Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 [KA]


Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

 

Postów: 7

Dołączył: 25.01.08

Skąd: Kraków

 

 

 

 

rozumiem, że piny nie mają tendencji do wypadania tak jak w G&P?

 

 

Zero problemów z wypadaniem pinów. Specjalny mechanizm zapobiega wypadnięciu pina, podobny jak w "ostrej" eMce. Co do luzy i trzeszczenia kolby- sprawa subiektywna. Mnie to nie przeszkadzało

Link to post
Share on other sites

Luis dziadu. Jak Ci mogły przeszkadzać albo nie luzy kolby, skoro nie masz repliki KA. :wink:

 

Ja mam TROYa M7A1, zewnętrznie rewelacja, po za obleśną blaszką imitującą zamek.

W GBoxie szału nie ma, przy upgradzie radziłbym wymienić cały zespół tłoka i cylindra. tłok jest nietypowy, tzn jego ścianka jest wycięta częściowo, myślę że może to zmniejszać jego wytrzymałość. Dysza ma bardzo dobrą szczelność, zębatki, popychacz i łożyska wyglądają solidnie, ale dopiero po upgradzie będzie można powiedzieć coś o jakości.

Zasięg jak to w stocku, nie powala, do tego ja mam lufę 208mm, więc w M4 przy dłuższej lufie powinno być lepiej.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, kolba składana w eMkach KA to cienizna - też mi latała. Wymieniłem szybko - reszta tak jak pisaliście: w środku dobry poziom ( oczywiście komora HU bezkonkurencyjna ) a z zewnątrz to najładniej wykonana replika! I ten bolt-cotch" ładniutki...

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Witam

Posiadam tę replikę KA od lipca ubiegłego roku, i jak na razie musze stwierdzić że sprawuje się bardzo dobrze (mały falstart był na samym początku, po wysłaniu na gwarancję okazało się że kabelki były nie po dokręcane). Kolba owszem luzy ma, ale nie jest to, przynajmniej dla mnie, aż takim wielkim problem. Zupełnie inną sprawą jest wymiana baterii, zwłaszcza w polu. O szybkiej zmianie można zapomnieć, kolega ma RAS II G&P i nawet pod ostrzałem da radę w miarę szybko zmienić pakiet, w kolbie KA trzeba poświęcić znacznie więcej czasu, i dlatego teraz baterie noszę w pokrowcu na kolbie, a kabelki zamaskowałem zieloną gumą. Inna sprawa to śrubki w kolbie, są one dwie i u mnie są już wymienione - stare były i cięte i wiercone, no jednym słowem najlepszej jakości to one nie były. Kolejną wadą, nie wadą (bo i tak się czyści przecież sprzęt po powrocie) jest to, że po bieganiu w deszczu, śniegu czy innych bagnach, karabinek jest ładny czarny itp. niestety niektóre elementy są słabo oksydowane, czy też po prostu powłoka jest kiepska i od razu pojawia się rdza. Tak jak pisał Lambert, po za tym co napisałem powyżej, wygląd zewnętrzny ładniutki :D. Aha co do magazynków, najlepiej siedzą podają itp . Low-Capy i Mid-y CA, potem w kolejce według mnie są KA (lowy siedzą dobrze, ale Hi-capy się telepią), potem zaś Hi-Capy JG i PJ ale te wymagają otaśmowania, mam też jeden Mid G&P ale ten o dziwo w ogóle wypada - nie łapie zatrzask (nie mam do porównania innych magazynków tej firmy).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Coś długo nikt nic nie pisze w tym wątku (nikt nie kupuje emek KA czy co?).

Czy mógłby ktoś opisać emki KA trochę obszerniej a może nawet porównać do ICS? W sumie byłem już zdecydowany na ICS a tu nagle Lambert stwierdził że KA jest o wiele lepsze a ICS to przeżytek, tylko że nikt nie podał jakiś rzeczowych argumentów dlaczego KA jest the best.

Edited by rudy_stp
Link to post
Share on other sites

Padło pytanie o bebechy. Odpowiem więc na nie.

O ile King Arms robi świetne elementy zewnętrzne, to jeśli chodzi o GearBoxy musi jeszcze trochę popracować.

Tłok jest nieco odmienny od standardu, a mianowicie ma wycięty kawałek powierzchni w górnej części, nie wiem jak to wpływa na jego wytrzymałość... Plastikowa głowica tłoka i głowica cylindra też nie sprawiają dobrego wrażenia. Do głowicy cylindra pasuje tylko dysza z kompletu, inne przesuwają się z wielkim trudem! Po za tym głowica tłoka jest cieńsza niż w standardzie, za to głowica cylindra ma grubszą od standardowej gumę, więc do siebie pasują - jako komplet. Przy wyminie jednej z głowic na produkt innej firmy trzeba uważać, aby zachować odpowiednie położenie tłoka względem zębatki tłokowej. Cylinder też nie wygląda za ciekawie, zespół tłoka przesuwa się w nim z wyraźnym oporem, a średnica wewnętrzna też odbiega od standardu, jest minimalnie mniejsza. Wszystkie powyższe podzespoły porównywałem i pasowałem z częściami ICS, Hurricane, CA.

Zębatki wyglądają bardzo solidnie, natomiast szkielet rozleciał się po 500BB na FTKu Hurricane'a ze sprężyną M120s. Pękł tam gdzie zwykle szkielety pękają, w miejscu gdzie spotykają się głowice.

Łożyska kulkowe 7mm chodziły bez zarzutu, do puki nie wyciągnąłem ich ze szkieletu, jedno z nich rozleciało się.

Element zamykający przepływ prądu przez styki ma tendencję do blokowania się w pozycji "załączony" i karabin strzela sam. Odpowiedzialne są za to malutkie nadlewki z formy. Dodatkowo zrezygnowano z dodatkowego zamknięcia obwodu przez płytkę selektora ognia, zamiast dwóch blaszek zwieranych przez płytkę selektora, jest stałe połączenie. W przypadku zablokowani się kostki stykowej karabin strzel mimo ustawieni selektora ognia na "Safe". Usunięcie nadlewek i przeszlifowanie kostki rozwiązuje problem.

Połamany GearBox wymieniłem na ICSowski, włożyłem tylko oryginalny popychacz, okablowanie ze stykami, selektor i spust. Ten ostatni wymagał minimalnego podszlifowania, gdyż nie cofał się wystarczająco daleko. Dopasowania wymagał również otwór, przez który przechodzi zwalniacz magazynka. Po za tym wszystko pasowało.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, przymierzam się powoli do kupna omawianej repliki w tej wersji: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2381

 

To ma być moja pierwsza markowa replika i po przeczytaniu wątku mam nieco wątpliwości.

 

Jaka dokładnie tam wchodzi batka? Tylko to GP, o którym pisał kolega wyżej, czy na przykład dałoby radę upchnąć tego Firefoxa: http://www.taiwangun.com/shop,show,849 ?? Ktoś gdzieś pisał, że Intellecty wchodzą, ale po tym jak już jeden mi zdechł po 4 miechach nie mam zamiaru więcej się ich tykać

 

Druga sprawa to gearbox, jak można by ocenić wytrzymałość szkieletu i części w stocku? Nie mam zamiaru wsadzać żadnego tuningu i interesuje mnie, czy nic się nie posypie po kilku miesiącach.

 

No i wreszcie może tak ogólnie, polecilibyście replikę King Arms pod względem niezawodności, czy może lepiej kupić tego guna od Deep Fire http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2686 ??

Link to post
Share on other sites

Do tej kolby wchodzą na 100% takie batki :

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3827

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4875

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4084

 

 

Niestety, nie są to Sanyo RC itd., ale śmigają ładnie. Oczywiście analogicznie 8,4 tych samych producentów i tego samego typu też. Pozostaje oczywiście złożenie pakietu w modelarskich sklepach lub w podobnych z wydajniejszych ( bądź nie ) ogniw.

 

Co do samej emki...to jest świetna. A reszte opisałem w odpowiedzi na Twoje PW ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...