Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"INSTALACJE" greengas i Co2


Recommended Posts

Witam,

Pytania te zadaję raczej z ciekawości, chociaż, kto wie, może coś takiego zrobię... ;-) Z góry przepraszam, jeśli już takie pytania się pojawiły na tym forum, szukałem, szukałem i nic nie znalazłem.

 

Otóż, przeglądając różne strony w internecie trafiłem na dwa dość ciekawe rozwiązania (aczkolwiek można mieć tu uprzedzenia ze względu na estetykę...).

Pierwsze z nich widać na tym filmiku:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=7Ee82Fdf0a8&...feature=related

 

Chodzi o ta "instalację" z wężyka i butli GG. Może i troch niepraktyczne pod względem poruszania się w terenie, ale o ile dobrze rozumiem jest to zawsze jakieś rozwiązanie problemu i eliminuje potrzebę ciągłego doładowywania gazu do magazynka. Ktoś się już spotkał z takim czymś? Jak to skonstruować (chodzi mi głównie o "nasadkę" na butlę i doprowadzenie do magazynka)?

 

Drugie rozwiązanie polega na czymś dość podobnym, lecz w tym wypadku zamiast GreenGazu mamy gaz z kapsuły Co2. Ciężko mi w tym wypadku znaleźć jakieś sensowne zdjęcie, więc wykorzystam screen shot'a, którego kiedyś zrobiłem (po formacie strona mi gdzieś wraz z zakładkami przepadła, a screen się zachował na jakiejś płytce)

 

http://img300.imageshack.us/my.php?image=z...zzzzzzzzzv5.png

 

O ile pamiętam było to zamontowane do M700 AICS z Tanaki na częściach tuningowych.

Czy takie rozwiązanie jest praktyczne? (oczywiście wiem o dużym ciśnieniu Co2 i o tym, ze pewnie by trzeba dodawać oleju silikonowego do magazynka) Ktoś ma?

Znalazłem dość podobne adaptery na stronach zagranicznych sklepów,ale jak już pisałem zakładki gdzieś przepadły. Mimo to, ta instalacja (chodzi o sam element gdzie mocujemy kapsułę i mamy regulację ze wskaźnikiem ciśnienia) jest bardziej podobna do adaptera MadBulla ( http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1935 ), niż do tych gotowych instalacji z zagranicznych sklepów. Może istniałaby zatem możliwość przerobienia takowego adaptera MadBulla na instalację Co2? O ile dobrze kumam na jakich zasadach takie coś działa, to wydaje mi się, że nie byłoby to aż tak strasznie skomplikowane...

 

uh, trochę się rozpisałem, z góry dzięki za ewentualne odpowiedzi ;-)

Link to post
Share on other sites

aha. A jakieś inne przeróbki oprócz takiej mamby są potrzebne? a tego co patrzyłem, to wydaje mi się, że przy takim rozwiązaniu trzeba by wiercić a magu, bo tak po zdjęciach wygląda, ze nawet zawór w długim magu Tanaki ma mniejszy gwint niż to wejście od mamby, chociaż w sumie to może tylko mi się wydaje, bo o paintballu i markerach wiem tyle, co nic :-P

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Butla np. 20oz i taki adapter, masz z głowy.

Jeśli kupisz cały adapter CO2 możesz go używać do np. RAM jeśli gaz Ci się skończył i masz np. kapsuły CO2. Nie polecam podłączać z manometrem, wysadza go z miejsca.

Co do wbijania CO2 do replik gazowych ( na GG ) musisz zaopatrzyć się w mocniejszą sprężynę zbijaka zaworu, niestety przy ciśnieniu 120PSI masz gwarantowane że albo zawór wpustowy strzeli albo nie oddasz ani jednego strzału. Przepustowość zaworów zwalniających gaz jest przystosowana do gg nie CO2, więc za każdym strzałem będzie uciekać b.dużo CO2, jeśli zmienisz sprężynę to i tak oddasz max 2-4 strzały.

Podsumowując: Nie rób tego.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Kiedyś testowaliśmy podobne rozwiązanie w starym pistolecie na GG, który został przerobiony na CO2. Potrzebna była mamba paintballowa, redukcja między gwintem paintballowym a gwintem zaworu ładowania GG (wytoczony u ślusarza) i adapter do naboi CO2. Mały adapter kosztuje 75zł i wcale nie trzeba ucinać adapterów madbula za xxx zł.

http://www.militaria.pl/jt/adapter_-_przej...908.xml?cat=509

Ja akurat używałem dużej butli 88g i adaptera za 45zł.

 

Tyle, że to były inne czasy, stare pistolety potrafiły dużo znieść.

Link to post
Share on other sites

Tofikos, Jakoś szukałeś i nie znalazłeś.

A ten temat?

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=64119&st=60

 

 

O czym to świadczy?

 

 

Co do tematu:

Pistolety na kapsuły co2 a na GG ładowany do maga to dwa różne światy.

 

W pistolecie na kapsuły, zawór otwiera się szybko i szybko zamyka, czas otwarcia jest bardzo krótki. Dodatkowo jest zmniejszony przepływ.

 

W pistoletach an GG przepływ jest duży, stosunkowo czas otwarcia jest większy niż w pistoletach na co2.

 

Tak samo jest w RAMie jak w pistoletach na CO2, zmniejszony jest przepływ i jest krótki czas otwarcia zaworu.

 

Zawór w magu od KJW m700 wytrzymuje ~165psi powyżej tej wartości osiągi są gorsze niż na 150psi. Prawdopodobnie spowodowane jest to tym, iż opór jaki stawia co2 jest większy niż siła bolca w karabinie, który otwiera zawór.

 

 

Nie polecam podłączać z manometrem, wysadza go z miejsca.

W kapsule jest 55bar/800psi, jeżeli założysz manometr na 0-300psi to jasne, że Ci go rozsadzi. Ale czemu miało by rozsadzić manometr, który jest do 1000psi?

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...