Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

Wyczyść resztki kwasu, sprawdź, czy nie masz od wewnątrz przepalonego silnika. Regulację już robiłeś? Jeśli nie, to spróbuj - może pomoże.

 

Trykulec, myślę, że z chwytem a'la rumun będzie lepiej wyglądało :) niemniej jednak jest nieźle:)

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobry.

 

Regulacja silnika nic nie dała, ale odkręciłem silnik i dałem napięcie i te iskry znikły.

Wiec chyba przez szkielet i mocowanie silnika silnik dostaje dzikie napięcie i przez to te iskry.

 

Podłączyłem silnik na krótko, nic z tego iskry jak były tak są. Jakieś propozycje? bo już nie mam siły do tego.

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

Dobra, zaizolowałem wszystko co sie dało, ręce mi opadają, regulacja nic nie dała itd....

 

To pytanie czy te iskry mają prawo sie pojawiać? Teraz silnik po około 100-150 strzałach seriami gdzieś po 20-30 robi sie letni. Czy ma on być podczas pracy jak dupa nieboszczyka?

 

Sorry za post pod postem.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci szczerze, że te magi mi odpowiadają przy tej konfiguracji. Przy samym drewnie za cholerę nie mogę ich zaakceptować. Aktualnie w zestawie magazynków mam 7 wafelków produkcji MAG oraz 6 metalowych produkcji Cyma. Do AKMa doszła znaleziona po długich poszukiwaniach latarka GPL6 produkcji G&G. Zamontowałem ją po stronie selektora ognia.

 

P.s. Cy któryś z aktywnych użytkowników AKMa wybiera się na majówkę w Bornem Sulinowie ?

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Można gdzieś dostać dekiel z szyną RIS? Jeśli tak to proszę o podesłanie link'a.

I tu jeszcze moje AKM, lekko wytarte ;-)

cm02.th.jpg cm01.th.jpg

Szynę sam możesz dołożyć :) Dekla z szyną niestety chyba nie ma.

Mam tego AKM i mam pytanko. Z której strony mam uderzać w ten pin pod szczerbiną żeby wyleciał? Bo zamierzam sobie preckę wstawić ;).

 

Po stronie zamka zazwyczaj, ale chinole mogły pomylić (na nic to nie wpływa)

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Kupujesz sobie szynę RIS http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6343 np o taką. Następnie przykładasz szynę równo do pokrywy i zaznaczasz gdzie nawiercić. Wiercisz małą dziurkę w 2 miejscach tak, aby przeszła przez nią śrubka. Dobierasz malutką nakrętkę i skręcasz wszystko ze sobą.Proste jak zabranie dziecku lizaka.możesz też między pokrywę, a szyne możesz dać kleju 2 składnikowego - będzie stabilniej sie trzymało.

Link to post
Share on other sites

"I tu jeszcze moje AKM, lekko wytarte icon_wink3.gif " - cholera a ja przekonany byłem że to AKMS :mrgreen:

 

"Z której strony mam uderzać w ten pin pod szczerbiną żeby wyleciał" - od tej strony od której nie ma bruzd na kołku... było o tym

 

Pozdrawiam!

 

Ps: "Po stronie zamka zazwyczaj" - a ja pewien byłem że zamek to mamy w środku komory zamkowej :-P

Link to post
Share on other sites

"I tu jeszcze moje AKM, lekko wytarte icon_wink3.gif " - cholera a ja przekonany byłem że to AKMS :mrgreen:

 

"Z której strony mam uderzać w ten pin pod szczerbiną żeby wyleciał" - od tej strony od której nie ma bruzd na kołku... było o tym

 

Pozdrawiam!

 

Ps: "Po stronie zamka zazwyczaj" - a ja pewien byłem że zamek to mamy w środku komory zamkowej :-P

 

ale fail ! Dałem ciała. Chodziło oczywiście o suwadło :)

Link to post
Share on other sites

Zwierzu BŁAGAM! Nie ucz ich robić takiej chały! No jeszcze na prawdę zrobią szynę na pokrywie komory zamkowej ;)

Macie chłopaki w AKMS kilka wyjść a mianowicie:

1) Szyna nad czy tez zespolona z rura gazową.

2) Zestaw szyn x47

3) Taki bajer jak był w Berylu czyli szyna w miejscu szczerbinki

4) motylek na lewej stronie komory zamkowej (niestety kolby to sobie wtedy nie złożycie)

5) ...

 

To chyba tyle pomysłów jak bym czegoś zapomniał to proszę dopisać.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Nie no dostaniesz ją bez problemu ale jej po prostu nie zamontujesz :P

 

Uprzedzając pytanie dotyczące montażu to tu nie ten temat. Zapraszam do tematu o Berylu...

 

I jeszcze raz nie AKM-a tylko AKMS-a kolbę masz składaną ;)

Edited by Wyborowiec
Link to post
Share on other sites

No to stałem się szczęśliwym posiadaczem CM50A.

Właśnie go oglądam i mam jeden problem. Mianowicie wycior. LATA i to paskudnie. Teoretycznie ma on na końcu gwint ale nie chce się w nic wkręcić. No i nie wiem czy nie jest już maksymalnie wsunięty bo gdyby dało się go w coś wkręcić to praktycznie był by za krótki aby wejść w to miejsce na niego na końcu lufy.

I teraz pytanie takie latanie to norma czy też coś jest skaszanione ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...