Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wojsko Zawodowe.


Recommended Posts

Witam, zamierzam po technikum isc na żołnierza zawodowego.

Mam jednak pewien problem, mianowicie posiadam wadę wzroku 0.25 na jedno i 0.5 na drugie oko. Czy to nie będzie dla mnie bariera nie do przeskoczenia?

 

Za odpowiedzi z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Zdaje się, że dopuszczalna wada to -3 ale to u niezawodowych.

Zawodowo to mogą powiedzieć, chcemy ludzi z najlepszym wzrokiem.

Jak myślicie? Najwyżej zoperuje oko, koszty to 2-4 tyś...

(Mój cel to WL) : >

Edited by GD+
Link to post
Share on other sites

Jak gdzieś ktoś wspomniał na forum ( pozdro dla niego ;) ) ma za pacjentów AT z dużymi wadami wzroku na + i - . Dobre soczewki kontaktowe załatwia sprawę. Jednak nie wyobrażam sobie tego w Iraku. Pomyśl. Wszyscy rano wstają pakują się, przeglądają bron a Ty stoisz przy lustrze z soczewkami. Zważając na warunki tam panujące nie ma szans na higienę jaka wymagają soczewki.

Link to post
Share on other sites

Jak gdzieś ktoś wspomniał na forum ( pozdro dla niego ;) ) ma za pacjentów AT z dużymi wadami wzroku na + i - . Dobre soczewki kontaktowe załatwia sprawę. Jednak nie wyobrażam sobie tego w Iraku. Pomyśl. Wszyscy rano wstają pakują się, przeglądają bron a Ty stoisz przy lustrze z soczewkami. Zważając na warunki tam panujące nie ma szans na higienę jaka wymagają soczewki.

 

Z okularami sobie jakoś Hamerykanie w Iraku radzili, zdaje się soczewek rzeczywiście u nich nie można, najlepiej jednak LASIK o ile nie osłabi zbytnio rogówki, lekarzem nie jestem więc nie mam pewności czy takie ryzyko istnieje.

Link to post
Share on other sites

W Lidzbarku Warmińskim masz najprawdopodobniej Wojskową Komendę Uzupełnień.

 

WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ

W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

ul. Spółdzielców 24

11-100 LIDZBARK WARMIŃSKI

CA MON 31-74-65, CM (089) 767-32-81 wkulidzbarkwarm@pow.mil.pl

 

Zadzwoń napisz maila i zapytaj.

Link to post
Share on other sites

Niestety, tak jak słusznie zauważono piszesz głupoty. Mój brat miał -5 i -7 i dostał kategorię D. Jednak myślę, że w wypadku autora tematu nie będzie problemu.

 

 

Ja miałem -5.75 i dostałem A.

Żebyście minę z-cy d-cy kompanii zobaczyli, kiedy mu powiedziałem, że bez okularów nic nie widzę (byłem działonowym :P).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...