Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

Witam,

 

Poszukałem trochę na temat tych replik i nic nie znalazłem. Są tematy o A&K M16, SR25... a wszyscy wiemy jak wygląda sytuacja P&J i A&K. Nie ma jednak tematu bezpośrednio o replikach serii M4 więc zakładam wątek.

 

Mamy repliki od kilku dni na rynku, i jak łatwo się domyślić interesuje mnie czy ktoś to ustrojstwo kupił i może się podzielić wrażeniami

 

kilka informacji które znalazłem na WMASG na temat replik A&K i P&J z V2 GB

 

o SPR

Ja posiadam SPR MOD2 i jako tako się sprawuje... miałem małe, niemiłe komplikacje ale ogólnie karabin jest ok Plusy:

-spora moc(50m na 0.25g)

-celność -dobrze wykonane body(poza małymi wyjątkami, odpadło mi mocowanie przy kolbie zamykające miejsce na baterię, oraz odpadł zaczep przy osłonie HOP-UP) -waga(dla jednych)

-dużo miejsca na baterie(można wsadzić zarówno Mini jak i Large) Minusy: -waga(dla drugich)

-troszkę dziwnie usytowana rączka RIS(daleko strasznie--> dłuzszy moment poderwania broni) -luz przy magazynku(jest nieco mniejszy niż wejście i "lata" na boki)

SPR MOD1 Poszły zębatki lub tłok . Wysyłka na serwis. Gun ma ok miesiąca i jakieś 4k kulek za sobą.
Chiński SPR mod 0 ma w sobie precke 6,04 z jednej jak i z drugiej i było to sprawdzane...

 

o A&K LR300 i PJ300

Tak na szybko po przemacaniu bez strzelania: 1. Wewnętrzna lufa sporo krótsza od zewnętrznej w długiej wersji 2. Pod muszką jest jakiś mały RIS a nie standard 22mm 3. Pokrywa przedniego chwytu mocowana jest na dołączone uszy do pasa. Bez nich stosunkowo luźno lata. 4. Szczerbinkę idzie zdjąć tylko do tyłu odciągając jeszcze cała dźwignię od zamka (tak to się nazywa po polsku?). 5. Silnik jakiś mocniejszy, bo magnesy w nim przyciągają metalowe elementy jak zbliżysz do chwytu. 6. Sam chwyt mimo, że wygląda dziwnie z tymi wypustkami to dość nieźle leży w dłoni. 7. Egzemplarz, który macałem nie rożni się mocno do eMek CA pod względem spasowania i latania różnych elementów. Metal na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie, a o chybotliwej lufie nie powinno być mowy chyba w żadnym egzemplarzu z racji zastosowanych rozwiązań. 8. Pod pokrywą przedniego chwytu dość sporo miejsca na baterię (nie bez przesady, ale spodziewałem się, ze będzie ciaśniej).
Miałem już PJ300 jeden dzień w rękach, trochę postrzelałem z niego. Stock mocny, porządny zasięg (pod 60m na kulkach 0,2), solidnie zmontowany. Uważam, że bateria 9,6 daje mu sensowną szybkostrzelność. Ma parę fajnych patentów (montaż osłony, pod którą jest bateria czy "ucho" do zaczepienia pasa nośnego, które z przodu można w kilku miejscach zamocować). Z minusów takich trudno usuwalnych, to kolba mogłaby się składać jak w MP5 na drugą stronę, bo złożona tu trochę zasłania selektor ognia. No ale to drobna rzecz, bo da się wspomnianym selektorem operować.

 

O PJ16A4

Mam PJ16A4 broń rewelacja wykonanie super moc niezła nie sprawdzałem na chrono ale z pewnością jest duża Z 40m(na oko) trafie w korpus za każdym strzałem icon_cool2.gif z większej odległości nie sprawdzałem Przebieg około 1,5k nic się nie dzieje Strzelam na kulkach 0,28g Akumulator 9,6 2000mah firefox wytrzymuje jakieś 4-5 hi cap 300kulek Byłem z nią na strzelance spisuje się świetnie.
Wie ktoś morze dlaczego PJ16 jest takie głośne w porównaniu do innych chinczyków.Wiem że jest tam mocna sprężyna czy wymiana na firmową wyciszy broń. Tak ogulnie wystrzeliłem jakies 8k kulek i nic sie nie dzieje.Troszke farba zeszła z selektora i okolic maga ale się ty nie przejmyje.Replika godna polecenia.Była porównywana z SR16 A2 i m15a2 od CA.Zdecydowanie wygrał chinczyk.Dodam ze dołozyłem na starcie nową gumke HU
ja zakupiłem jakiś czas temu M16A4 [PJ], jak na razie wszystko ok, żadnych problemów:) oby tak dalej....

 

Miałem w łapach już NOD2, M16A4 i moje SR25 i muszę powiedzieć, że to najlepiej udana seria chińczyków. Nie powinno się nic posypać, jedynie wymień gumkę HU, ew. precke i wsio
Link to post
Share on other sites
  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Razem z bratem od sierpnia posiadamy PJ16A4 i jak na razie nie sprawiają żadnych problemów. Wystrzeliliśmy już z nich grubo ponad 10 tyś kulek i odpukać nic się nie zepsuło. Wymieniliśmy w nich jedynie gumki i lufy. Bateria jest dość mocna i spokojnie wystarcza na 1,5, jeszcze nigdy nie siadła mi podczas strzelani. Moc i celność mają przyzwoitą, na kulkach 0,25 wyszło mi 360 fps`ów

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam PJ4 RIS II gen. (ogólnie to już mało z PJ zostało ;) ), a ponieważ chcę jeszcze krótką eMeczkę, to poważnie rozważam tego PJ4 cqbr III gen. Poczekam z tym do wiosny i jak kupię to wrzucę jakąś reckę + porównanie z II gen. + foty. Ale zapewne ktoś mnie ubiegnie.

Link to post
Share on other sites

Miałem jakiś czas temu PJ16A4 - naprawdę fajna repliczka, risy wykonane naprawdę dobrze, wszystko dobrze spasowane (jak na chinola). Osiągi przy stock są dosyć dobre - po wymianie zespołu lufa/komora/gumka były bardziej jak zadawalające. Plusem jest również dobra batka 9.6. Dla mnie minusem jest strasznie świecące się body i mag - ale niektórym to nie przeszkadza.

 

Podsumowując: za sześć stówek dostajemy replikę z fajnymi osiągami i dobrze spasowanymi częściami - wydaje mi się że jest warta swej ceny.

Edited by Pykus
Link to post
Share on other sites

Panowie,

 

W swoich replikach mam dobry ROF - to mój priorytet - szybka reakcja spustu , jeśli ktoś jest w stanie określić / porównać / cokolwiek do standardowego CA/TM/G&P, albo chociaż do jakiegoś chińczyka.

 

Jestem od krok od zamówienia i muszę zdecydować czy brać w sklepie coś ekstra czy nie ;)

Link to post
Share on other sites

Jako że jestem od zawsze w gorącej wodzie kąpany skrobnąłem też co-nie-co do Taiwangun i oto zapis rozmowy:

 

 

... i tu rodzi się pytanie - jaką szybkostrzelność posiada replika na dołączonej baterii? jaka jest kultura pracy gearbox'a ?

 

witam

jest to jeden z naszych lepszych modeli

polecam

chodzi jak burza

pozdrawiam

 

Wiadomo, że to co napisał sklep (jeszcze porównując to do oferty chińczyków) jest zazwyczaj mocno przesadzone - ale trochę może pomóc.

Link to post
Share on other sites

Ja mam PJ16A4.

Używany rzadziej niż sporadycznie więc nie ma do czego się przyczepić.

W następny weekend planuje pierwsze zimowe strzelanie.

Na wcześniejszych strzelaniach spisywał się bardzo dobrze.

Co do wykonania wszystko bardzo dobrze spasowane itd....już kiedyś o tym pisałem w innym temacie.

Mam tylko jedno pytanie... jak zdemontować kolbę? Bateria mi w niej utkwiła:/ .... nie pytajcie jak to się stało bo sam nie wiem:/

Link to post
Share on other sites
Mam tylko jedno pytanie... jak zdemontować kolbę? Bateria mi w niej utkwiła:/ .... nie pytajcie jak to się stało bo sam nie wiem:/

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

może wkładając przycisnąłeś kable i tak jakby się "zacisnęło" - coś takiego zrobiłem w M249 kiedyś.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...