Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zmywanie farb humbrol i podobnych


Recommended Posts

Czy ktoś próbował zmywać farby humbrol z body ABS-owego, jeśli tak to czym? Pytam bo kiedyś zepsułem sobie plastikowego Sztukasa rozpuszczalnikiem a nie chciał bym żeby to samo stało sie z oznaczeniami na body. Szukałem na forum ale nic nie znalazłem. Jak ktoś ma doświadczenia związane z tym to prosił bym o podzielenie się ;-) Zaznaczam że chodzi o body M15A4 SPORTLINE, czyli ABS-owe.

Link to post
Share on other sites

Robiłem tak z modelami, które prosiły o nowe malowanie :) Farba ładnie schodzi, plastiku nie rusza. Wystarczy ze sprzęt poleży trochę w takim roztworze - potem opłukać czysta wodą i przejechać dość twardą szczotką. Co do proporcji to nie powiem - zawsze sypałem kreta "na oko". Nie wiem też ile czasu powinno to leżeć w takim roztworze - robiłem to rano a po południu zajmowałem się modelem :)

Link to post
Share on other sites

Kret na pewno nie reaguje z polistyrenem, bo niejeden model tak wyczyściłem. Na ABS nie próbowałem, ale możesz w niewidocznym miejscu położyć granulkę. Wodorotlenek sodu jest higroskopijny, więc sam sobie naciągnie wody z powietrza i wytworzy bardziej stężony roztwór niż normalnie byś zrobił. jeśli po 24 godzinach nie będzie śladu, to znaczy, że plastiku nie ruszy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...