sites

Komora do szkieletu tu nic niema, każda powinna sprawować się tak samo, pytanie powinieneś skierować do działu która komora lepsza i dobrać ją pod względem opinii o samej komorze. W potwierdzeniu, u mnie Guarder czy G&P spokojnie się wpasowywały.

Konfiguracja szkielet-korpus-komora ma duże znaczenie, jakieś 2 lata temu powątpiewałem w słowa AnRa i później się przekonałem, że zgrzeszyłem.

 

@CerberBP: w jaki korpus pakowałeś ten zestaw (KA? G&P?)

@lukira: dużo skróciłeś?

Edited by Jedenasty
Link to post
Share on other sites

Konfiguracja szkielet-korpus-komora ma duże znaczenie, jakieś 2 lata temu powątpiewałem w słowa AnRa i później się przekonałem, że zgrzeszyłem.

 

@CerberBP: w jaki korpus pakowałeś ten zestaw (KA? G&P?)

 

Wcześniej o tym chyba pisałem z wszystkimi plusami i minusami spasowania szkieletu z body(G&P), gdzieś od 4-5 strony. Dyszę też skracałem o niecały milimetr, a dokładnie to dysza z BU guardera na wylocie ma wewnętrzny kołnierz, i właśnie ten kołnierz został ścięty.

 

EDIT: A właśnie, to proszę uświadom mnie jakie prawdy zostały ci przekazane na temat komora><szkielet, bo jak dla mnie do tej pory gdy komora wchodzi w szkielet i dysza nie ociera o jej ścianki trzymając szczelność z gumą to choćby komora była z drewna nie widzę większych zależności. Bo wykonanie komory, powtarzalność przy podkręceniu, dobre działanie dystansera i osadzenie lufy to już tylko odnośniki do niej samej.

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites

Pozwól, że uczynię to na PW.

Ok, to po wymianie korespondencji dla potomnych tego tematu powiem tak jeszcze od siebie. Komora G&P pasuje do szkieletu bez problemu(kołnierz kontra otwór w szkielecie i późniejsza pozycja komory - dysza nie ociera), ale jeśli dorzucimy jeszcze pod uwagę element w postaci dyszy do gumki to jak pisałem plus ktoś wyżej potwierdził przy dyszy z BU Guardera trzeba ją przyciąć o niecały milimetr.

Link to post
Share on other sites

Szkielet dotarł. Zamontowano BU Guardera, M190 Ultimate, zębatki ITU Guardera. Wsadzono do korpusu KA, z komorą G&P. Oto jakie uwagi powstały przy montażu:

- U mnie dysza nie wymagała żadnej modyfikacji, kulki wchodzą, jak natura chciała.

- Dopasowanie szkieletu do korpusu nie wymagało modyfikacji ani w jednym, ani w drugim. Wystarczyła cierpliwość.

- Zestaw szkielet + komora "nie mieścił się" w korpusie, gdyż to body posiada podpórkę w miejscu podparcia komory na upper receiverze. Trzeba było trochę podszlifować komorę na rzeczonym styku. Po tej modyfikacji nie wystąpiły żadne problemy z magami.

Zestaw od strony zębatek na razie chodzi całkiem poprawnie, choć przy przełożeniu 45:1 (42:1?) bardziej przypomina kuszę, niż karabin :wink:. Szczelność wydawała się ok, ale wstrzymam się z oceną do pomiaru na chrono.

 

Edyta: literówki.

Edited by Jedenasty
Link to post
Share on other sites

Tylko że na M190 będzie trochę więcej :)

 

Żeby było na temat..

 

Szkielety od krakmanów za 299zł to ponoć loteria składałem koledze replikę a w zasadzie dalej składam bo czekamy na kilka części i u niego wszystko w porządku kilka przeróbek z powodu części musieliśmy zrobić ale ogólnie wszystko ok..

Ale innemu koledze ponoć nie nagwintowali otworów na śruby i ponoć coś jeszcze spieprzyli :|

Edited by MyN3
Link to post
Share on other sites

Ale to przecież nie Krakmani wykonują te szkielety, więc z tego co mówisz wynika, że albo SHS/Super Shooter spaprał jakąś serię albo są to podróby... . Trwożę się na samą myśl, że mogliby sprzedać szkielet z błędami za taką cenę, jak widniała wcześniej (700zł?). :bialaflaga:

W moim wszystko grało (chyba że jakaś wada wyjdzie w trakcie eksploatacji), z wyjątkiem tego, że faktycznie długości śrub (już ktoś o tym wspominał) były dobrane po wuju. :dry:

 

P.s. jak dokonam pomiarów, oczywiście podzielę się wynikami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Odgrzewam, ale było pytanie, więc musi paść odpowiedź:

Trochę to trwało, bo dozbierałem jeszcze komorę cnc i musiałem naprawić Bore up, no ale w końcu jest.

Wynik to około 570fps (+/-2) na zestawie szkielet + komora SS CNC, body KA, lufa Guarder 509, gumka zielona G&G, a jakże. Zrezygnowałem z podkładkowania na prowadnicy. Do pomiaru użyto kulek 0,2 G&G. Zestaw szczelny. Jak widać nie ma prędkości, która porwałaby gacie z zachwytu (podobna była na SP160) :icon_rolleyes: , spodziewałem się większych fajerwerków, ale płakał też nie będę.

Sprężyna jest krótsza niż SP150 o jakiś centymetr. Bardzo twarda i, co ciekawe, szersza od guardera, przez co nieznacznie blokowała się przy końcu tłoka.

Zasięg sprawdzę w miarę możliwości jak najszybciej.

Link to post
Share on other sites

Ja też w końcu wykorzystałem leżący już od jakiegoś czasu szkielecik CNC.

 

W środku:

 

- zębatki 13:1

- zestaw cylindra NBU

- lożyskowana prowadnica i głowica tłoka

- spring nie wiem jaki, ale daje te 520 fps:) Na pewno nie większy niż M150,

- silniczek system magnum

 

Do body G&P wchodzi idealnie, do tego komora KA.

 

Oczywiście tak jak u poprzedników dysza była za długa i trzeba było spiłować.

 

Troszę przesadziłem z przełożeniem bo mosfecik i batka się grzeją, ale wynagradza to błyskawiczna reakcja na spust:)

 

Rofik mierzyłem tylko na M140 systemy,(460fps jeszcze przed dopasowaniem idealnym dyszy) było 28rps, przy słabszych springach rzędu m120 magazynek nie podawał każdej kulki.

 

Ogólnie wszystko git z montażem, pomijam za długie śruby:)

Link to post
Share on other sites

Tylko niestety ten silniczek przy tym przełożeniu na singlu często się przycina, nie ma mocy. kumpel ma podobny setup co podałeś i właśnie miał taki problem. Zakładam że też nie masz najlepszej reakcji na spust. A dla mnie po strzelaniu z PTW wszystko jest woooolne:) Dlatego zrobiłem taki setup żeby sobie szybko na singielku śmigać:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...