Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja się pochwalę, że dziś przyszła do mnie piękna cymka CM.048S :D. Zamawiałem u krakmanów i z tego co mi przekazali telefonicznie mają ich jeszcze ponad 50 sztuk. Martwi mnie tylko jedno, podłączyłem baterię (nowe, z zestawu i firefoxa 9,6V) i na żadnej z nich karabinek nie strzela :/. Teraz ładuje się stockowa batka, rano się okaże czy strzela - 3majcie kciuki ;).

 

Tutaj mają CM.048 ---> http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-570-CM048-FULL-METAL-DREWNO.html

Edited by matheews
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie bateria jest rozładowana, nie masz się czym przejmować, w moim Cymkowym AKMS-ie od krakmanów było identycznie. Po rozpakowaniu pudełka, kiedy moim oczom ukazało się to cudeńko, od razu przeszedłem (a raczej miałem zamiar) do przestrzelania repliki. No i zonk, reakcji brak, nie słychać było nawet ruchu silnika... Podłączyłem batkę do stockowego prostownika, przesiedziałem jak na szpilkach czas ładowania i pełen obaw podpiąłem aku pod replikę. Działa i to nawet dobrze! ROF bardzo przyzwoity, celność na stockowej gumce nawet niezła (nie było problemu z trafieniem w drzewo o średnicy 15-20 cm, oddalone o jakieś 40 m). Ogólnie replikę z czystym sumieniem polecam, w zupełności daje radę na stocku. Wykonanie bardzo składne, oprócz minimalnych luzów kolby (góra-dół) nic się nie majta. Łoże ze sklejki na prawdę cieszy oko. Jedyna niedoróbka to chwyt pistoletowy, który wykonany jest po prostu siajowo i strasznie trzeszczy, mimo tego że siedzi na swoim miejscu sztywno. Zamawiając replikę byłem już przygotowany na wojnę z latającą szczerbinką i zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony-nic się nie telepie i siedzi pewnie. Jedynym mankamentem jaki wyszedł po intensywnych testach od połowy sierpnia jest luzujący się selektor-bardzo często trzeba go dokręcać. Replika na prawdę miodzio :wink:

Link to post
Share on other sites

matheews jak z kolbą w tym akmsie cymy? rusza sie na boki? mocowanie kolby i blokada jest stalowe?

 

W moim egzemplarzu kolba nie rusza się na boki, mocowanie kolby i blokada są stalowe (lub z innego wytrzymałego metalu), kolba chwieje się delikatnie góra-dół - tak jak w ostrym AKMS, na prawdę o kolbę nie ma się co martwić - jest solidnie wykonana, wg mnie AKMS wygląda groźniej od AK-74 i dlatego go polecam ;)

 

P.S. Tak jak pisał @Crassus, baterie przyszły rozładowane od krakmanów, cała noc pod prądem dobrze im zrobiła i repliczka śmiga aż miło! A na FIREFOXIE 9,6V już w ogóle maszynka ;).

 

Pozdro

Edited by matheews
Link to post
Share on other sites

Przedwczoraj wykonałem kolejny etap tuningu repliki. Wymieniłem

- tłok na AIM TOPa (czerwony, metalowa szczęka)

- głowica cylindra JBU (wiele ludzi pisało, że się nie da - szlifierka poszła w ruch i się udało)

- zębatki JG torque up

- głowica stock JG 3 generacja + łożyskowanie

- precrura systemy 455mm

- gumka energy systema

wcześniej miałem wymieniane:

- dysza JBU

- m150 guarder

- silnik JG Golden eagle

 

Efekt bardzo ciekawy - mianowicie z 570 fps zrobiło się 480, lecz zasięg znacznie poprawił się względem poprzedniej konfiguracji, a ROF jest po prostu bajką. Oczywiście nadal nie mam pojedynczego (bo i po co)

 

Aha, zapomniałbym. Tłok aimtopa trzeba piłować (oraz prowadnice tłoka w szkielecie) tak, aby tłok poruszał się bez oporów. Bez tego zabiegu tłok wytrzymałby może ze 2000 kulek.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Witam - nie wiem czy dobrze trafiłem z pytaniem ...

Czy ktoś wyciszał cm.048m ?

Co poradzilibyście wymienić żeby chodziło non problem na sprężynce m130 ;]

Co do mojego rzęcha - jak narazie wymienione :

kable i mosfet z ab

gumka od KA

lufka czarny pytong 455mm od mad bull'a

no i w ramach wyciszania pbs1 od SF

a tak to reszta , czyt. GB , nie tykane ... <podpowiedzi w formie linków do sklepów mile widziane :]>

Edited by Bazyl_Wej
Link to post
Share on other sites

Witam - nie wiem czy dobrze trafiłem z pytaniem ...

Czy ktoś wyciszał cm.048m ?

Co poradzilibyście wymienić żeby chodziło non problem na sprężynce m130 ;]

Co do mojego rzęcha - jak narazie wymienione :

kable i mosfet z ab

gumka od KA

lufka czarny pytong 455mm od mad bull'a

no i w ramach wyciszania pbs1 od SF

a tak to reszta , czyt. GB , nie tykane ... <podpowiedzi w formie linków do sklepów mile widziane :]>

 

 

Wyciszyć możesz poprzez:

-wymianę głowic na ciche

-podkładkowanie zębatek

-regulacja docisku silnika

-założenie sprężyny o nieregularnych zwojach

 

Co do m130. Wymieniłeś już wszystko co mogłoby się przydać do tej sprężyny. M130 proponuję guardera.

Link to post
Share on other sites

Głowice będą działały świetnie w tej replice.

 

9.6v + m130 będzie zadowalające, tylko z tego co się orientuję nie upchniesz takowej baterii do kolby. Proponuję lipolka 11.1v 15c +/- 2000mah.

 

Taiwangun tak

ostry nie chcę skłamać, ale raczej podpasuje. Tłumik SWD pasował bez problemu.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Głowice będą działały świetnie w tej replice.

 

9.6v + m130 będzie zadowalające, tylko z tego co się orientuję nie upchniesz takowej baterii do kolby. Proponuję lipolka 11.1v 15c +/- 2000mah.

 

 

moze będziesz sie smiał ale używam do tej repliki batki 9,6 2000mah SF xD - nosze w kieszonce na kolbie zrobionej z pojedynczej ładownicy (wejdzie wszystko oprucz sticka), a sama batka jest owinięta brązową taśma i wygląda jak, za przeproszeniem , kupa xP ale działa :D !

 

Zwierzu - ostatnie pytanie - co do dyszy - wymieniać na systemową ?

 

pytanko, które już chyba padło w tym temacie jednka jednoznacznje odpowiedzi chyba bnie było:

czy tłumik płomienia z ak74 bedzie pasował d akma cymy? mówie zarówno o tym z ostrej wersji jak i o tym tłumiku z taiwangun.

Z taiwana na bank pasuje , od ostrego też powinien , skoro ludki nakręcają orgynalne od akm , to od ak74

oryginał też powinien trybić ;]

tak na marginesie - czemu od 74rki do akm'a? nie lepiej coś bardziej egzotycznego ;]? albo pbs1?

Edited by Bazyl_Wej
Link to post
Share on other sites

moze będziesz sie smiał ale używam do tej repliki batki 9,6 2000mah SF xD - nosze w kieszonce na kolbie zrobionej z pojedynczej ładownicy (wejdzie wszystko oprucz sticka), a sama batka jest owinięta brązową taśma i wygląda jak, za przeproszeniem , kupa xP ale działa :D !

 

Zwierzu - ostatnie pytanie - co do dyszy - wymieniać na systemową ?

 

dysze JBU wstaw. Świetnie się sprawdzają przy cymie i głowicach systemy (530 fps na m140)

 

Pozbieraj kesz na lipo - nie ma nic lepszego :)

Link to post
Share on other sites

Witam. Właśnie kupiłem CM048M w taiwangun. Ciężko mi oceniać wygląd bo nie mam porównania do innych replik (należę do "zielonych"). Jeżeli mam oceniać subiektywnie, to ta maszynka wydaje mi się bardzo porządnie wykonana. Wrażenia estetyczne - lepsze niż z oglądanych fotek. Przy okazji link do fotek mojego egzemplarza : http://www.picasaweb.google.com/squadnik/CM048M#

 

Nigdy wcześniej nie miałem repliki w ręku więc po wystrzelaniu paruset kulek mam pytanie.

Czy to jest normalne, że co jakiś czas kulka nie wpada do "komory?" ? - oddaję strzał "na sucho". I wydaje mi się, że na samym początku (pierwszych kilkadziesiąt kulek) było najgorzej i że wtedy dużo częściej się blokował (nie wystrzeliwał kulki)

A może to kwestia kulek? Kupiłem te: http://www.taiwangun.com/amunicja_kulki_0_25_g/kulki_0_25g-2000_szt_premium_p_j-1044.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...