Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KART M14 JAE-100 [669]


Recommended Posts

No i stało się, ów karabin wpadł w moje ręce.

Powiem tak. Kumpel z teamu sobie sprawił jako strzelec wyborowy wsparcia drużyny piechoty, sam chciałem go sobie kupić jak tylko zobaczyłem o nim pierwsze wzmianki i po pierwszym strzelaniu.... już wiem, że dobrze, że znalazł się jeleń, który kupił go sobie wcześniej :-)

 

Bebechów nie otwierałem, bo ciągle na gwarancji i w boju nie testowany, bo jeszcze nie było okazji. Przestrzelaliśmy go na strzelnicy sportowej i oto moje wrażenia:

 

- odgłos strzału brzmi tak jakby sprężyna podczas naciągania przechodziła nieziemskie tortury, a przy jaj zwolnieniu i strzale wydobywa się dżwięk tak, jakbyście wzięli młotek i z całej siły prz... tzn uderzyli w korpus

- zasięg??? Jaki zasięg??? Do CQB może i dobry :-) Jest problem, żeby z 25m trafić kartkę A4 (swoim "krótkim" SPR'em od A&K po licznych przeróbkach nie mam problemu na dystansie 55m)

- Hop-Up??? Powinien być, ale czy jest??? W obojętnie jakiej pozycji się go ustawi i tak i tak po około 25-30 metrach kulka wykonuje odejście w górę i na prawo, jak dobry pilot myśliwca goniony przez rakietę

- Z rzeczy jeszcze upierdliwych wymienić należy latający w gnieździe magazynek i średnio stabilny montaż pod optykę, co w przypadku snajperki jest nie do pomyślenia.

 

Ogólnie replika dobra, żeby powiesić sobie na ścianie, bo wygląda nieźle, albo żeby wpakować w nią z pięć, sześć stów, żeby mogła udawać snajperkę.

 

Nie wiem czy to przypadłości tylko tego modelu, ale nawet po gruntownym tuningu raczej nie dogoni stockowych chińskich karabinów szturmowych.

 

Szkoda, bo zapowiadała się całkiem fajnie.

Link to post
Share on other sites

Cóż, KART ;)

 

 

I właśnie to jest najdziwniejsze. Po zwykłych M14, którym wiele brakowało do ideału, ale nie były jakoś wyjątkowo spaprane chłopaki z KART'a nie wyciągneli żadnych wniosków i nic nie poprawili... ba nawet wkładając praktycznie te same bebechy do nowego korpusu jeszcze byli w stanie bardziej to spierdzielić.

 

Jakim cudem Im się to udało to nie wiem?

Link to post
Share on other sites

Nie wiadomo jakie są dokładnie bebechy,no ale można się domyślać. Poza tym od kiedy to ocenia się na podstawie jednego egzemplarza? Wiadomo jak z chinolami, mógł kolega "ustrzelić" wybrakowanego rumaka. I oby tak było. Ja tam czekam aż ktoś jeszcze się wypowie choć póki co szału nie ma. 8-)

Link to post
Share on other sites

Też ciągle się jeszcze łudzę, że to może walnięty egzemplarz, albo jakaś pierwsza partia trochę niedorobiona, bo na prawdę szkoda całkiem fajnej repliki. Gdyby działała dobrze, to niewielkim kosztem można by było coś z niej zrobic.

 

Pozostaje czekać na inne opinie. Może ktoś miał więcej szczęścia :-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Replika w sklepach jest już wspomnieniem może znaleźli by się chętni do ... odstąpienia tego rewelacyjnego modelu. Bardziej zależy mi na łożu niż na działającej replice.

 

Szczęśliwych nabywców proszę o jeszcze inne opinie o tym karabinie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Znajomy ma i z tego co pamiętam podobna opinia - wygląda fajnie ale do strzelania to się nie nadaje. Zresztą, co prezentuje mechanicznie można wywnioskować po opisie u Krakmana :lol: Generalnie, replika do tego żeby kupić, wziąć łoże do przełożenia do TM/CM a resztę sprzedać na części, ewentualnie dwójnóg zachować.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

A jak z jakością łoża ? Solidne w miarę ? Głupio byłoby kupić karabin ze względu na łoże, które będzie skrzypieć, błyszczeć i się uginać przy każdej okazji. :-F

 

Druga sprawa dotyczy raczej ogólnie Kartów, ale nie znalazłem informacji na ten temat. Jak bardzo trzeba się namajstrować, żeby założyć do Karta coś takiego?

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...m14_cm-125.html

 

Mam informację od Krakmanów, że nie pasuje, ale moim obiektem pożądania jest właśnie JAE z takim Risem nad lufą . :lol:

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Idąc zasadami logiki, po przeczytaniu niepochlebnych opinii na temat tej repliki doszedłem do wniosku, że muszę ją mieć. :-F

Powiem szczerze, że jest lepiej niż się spodziewałem.

 

Najważniejszy powód kupna tej repliki, czyli łoże jest wykonany z całkiem przyzwoitego plastiku. Na chwilę obecną nic nie skrzypi i się nie błyszczy. Jedynie kolor mógłby być nieco bardziej zielonkawy (poduszka policzkowa jest znacznie ładniejsza). Osłona lufy za to jest z wyraźnie gorszego błyszczącego tworzywa - ja chcę tam dać risy, więc mnie to nie boli.

Poziom pomalowania metalowych elementów zaskakująco dobry jak na chiński karabin. Farba jest ciemnoszara matowa, pytanie czy nie będzie odłazić. Magazynek jest zardzewiały od nowości. ;-)

 

Problem latającej szyny nie występuje, szyna nie drgnie nawet o milimetr. Jest mocowana na 2 śruby, z tego co widziałem, są też szyny na jedną śrubę. Może tamte się chwieją?

 

Dwónóg ma specyficzną regulację długości - nóżki są cały czas wypychane, można je zablokować w określonej pozycji dokręcając nakrętkę. Ciekawą sprawą jest możliwość przekręcenia lufy w pewnym zakresie, gdy karabin stoi na dwójnogu. Nie trzeba go przestawiać.

 

No i dochodzimy do strzelania. Zasięg naprawdę spory, dźwięk gearboxa normalny (spodziewałem się jęków potępieńczych). Rof na stockowej baterii w porządku, ciekawe na ile kulek wystarczy. Niestety występuje opisany problem nadmiernego podkręcania kulek, moim zdaniem do wina gumki, gdy komorę podkręcimy bardziej kulki szybują jeszcze wyżej, więc regulacja działa. Karabin znosi na prawo, jednak robi to konsekwentnie, nie ma rozrzutu na wszystkie strony, moim zdaniem to również gumka. Z 20m w 5cm pień drzewa weszło mi 8/10 kulek. W weekend się wezmę za to, to opiszę co tam zastałem.

 

Macie porównanie koloru ze Scarem Aresa (swoją drogą widać jaka wielka krowa z tego M14 :-P)

m14scar.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...